Tragedia narodu rewolucja rosyjska 1891-1924

Orlando Figes
Tragedia narodu rewolucja rosyjska 1891-1924
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Obszerna i zarazem barwnie napisana historia wielkiego wrzenia społecznego i politycznego, przedstawiona od pierwszych oznak kryzysu rewolucyjnego aż do okresu powstania i okrzepnięcia podstawowych instytucji reżimu stalinowskiego. Autor w przejrzysty sposób wyjaśnia nie tylko genezę rewolucji, lecz również przyczyny, dla których potoczyła się ona w taki, a nie inny sposób. W szerokie tło i opis wydarzeń wplata indywidualne losy zarówno kluczowych postaci rewolucji, które zdecydowały o jej kształcie, przedstawicieli świata kultury, jak i chłopskiego reformatora, komisarza ludowego oraz całej masy zwykłych ludzi, którzy boleśnie odczuwali jej skutki. Przytacza liczne fragmenty dzienników, prywatnej korespondencji oraz zapisków, nadając tym samym ludzki wymiar wielkim wydarzeniom historii. Daje wgląd w mentalność rosyjskiego narodu, opisuje jego życie codzienne i podziały społeczne, kreśli mnogość czynników społecznych, które miały swój udział w rewolucji.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-245-8764-3, 9788324587643
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Kategoria: Historia
Stron: 921

Autor

Orlando Figes Orlando Figes
Urodzony 20 listopada 1959 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Orlando Figes – brytyjski historyk i pisarz, specjalista historii Rosji i sowietolog. Studiował historię w Gonville and Caius College na Uniwersytecie Cambridge. Jest profesorem historii w Birkbeck College, University of London. Wykładał też histor...

Pozostałe książki:

Taniec Nataszy. Z dziejów kultury rosyjskiej Szepty. Życie w stalinowskiej Rosji POŚLIJ CHOCIAŻ SŁOWO. Opowieść o miłości i przetrwaniu w Gułagu Europejczycy. Początki kosmopolitycznej kultury
Wszystkie książki Orlando Figes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tragedia narodu rewolucja rosyjska 1891-1924? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tragedia narodu rewolucja rosyjska 1891-1924. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl