Trupokupcy

Magdalena "Naz" Świerczek-Gryboś
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Trupokupcy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Żadna droga nie prowadzi już przez las, oprócz ścieżek trupokupca.

W niedalekiej przyszłości szaleńcza walka z ociepleniem klimatu doprowadza do katastrofy: budzi stare duchy i skazuje ludzkość na ich łaskę.

W niewielkiej wsi Stare Olchy trupokupiec pobiera od mieszkańców zapłatę dla tajemniczej istoty. W zamian nie doskwierają im głód ani choroby, karmią się bowiem tym, co „wyjdzie z lasu”. Gdy w okolicy pojawiają się zbiry zwane juchochłepcami, zagrażając wsi, bohaterowie nie mają wyboru. Muszą zawierzyć nieznanemu i sprzymierzyć się z niepojętymi siłami.

Postapokaliptyczna, nawiązująca do mitów słowiańskich i retrofuturystycznej estetyki, zjawiskowa opowieść o przetrwaniu w świecie, gdzie białe słońce i głodne bóstwa zmuszają do poszukiwania zupełnie nowych dróg i znaczeń.
Data wydania: 2020-07-01
ISBN: 978-83-8129-824-7, 9788381298247
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Stron: 216
dodana przez: mewaczyta

Autor

Magdalena "Naz" Świerczek-Gryboś Magdalena "Naz" Świerczek-Gryboś
Urodzona 4 sierpnia 1990 roku w Polsce (Olkusz)
Magdalena Świerczek-Gryboś – polska pisarka fantastyki, poetka, redaktorka. Badaczka twórczości Stanisława Lema. W latach szkolnych osiągała pierwsze sukcesy w konkursach poetyckich. Tworzyć fantastykę uczyła się na portalu fantastyka.pl podległy...

Pozostałe książki:

Fantazmaty II OPENMINDER Fantastycznie nieobliczalni Puste diabły Szepty - charytatywna antologia na rzecz WOŚP
Wszystkie książki Magdalena "Naz" Świerczek-Gryboś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niepokój, mrok i starzy bogowie 🖤

13.01.2022

"Trupokupcy" to książka, która- nomen omen- kupiła mnie samym tytułem (no i okładką). Opis z tyłu tejże tylko utwierdził mnie w tym, że jej pragnę. Jest to niesamowite postapo najwyższych lotów, nawiązujące do słowiańskiej mitologii. Gdy światem wstrząsnęła implozja niebo zmieniło się w białą płaszczyznę, z której non stop leje się żar. Stanowi ... Recenzja książki Trupokupcy

Martwi za życia...

12.02.2021

Wsłuchaj się w szepty drzew. One nie kłamią... Tajemniczy wymiar powieści, trupie kolory, ciężka i zarazem intrygująca atmosfera, wizja przyszłości, potęga natury oraz iście słowiański klimat. Wszystko to zamknięte w jednej wręcz magicznej książce. Przyszłość. Możliwe, że niezbyt odległa. Walka z ociepleniem klimatu doprowadza do załamania ekolog... Recenzja książki Trupokupcy

@w.bookss@w.bookss × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@WystukaneRecenzje
2020-08-07
5 /10


Choć spodziewałam się, że objętościowo będzie to coś potężnego, to zdziwiłam się kiedy odebrałam paczkę. Okazało się, że to ledwie 200 stron, a czy treść warta uwagi?

Uważam, że pomysł był naprawdę świetny, tylko wykonanie… kurczę, to powinna być gruba, genialna powieść fantasy! A tu takie małe co nieco. Autorka opowiada w tej książce o Trupokupcu, czyli tajemniczym osobniku, który pobiera zapłatę od mieszkańców Starej Olchy i przekazuje ją tylko jemu znanej istocie. Wszystko to dzieje się w przyszłości. Dość niedalekiej, bo ocieplenie klimatu już nas dotyka, a więc wyobrazić sobie tę sytuację jest dość łatwo. Jak to u nas bywa, tego typu powieść nawiązuje do słowiańskich mitów i bardzo dobrze, bo to genialne pole do popisu!

Muszę powiedzieć, że czuję duży niedosyt. Książka napisana jest chaotycznie, jak by na szybko, ale mimo to ma w sobie to coś. Tylko to „coś” zostało potraktowane po łebkach, a mogło być naprawdę szalenie cudowne. „Trupokupcy” to opowieść, która powinna porywać nas w przyszły, postapokaliptyczny świat i wypuszczać ze swoich macek dopiero, kiedy skończymy czytać.

Podsumowując: za mało, za ubogo, za szybko, za chaotycznie, ale pomysł świetny i mam nadzieję, że Autorka jeszcze nie jedną powieść napisze, a przy tym rozwinie swoje umiejętności i nas wszystkich zaskoczy!

× 8 | link |
@blondeside
2020-08-24
6 /10

Gdy w wyniku ocieplenia klimatu dochodzi do katastrofalnego zjawiska Implozji, na świecie budzą się duchy.
Mieszkańcy małej wsi Stare Olchy za wszelką cenę pragną przetrwać i normalnie funkcjonować w dziwnym świecie, w jakim przyszło im żyć. Świat ten bowiem pozbawiony został tego, co moglibyśmy uważać za podstawowe elementy naszej egzystencji - telefonów, telewizji, internetu, produktów spożywczych... Mieszkający pod Czarnym Lasem ludzie żyją tak jak potrafią. Hodują zwierzęta, próbują uprawiać rośliny. Odżywiają się tym co "wyjdzie" z lasu, jednak aby coś z niego "wyszło" należy wpierw uiścić odpowiednią opłatę, którą Trupokupiec (inaczej Kopidoł) przekaże przedziwnej i tajemniczej istocie.
Gdy w okolicy zaczynają grasować bandyci - Juchochłepcy, sytuacja staje się poważna, mieszkańcy Starych Olch będą musieli stawić czoła zagrażającemu niebezpieczeństwu i zawierzyć nieznanej sile.
Czy pojawienie się nowej sąsiadki zaniepokoi mieszkańców wsi? Jakie nowiny przyniesie Trupokupiec? A przede wszystkim, co wyjdzie z lasu?
" - Za szmalcowników przyjęliśmy to, co wyszło z lasu. Dzika i jelenia. Dobrze, żem już obrabiała grubego zwierza, bo z Matiego niewiele pożytku [...] z lasu wylazło kolejne dziwadło i siedzi w kuchni. A do Magdy przyszło drzewo."
"Trupokupcy" to postapokaliptyczna opowieść, oparta na słowiańskich mitach i wierzeniach. Książka ma 211 stron i czyta się ją błyskawicznie. Jest to historia grupki ludzi, którzy skazani na rz...

× 1 | link |
@chomiczek71
2022-01-13
9 /10
Przeczytane
@w.bookss
2021-02-12
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Trupokupcy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl