Topaz

Hakan Günday
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Topaz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Współczesna, błyskotliwa satyra o świecie zbudowanym na mistyfikacji i manipulacji.
Wchodzicie do centrum jubilerskiego, zachwycającego i wytwornie urządzonego. Przed wami ogromny wybór drogiej biżuterii. Niepowtarzalna szansa obcowania z drogocennymi klejnotami. Najpierw jednak na waszej drodze stają sprzedawcy. Będą chcieli dobić targu i urobić was swoimi metodami. Ozłocić i ogołocić...

To nie jest podrzędny sklep jubilerski, w którym twoja matka spienięża złote bransoletki. To jest Topaz. Tu wiedza złotnicza jest zbędna. Niepotrzebny jest też dyplom z zarządzania. Nieważne, co wiesz, ważne, ile sprzedajesz. To nie profesja, to metoda zarabiania pieniędzy. Nie interesuje mnie, kim jesteś, skąd przychodzisz ani jak sprzedajesz. Ja umieszczam towar w witrynie, rozkładam go przed klientem. Ty sprzedajesz… Jeśli sprzedasz, kupisz wszystko, co zechcesz. To proste. fragment książki

Nowa powieść Hakana Gündaya przybliża świat, którym rządzi turystyka i w którym główną rolę zawsze odgrywają sprzedawcy. Kozan, główny bohater, potrafi sprzedać wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Günday, przemawiając żargonem takich jak Kozan, ujawnia, że świat ten jest obliczony jedynie na sukces, którego miarą jest sprzedaż. Krytykując system i panujący ład, pisarz ukazuje nieznaną dotąd relację między Wschodem a Zachodem, dokonując bezkompromisowej krytyki społeczno-ekonomicznej turystyki w Turcji.

Hakan Günday udowadnia, że zasługuje na uznanie i prestiżowe nagrody, które dotychczas zdobył, m.in. Prix Médicis Étranger czy tytuł Najlepszej powieści 2011 roku w Turcji.
Tytuł oryginalny: Malafa
Data wydania: 2020-11-18
ISBN: 978-83-66512-67-2, 9788366512672
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 272
dodana przez: BagatElka

Autor

Hakan Günday Hakan Günday
Urodzony 29 maja 1976 roku w Grecji (Rodos)
Hakan Günday – urodził się na wyspie Rodos. Szkołę podstawową ukończył w Brukseli. W Ankarze, na Uniwersytecie Hacettepe, rozpoczął studia z zakresu translatoryki (język francuski). Jest także absolwentem Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Anka...

Pozostałe książki:

Jeszcze Mało
Wszystkie książki Hakan Günday

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Portret sprzedawcy doskonałego

6.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka przedstawia przemysł turystyczny od kuchni i jest to obrazek porażający. Tytułowy Topaz to centrum jubilerskie w tureckim kurorcie Antalya, nastawione na zachodnich turystów, a ściślej biorąc na zorganizowane grupy przywożone przez zblatowanych przewodników. Mamy tu dokładnie opisany skomplikowany proceder robienia turystom wody z mózgu i ... {} Recenzja książki Topaz

@almos@almos {}× 18

Moja opinia o książce

Opinie

@NataliaTw
2021-04-01
Przeczytane

Lubię sięgać po zaskakujące historie, które nie sią wcale takie oczywiste, na jakie wyglądają. Dlatego też sięgnęłam po "Topaz", jednak mimo wszystko zaczęłam go czytać z wątpliwościami, co do tego czy mi się spodoba. Na szczęście już od pierwszych stron autor rozprawił się z moimi obawami i przekonał mnie do tego, żeby spędzić z powyższą książką czas.

No, ale zacznijmy od początku - czyli od wyjaśnienia sobie tego, o czym właściwie jest ta książka?

~*~


Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do zachwycającego i wytwornie urządzonego centrum jubilerskiego. Przed Wami otwiera się ogromny wybór drogiej biżuterii i niepowtarzalna szansa obcowania z drogocennymi klejnotami. Najpierw jednak na Waszej drodze stają sprzedawcy. Będą chcieli dobić targu i urobić Was swoimi metodami - ozłocić i ogołocić.To nie jest podrzędny sklep jubilerski, w którym twoja matka spienięża złote bransoletki. To jest Topaz. Tu wiedza złotnicza jest zbędna. Niepotrzebny jest też dyplom z zarządzania. Nieważne, co wiesz, ważne, ile sprzedajesz. To nie profesja, to metoda zarabiania pieniędzy. Nie interesuje mnie, kim jesteś, skąd przychodzisz ani jak sprzedajesz. Ja umieszczam towar w witrynie, rozkładam go przed klientem. Ty sprzedajesz… Jeśli sprzedasz, kupisz wszystko, co zechcesz. To proste.

/fragment książ...

{}× 1 | link |
@almos
2021-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane ebook literatura piękna
@Asamitt
2021-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty
@BagatElka
2021-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2021 📚 Posiadam

Cytaty z książki

“Bycie sprzedawcą rzadko bywa pierwszą pracą. To raczej ostatni posada. W świecie, w którym każdy jest sprzedawcą, nie należy się dziwić. Era producentów dobiegła końca. Nadszedł czas pośrednik...”
{}
#
“W sprzedaży liczy się chwila. Nikogo nie interesują wiedza, doświadczenie, ani życiorys pełen sukcesów. Każda transakcja jest kolejnym testem skuteczności. Nikt nie pamięta, co było wczoraj. P...”
{}
#
“Skoro zachód wierzy w system, skąd bierze się cały ten indywidualizm? ”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl