Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków. Zwierzęta opowiadają historie biblijne

Rudolf Horn
Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków. Zwierzęta opowiadają historie biblijne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Tuptaki to bardzo tajemnicze istoty. Lepiej schodzić im z drogi! Choć wzbudzają litość, gdyż wyglądają na bardzo słabych, i w pewnym sensie takie właśnie są, to jednocześnie potrafią być bardzo niebezpieczne. Mimo obaw, Ćwirek wyrusza w świat, by zgłębić tajemnicę Tuptaków, mimo iż jest jeszcze całkiem niedużym wróbelkiem. Ale taki malutki, za jakiego uważa go jego mama, Ćwirek nie jest już od dawna. A już na pewno nie jest głuptasem. Step zna w każdym razie doskonale, no i przecież potrafi latać. Ćwirek wielokrotnie będzie musiał wykazać się wielką odwagą i wytężyć z całej siły swój ptasi móżdżek. Czy mu się uda? Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków to pełne napięcia i humoru, opowiedziane z niezwykłej perspektywy stepowych zwierząt, historie biblijne. Przyprawią one dzieci o wzruszenie i radosne bicie serduszka, gdy wraz z Ćwirkiem wysłuchają relacji groźnego lwa o wygnaniu ludzi z Raju (Rdz 1-2), żaby o niesamowitej walce jej plemienia z egipskim faraonem (Wj 7,26-28; 11-13), bawoła - o przedziwnych narodzinach Zbawiciela w stajence (Mt 1,18-2,23) i osiołka o wędrówce Jezusa do Jerozolimy i o Jego śmierci (Mt 21,1-11; 21,26-27). Być może historie, które Ćwirek usłyszał od innych zwierząt, niektóre tuptaki uznałyby za zmyślone lub pozbawione sensu... Magię tej historii buduje też fakt, że tak naprawdę ona nie ma końca. Myślicie, że kończy się przecież na końcu? Ale ona się tam właśnie zaczyna!"
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7146-228-3, 9788371462283
Wydawnictwo: VOCATIO
Stron: 276

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków. Zwierzęta opowiadają historie biblijne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków. Zwierzęta opowiadają historie biblijne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl