To wszystko nie robi się samo

Aleksandra Boćkowska
To wszystko nie robi się samo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oglądając spektakl, wystawę albo film, czytając książkę czy idąc na koncert, rzadko pamiętamy o tym, jak wiele osób pracowało przy ich powstaniu. Dzięki znakomitym rozmówcom Aleksandry Boćkowskiej zaglądamy na zaplecza kultury i poznajemy tajniki tych na co dzień niedostrzegalnych zawodów. Bo kto z nas zastanawiał się, na czym polega praca tłumacza migowego, realizatorki audiobooków, audiodeskryptora albo opiekunki archiwum fotograficznego? Czy wiemy, po co montażyście wystaw deskorolka? Jakie cechy musi mieć dobry researcher? Co to jest zmarszczenie marszczyciela i czym różni się rekwizyt od kostiumu?

To wszystko nie robi się samo to zbiór rozmów z ludźmi, którzy współtworzą kulturę „z tylnego siedzenia” i pomagają nam zrozumieć, ile osób i jak wiele czynności potrzeba, by wystawy, książki, muzyka i festiwale w ogóle istniały. A przy okazji, dlaczego – jak mówi jedna z rozmówczyń Boćkowskiej – najciekawsze dzieje się właśnie na zapleczu.


Aleksandra Boćkowska od 2019 roku na łamach „Dwutygodnika” prowadzi cykl rozmów Zaplecze kultury. To one były zaczynem tej książki. Na To wszystko nie robi się samo składają się premierowe teksty oraz uzupełnione rozmowy opublikowane w „Dwutygodniku”.

Książka powstała przy współpracy z Domem Spotkań z Historią.

Wydanie 1 - Wyd. Czarne
Data wydania: 2023-09-06
ISBN: 978-83-8191-754-4, 9788381917544
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: seria dwutygodnik.com
Kategoria: Reportaż
Stron: 216
dodana przez: Tanashiri

Autor

Aleksandra Boćkowska Aleksandra Boćkowska Aleksandra Boćkowska – dziennikarka, współpracuje m.in z„Gazetą Wyborczą”, „Wysokimi Obcasami Extra” i „Vogue”.Autorka książek To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL iKsiężyc z peweksu. O luksusie w PRL. Fot. Paweł Molik-źródło: @Link

Pozostałe książki:

Księżyc z peweksu O luksusie w PRL Można wybierać. 4 czerwca 1989 To nie są moje wielbłądy One za tym stoją To wszystko nie robi się samo
Wszystkie książki Aleksandra Boćkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka To wszystko nie robi się samo aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka To wszystko nie robi się samo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl