Trzynasta opowieść

autor: Diane Setterfield (tłum.) łowska Barbara (tłum.)
Trzynasta opowieść
4.6
Ocena 4.6 na 5 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Powieść o tych, którzy kochają książki, dla tych, którzy kochają książki Ob...
Powieść o tych, którzy kochają książki, dla tych, którzy kochają książki Obie są samotne. Obie skrywają bolesną tajemnicę swoich narodzin. Obie zamknęły się w świecie książek. Margaret Lea ? zwyczajna dziewczyna, córka antykwariusza z Cambridge, która bardziej kocha książki niż ludzi, i Vida Wi...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324132126
Wydawnictwo: Amber
Napisz swoją opinię

Opinie

@winterolmostover
@winterolmostover 2011-10-05
Przeczytane (2011-10-05)
Ciekawa wciągająca fabuła, ciekawa historia...Wciągnęła mnie i urzekła. Czytałam powoli bez pośpiechu pozwalając sobie na przemyślenia i snucie domysłów. Tajemnice jednak nie pozwoliły się rozwiązac tak łatwo. Koniec książki wyjaśnia wszystko, ale pomimo zamknięcia ostatniej strony historia nadal żyje. Mistrzowsko napisana. Polecam. Tę książkę warto przeczytac raz jeszcze. Cieszę się, że ją zakupiłam. To słusznie wydane finanse. Wspaniały klimat...
@greymouse
@greymouse 2011-07-04
Przeczytane (2011-01-01)
Na początku przeczytałam dwie kartki i mnie jakoś "nie wzięło". Jednak z braku laku dziś sięgnęłam po nią drugi raz i ją wręcz połknęłam. Świetna, bardzo mi się spodobała. Te ciągłe tajemnice, oczekiwanie, co się wydarzy za parę stron... To jest to, gdy wszystko nie jest od razu podane na tacy :)
MI
@milenta 2011-01-14
Przeczytane (2011-01-14)
Książka bardzo dobrze napisana, czyta się przyjemnie. Jednak zakończenie rozczarowało mnie swoją nieprawdopodobnością. Mimo wszystko warto zajrzeć.
@WehikulCzasu
@WehikulCzasu 2011-12-17
Przeczytane (2011-03-19)
Jedna z moich ulubionych, czytana kilka razy... :)
@rosamund
@rosamund 2010-02-14
grzech nie przeczytac ;)
@MissMorte
@MissMorte 2010-08-10
Przeczytane (2010-08-10)
Cudowna!
@couleur
@couleur 2011-03-19
Przeczytane (2011-01-01)
cudna
Trzynasta opowieść

Powieść o tych,
którzy kochają książki, dla tych, którzy kochają książki

Obie są samotne. Obie skrywają bolesną tajemnicę swoich narodzin. Obie zamknęły się w świecie książek.
Margaret Lea ? zwyczajna dziewczyna, córka antykwariusza z Cambridge, która bardziej kocha książki niż ludzi, i Vida Winter ? największa pisarka naszych czasów, żyjąca z dala od świata, tajemnicza legenda łącząca siłę starożytnej bogini i czarownicy.
Vida Winter nie ma prawdziwego nazwiska, za to ma setki biografii. Żadna nie jest prawdą. Wszystkie są zmyśleniem.
Teraz ? ponaglana śmiertelną chorobą ? chce wreszcie wyjawić prawdę. Prawdę, która prześladowała ją przez całe życie. Wybiera Margaret ? dlaczego? Skąd wie, że tylko ta dziewczyna ją zrozumie?
Rozpoczyna się walka z prawdą i o prawdę. Ożywają wielkie uczucia, grzeszne namiętności, przeklęte i tragiczne postaci, duchy przeszłości. Porywa nas magia urzekającej opowieści.
Trzynasta opowieść Diane Setterfield to niezwykła proza. Ma nastrój, piękno i siłę oraz wyjątkowość i prawdziwość największej literatury XIX wieku, a emocjonalność i magię narracji poruszającą do głębi współczesnego czytelnika.
Debiut angielskiej czterdziestokilkuletniej nauczycielki akademickiej, wykładającej XX-wieczną literaturę francuską, okrzyknięto klasyką. O prawa do publikacji Trzynastej opowieści walczyły w zażartych aukcjach największe wydawnictwa z 32 krajów. Tuż po wydaniu powieść Diane Setterfield okazała się sensacją literacką w USA i przez dwa kolejne tygodnie królowałą na pierwszym miejscu list bestsellerów ?The New York Times? i ?Publishers Weekly?. Ukazały się dziesiątki recenzji. Czytelnicy wymieniali się entuzjastycznymi wrażeniami w setkach blogów. Wszyscy powtarzali, że od tej powieści nie można się oderwać.

Autorzy
Diane Setterfield
Trzynastą opowieść napisała nauczycielka akademicka z Yorkshire, wykładająca XX-wieczną literaturę francuską, i z dnia na dzień stała się milionerką. Wydawcy amerykański i brytyjski zapłacili milio...
Inne książki:
Książka Trzynasta opowieść
Książka The Thirteenth Tale
Książka Człowiek, którego prześladował czas
Współtworzący tą stronę
puchar
EW
@Ewa_13 pierwsza opinia