Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej

Feliks Koneczny
Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Imię Sobieskiego znane było całemu światu chrześcijańskiemu i muzułmańskiemu. Nie tylko było, lecz jest i znane rozgłos był tu istotnie gońcem prawdziwej sławy historycznej, rosnącej z wiekami, przechodzącej wciąż do nowych ludów, obejmującej całą ziemię. nawet na niebo nie mozna spojrzeć, by się z nim nie spotkać, bo tam błyszczy gwiazdozbiór, nazwany przez Heweliusza tarczą Sobieskiego. (...) Towarzyszy Janowi III blask wielki i dziwny, jedyny niemal w historii, iż pochodzi z wdzięczności. To za ocalenie chrześcijaństwa i cywilizacji. Czyż może być czyn bardziej powszechno-dziejowy? - fragment tekstu.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60048-91-7, 9788360048917
Wydawnictwo: Ostoja
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Feliks Koneczny Feliks Koneczny
Urodzony 1 listopada 1862 roku w Polsce
Feliks Karol Koneczny – polski historyk i historiozof, bibliotekarz, krytyk teatralny, publicysta, twórca oryginalnej koncepcji cywilizacji.

Pozostałe książki:

O wielości cywilizacyj Religie a cywilizacje O wielości cywilizacji Cywilizacja łacińska - Państwo w cywilizacji łacińskiej. Zasady prawa w cywilizacji łacińskiej Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
Wszystkie książki Feliks Koneczny

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tło cywilizacyjne odsieczy wiedeńskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl