Taka zabawna historia

Juliusz Ćwieluch, Krzysztof Kowalewski
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Taka zabawna historia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy wywiad rzeka z Krzysztofem Kowalewskim. Będzie o jego życiu prywatnym - dzieciństwie w czasie wojny, młodości w PRL, kobietach, przyjaciołach dawnych i obecnych, skomplikowanej sytuacji rodzinnej, prawdziwej miłości i tych mniejszych miłościach. Będzie o odpowiedzialności i dojrzewaniu do różnych ról, nie tylko teatralnych, ale i tych w życiu prywatnym. Będzie o chorobach i cierpieniu, o szczęściu i nieszczęściu, radości i smutkach, ale zawsze z uśmiechem, poczuciem humoru, autoironią i ogromnym dystansem do swojej osoby i całego świata. Pojawią się też historie z życia zawodowego: szkoła aktorska, pierwsze kroki na scenie, kolejne etapy w rozwoju kariery teatralnej, filmowej i telewizyjnej, najważniejsze role. Będzie mnóstwo smaczków i anegdotek z życia środowiska aktorskiego, wiele nazwisk i wydarzeń w przezabawnych konfiguracjach. Panorama polskiego filmu i teatru współczesnego oczami jednego z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych. Ale też poruszająca, błyskotliwa, inteligentna i przezabawna lektura pełna mądrości życiowej i świetnych dowcipów. Kto myśli, że wszystko już wie o Krzysztofie Kowalewskim, zdziwi się po przeczytaniu tej książki. A kto uważa, że dowie się z niej wszystkiego, zobaczy, jak wielkim aktorem, również w życiu, jest bohater tego wywiadu.
Data wydania: 2014-10-08
ISBN: 978-83-64142-96-3, 9788364142963
Wydawnictwo: Wielka Litera
Stron: 304
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Juliusz Ćwieluch Juliusz Ćwieluch
Urodzony w 1975 roku w Polsce (Starachowice)
Absolwent filmoznawstwa na UJ. Dziennikarz i reporter z siedemnastoletnim stażem. Zaczynał w lokalnej „Gazecie Wyborczej”. Autor wywiadu rzeki z Krzysztofem Kowalewskim pt. “Taka zabawna historia” i zbioru wywiadów z generałami armii polskiej pt. “G...

Pozostałe książki:

Generałowie. Niewygodna prawda o polskiej armii Mur. 12 kawałków o Berlinie Pismo. Magazyn opinii, nr 7 / lipiec 2018 Pismo. Magazyn opinii, nr 2 (14) /luty 2019 Dlaczego przegramy wojnę z Rosją
Wszystkie książki Juliusz Ćwieluch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Taka zabawna historia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Autobiografie

Jest piękna. Pan Kowalewski doskonale operuje słowem. Bez zadęcia, ale i trafnie buduje klimaty, różne klimaty, jak to w życiu Jego pokolenia. Często strasznie, ale i zabawnie. Trzeba to przeczytać, bo to wielka dawka prawdziwej historii. Mnie przestraszyła ta opowieść o ośmiolatkach w 1945 roku, którzy pozabijali się sztachetami. Było i straszniej, ale i radośniej, na przykład, gdy pan Kowalewski opowiadał o tych Chińczykach w hotelu uprawiających Tai-chi.
Gdy dochodziło do bolesnych tematów, aktor zmieniał temat. Bardzo ujęła mnie klasa i takt, z jakim mówił o swoich byłych żonach. I prawdę mówiąc, to szczerze ucieszyłam się ze szczęścia pana Kowalewskiego. Ja to raczej unikam pudlów i inne plotkarskie strony, więc tę wiadomość przegapiłam.
Książka ta dała mi wiele do myślenia o życiu. O szczęściu, o drogach życiowych, o tym, żeby podnosić się i iść do przodu.

{}× 18 | Komentarze (1) | link |
@daka_portal
2020-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Ciekawa rozmowa z interesującym człowiekiem o jego bardzo czasem przejmujących życiowych ścieżkach i wyborach. Pan Krzysztof ma niezłą zdolność snucia opowieści. Pewnie jest w tej rozmowie trochę kreacji, ale to nie przeszkadza. Dużo smaczków i ciekawostek o nieodległych przecież czasach i znanych osobach.

{}× 3 | link |
@Jjolka
2017-02-02
Przeczytane Dodane Na kanape

Silna, charyzmatyczna, bezpośrednia osobowość. Pan Krzysztof ujął mnie swoją rubaszną postacią. I daję wiarę w prawdziwych, dumnych artystów z powołania. Oczy mi zwilgotniały nad początkiem lektury, czyli dzieciństwie w czasach wojny.

{}× 2 | link |
@beata.karbownik
2021-03-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
GA
2021-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Vernau
2020-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Biografie
@haudek
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2015-Książki
@Evita
2020-05-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Z biblioteki Biografie/dzienniki/wspomnienia

Cytaty z książki

O nie! Książka Taka zabawna historia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl