Tajniki języka JavaScript. Wskaźnik this i prototypy obiektów

Kyle Simpson
Książka Tajniki języka JavaScript. Wskaźnik this i prototypy obiektów
Książka Tajniki języka JavaScript. Wskaźnik this i prototypy obiektów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

JavaScript uchodzi za język lekki, łatwy i przyjemny, początkujący programista bardzo szybko może zacząć tworzyć w nim proste aplikacje. Aby osiągnąć prawdziwą biegłość w tym języku, trzeba jednak przyswoić sobie pewne zaawansowane, złożone mechanizmy. Nauka tych zagadnień wymaga sporego wysiłku, ale dzięki niej można zyskać umiejętność wykorzystywania ich w praktyce, co znacząco poszerza możliwości programisty. Niniejsza książka jest częścią serii w całości poświęconej językowi JavaScript. Autor skupia się właśnie na tych złożonych, głębszych aspektach JavaScriptu i dogłębnie, wnikliwie je analizuje, a następnie bazując na takich solidnych podstawach, pokazuje praktyczne zastosowanie opisanych koncepcji. W książce tej omówiono wskaźnik this oraz prototypy obiektów. Autor wyjaśnia sposób działania tych mechanizmów, pokazując, w jaki sposób korzysta się z delegacji wzorca projektowego, w którym obiekty są połączone, a nie klonowane. Dzięki tej książce: Dowiesz się, jak wiązanie this wskazuje obiekty na podstawie sposobu wywołania funkcji. Spojrzysz na naturę obiektów JavaScript i przekonasz się, dlaczego powinieneś je wskazywać w innych obiektach. Zobaczysz, jak programiści używają wzorca domieszek, aby emulować klasy w JavaScript. Przeanalizujesz, jak mechanizm prototypów w JavaScript tworzy połączenia między obiektami. Dowiesz się, jak przejść z projektu opartego na klasach i dziedziczeniu do projektu bazującego na delegacji. Zobaczysz, jak tworzenie kodu w stylu OLOO (obiekty połączone z innymi obiektami) pozwala w naturalny sposób zaimplementować mechanizm delegacji. Sprawdź, jakie zagadki kryje w sobie ten stary, dobry JavaScript!
Data wydania: 2016-05-09
ISBN: 978-83-283-2175-5, 9788328321755
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Seria: Tajniki języka JavaScript
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tajniki języka JavaScript. Wskaźnik this i prototypy obiektów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajniki języka JavaScript. Wskaźnik this i prototypy obiektów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}