U Martwych w Dallas

U Martwych w Dallas
3.83
Ocena 3.83 na 5 możliwych
Na podstawie 47 ocen kanapowiczów
"U martwych w Dallas" to 2. tom serii o Sookie Stackhouse na podstawie której...
"U martwych w Dallas" to 2. tom serii o Sookie Stackhouse na podstawie której powstał bestsellerowy serial "Czysta Krew". Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie True Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potwor...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788374801515
Wydawnictwo: MAG

Recenzje

U Martwych w Dallas
Na drugą część syklu o Sookie Stackhouse autorstwa Charlaine Harris również musiałam czekać. Nie było to takie trudne, jak przy okazji innych serii, ale równie denerwujące, ponieważ po jakimś czasie nie pamiętasz już dokładnie niektórych wątków, które powinnam. Ale właśnie dzięki tej przerwie, mo...
U Martwych w Dallas
Sookie Stackhouse ponownie zmaga się z zadaniami powierzonymi jej przez Nieumarłych. Przygody stają się coraz bardziej niebezpieczne, a sprawy osobiste głównej bohaterki wymykają się jej spod kontroli. Czytając kolejne tomy "Czystej krwi" byłam wręcz przerażona postawą głupiutkiej Sookie. Dziewcz...
Napisz swoją opinię

Opinie

@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-08-05
Przeczytane (2010-08-05)
Zaczynając czytać drugą część byłam pod dużym wrażeniem pierwszej i bardzo byłam ciekawa jakie też będą dalsze losy Sookie i Billa. Na początku byłam trochę zawiedziona, menady, wilkołaki i co też tam wcisną. Jednakże jak już akcja nabrała kształtu i tempa, wciągnęła na dobre. A zwycięskim bohaterem tej części, który zaskarbił sobie moją sympatię był zdecydowanie Eric :). Na pewno sięgnę po dalsze części.
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2011-07-05
Przeczytane (2011-01-01)
Pierwszy tom podobał mi się odrobinę bardziej, jednak ten również przeczytałam z wielką przyjemnością. Tak jak przedmówcy, miejscami odnosiłam wrażenie, że tych nowych postaci było zbyt wiele, jednak nie przeszkadzało mi to zbytnio. Cykl o Sookie moim zdaniem jest fantastyczny. Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejną część :)
@plusjamais
@plusjamais 2010-01-07
przeczytałam wszystkie dotychczasowe tomy po angielsku i zdecydowanie lepiej czyta się tę sagę w ojczystym języku autorki. tłumacz kompletnie zawalił sprawę.
@volume78
@volume78 2011-07-05
Przeczytane (2011-05-28)
Tak jak poprzednicy miałam wrażenie, że te wszystkie "dodatkowe" postacie są wciskane do książki na siłę. Na szczęście z każdą stroną było tylko lepiej.
@Lena173
@Lena173 2010-08-10
Przeczytane (2010-07-18)
Widze, ze moja poprzedniczka jak najbardziej podziela moje zdanie. W całokształcie lektura wypada znakomicie, jednak początek nieco dał się we znaki
@natkawes
@natkawes 2010-01-22
Przeczytane (2010-01-01)
Ciekawa. Autorka sprawy nie zawaliła i po raz kolejny w sposób wciągający napisała książkę. Już nie mogę się doczekać kolejnej części.
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny 2010-10-07
Przeczytane (2010-10-05)
Z pewnością ta część była dla Erika, naprawdę go polubiłam, a jego rozmowy z Sookie doprowadzały mnie do łez (oczywiście ze śmiechu).
@Ornery_Ola
@Ornery_Ola 2010-01-31
Przeczytane (2009-10-03)
Czyta się lekko i szybko, ale niestety wszystkie wątki, które się pojawiły w książce w serialu były zrealizowane ciekawej.
@rosamund
@rosamund 2010-05-11
Przeczytane (2010-05-11)
naprawdę wciągająca i zabawna, na szczęście koniec lepszy od tego z pierwszej części; niebawem wezmę się za koljeną część
@ziolko
@ziolko 2010-06-03
Przeczytane (2010-06-03)
cóż.. wybitnym dziełem to ta książka nie jest ale dobrze się czyta.. takie sobie czytadło dla relaksu
U Martwych w Dallas

"U martwych w Dallas" to 2. tom serii o Sookie Stackhouse na podstawie której powstał bestsellerowy serial "Czysta Krew".
Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie True Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.
Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer), który zostaje jej kochankiem.
Pewnego dnia Sookie znajduje na parkingu ciało zamordowanego kucharza z baru, w którym pracuje. Jakby tego było mało, zostaje śmiertelnie poraniona i otruta przez tajemniczą postać z mitów greckich. Na szczęście, pewne przyjacielsko usposobione wampiry wysysają jej zatrutą krew. Kiedy proszą ja o przysługę, Sookie wdzięczna za uratowanie życia nie odmawia. Wkrótce wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności aby znaleźć wskazówkę co do zaginięcia pewnego wampira.
Wkrótce, jednak Sookie zaczyna żałować swej decyzji…

Autorzy
Charlaine Harris
Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times. Na podstawie jej serii o Sooki...
Inne książki:
Książka Czyste szaleństwo
Książka Czyste szaleństwo
Książka Martwy aż do zmroku
Książka Martwy aż do zmroku
Książka Martwy aż do zmroku
Współtworzący tą stronę
puchar @rockaga @rockaga pierwsza opinia