Ukraińskie serca

"J. Harrow"
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Ukraińskie serca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Rodzina Sawoszów to majętni hotelarze, dla których liczą się tylko pieniądze i pozycja.
Sonia stara się sprostać wymaganiom rodziców, ale jednocześnie tęskni za normalnym życiem. Nauczona nieufności wobec ludzi, wychowana w zimnym domu, czuje się samotna i zagubiona.

Gdy spotyka na swojej drodze Nazara, jej serce pierwszy raz gubi rytm. Wyluzowany, uśmiechnięty i pełen ciepła chłopak nie jest jednak kandydatem, który spodobałby się rodzicom dziewczyny.
Nie pochodzi z wyższych sfer, jest Ukraińcem i w dodatku nie w pełni sprawnym fizycznie…
Ich szczęście trwa krótko. Rodziny Soni i Nazara skrywają wiele tajemnic, a ich przeszłość jest pełna bólu i wzajemnej nienawiści.
Nieświadoma niczego dziewczyna nagle zdaje sobie sprawę, że nikomu nie może ufać, nawet własnemu sercu.

Pieniądze, władza, intrygi i rodzinne brudy.
Czy współczesna wersja Romea i Julii znajdzie swój szczęśliwy finał?

Data wydania: 2022-11-02
ISBN: 978-83-962878-8-5, 9788396287885
Wydawnictwo: Imagine Books
Stron: 343
dodana przez: landrynkowa

Autor

"J. Harrow" J. HARROW to pseudonim polskiej autorki. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła już w dzieciństwie, ale wówczas była to tylko rozrywka. Dzisiaj nadal jest to przede wszystkim rozrywka, bo głównie po to się tym zajęła – pisanie działa na nią relaksująco i...

Pozostałe książki:

Nieodpowiednia dziewczyna Piękna i gniewny Sekret Tamary Pozerka Ściana Nieodpowiednia chwila Ukraińskie serca Stracony i zagubiona Boyless. Chłopakom wstęp wzbroniony Opowiem Ci bajkę... Tabu. Antologia Miłość zakazana Fake Love
Wszystkie książki "J. Harrow"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Ukraińskie serca"

28.11.2022

„Wszystko co osiągniesz, nie będzie miało znaczenia, bo największym osiągnięciem człowieka jest drugi człowiek.” Rodzice Sonii są bardzo bogatymi ludźmi, mają sieć dobrze prosperujących hoteli. Nic oprócz pieniędzy i pozycji nie ma dla nich znaczenia. Sonia od zawsze starała się sprostać wymaganiom jakie na na nią narzucili. Wychowana w domu w kt... Recenzja książki Ukraińskie serca

Dojrzała, życiowa i łapiąca za serce

6.11.2022

Czy Waszym zdaniem, rodzice powinni wtrącać się w dorosłe życie swoich dzieci? Ja wychodzę z założenia, że owszem rodzice mogą coś doradzić albo powiedzieć co sami zrobili by w danej sytuacji, ale to co zrobi dziecko, to tylko i wyłącznie jego sprawa. Dlatego też niektóre wydarzenia w „Ukraińskich sercach” doprowadzały mnie do wypowiadania niecen... Recenzja książki Ukraińskie serca

@justus228@justus228 × 3

Recenzja Ukraińskie serca

25.03.2023

„Bo wiesz, można zaufać komuś, kto nas zawiedzie, można pokochać kogoś, kto nam złamie serce, ale jeśli w obawie przed tym zamkniesz je na cztery spusty, to pod koniec życia będziesz czuła wielką pustkę. Wszystko co osiągniesz nie będzie miało znaczenia , bo największym osiągnięciem człowieka jest drugi człowiek.” Ukraińskie serca - J. Harrow ... Recenzja książki Ukraińskie serca

ukraińskie serca

16.01.2023

‘Ukraińskie serca’ to poruszający serce i bardzo wciągający romans napisany przez J. Harrow. Od tej historii nie da się oderwać, zakrada się ona do serca czytelnika i zmusza go do głębszych przemyśleń. Na wstępie jednak muszę Was poinformować, iż ta książka nie ma nic wspólnego z tragicznymi wydarzeniami, jakie dzieją się u naszych sąsiadów, mimo ... Recenzja książki Ukraińskie serca

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2022-11-21
10 /10
Przeczytane

W ogóle nie przypuszczałam, że przeczytam ją tak szybko! Wszystko za sprawą głównej bohaterki, która od razu skradła moje serce. Doskonale rozumiałam co przechodzi. Jej wstydliwy problem o którym nikomu nie mówiła był mi doskonale znany. Niby z pozoru stanowcza i władcza, lecz jeśli chodziło o jej wnętrze i stosunki damsko męskie, to jej krucha natura nie pozwalała zaprzeczać. Nie zawsze robiła to na co miała ochotę, niemal wmawiając sobie, że ktoś zasłużył, aby dla niego coś zrobiła. Popełniała wtedy wielki błąd, tylko faktycznie samemu ciężko było go dostrzec. Miała brata bliźniaka, który chwytał życie za rogi i korzystał wszędzie, gdzie się dało. Doił rodziców z pieniędzy, podczas gdy ona sama na wszystko chciała zapracować. On zabawiał się z panienkami, a ona pozwalała, by ktoś wykorzystywał ją, choć sama nie czułą przyjemności z tych spotkań. Na domiar złego rodzice wręcz nalegali, by sobie kogoś znalazła, gdyż jej wiek zaczynał być nad wyraz dojrzały. Prowadzili hotel i to właśnie ona miała go po nich przejąć. Kiedy to nastąpiło była dumna i nieco załamana jednocześnie, gdyż nie było nikogo, kto by ją w tym wspierał. Dla jej rodziców liczył się tylko zasobny portfel, więc o takim nominale wyczekiwali dla niej kandydata. Totalnie załamana nie wie co się zaczyna z nią dziać, kiedy na jej drodze pojawia się Nazara. Czuje wszystko pierwszy raz, jakby dotychczasowi partnerzy byli tylko cieniami, które nie potrafili wywołać nawet dreszczy na skórze. Teraz dostrzega, że c...

| link |
@mloda_mama_czyta
2023-03-31
8 /10
Przeczytane

"Ukraińskie serca" to książka @j.harrow_autor, która powstała jeszcze przed wybuchem wojny, więc jeśli ktoś z Was boi się tej tematyki to możecie być spokojni .. Szalenie się cieszę, że ta książka została wydana, gratuluję Autorce jak i Wydawnictwu dostrzeżenia jej potencjału.

❤ RECENZJA ❤

Sonia od zawsze stara się sprostać wymaganiom swoich rodziców, jest pracowita, ambitna a przede wszystkim empatyczna. Wdraża się w życie firmowe, chce prowadzić rodzinny hotel wraz ze swoimi rodzicami. Była nawet w Niemczech, żeby nabrać doświadczenia i zdobyć wiedzę. Jednak nie wszystko idzie po jej myśli, nie może wprowadzać zmian bo wszystkiemu sprzeciwia się jej matka.. Choć dziewczyna spotyka się z kimś, robi to bardziej dla rozrywki.. nie czuje się szczęśliwa, a raczej zimna i samotna.

Niespodziewanie spotyka pewnego chłopaka, którego spotkała w swoim życiu kilka lat temu, nigdy nie zapomniała jego oczu.. I tym razem kobieta postanawia go odszukać.. ciekawa jest, czy mężczyzna ją pozna, czy będą w stanie rozmawiać tą swobodnie jak kiedyś choć ich znajomość nie trwała długo wbiła się im mocno w duszę i pamięć..

I wtedy zaczyna się ich wspólna przygoda, która jest trudna.. nie jestvusłana różami, jest bolesna, a najbardziej bolesne są tajemnice z przeszłości, niedopowiedzenia i brak akceptacji innych osób. Autorka porusza wiele trudnych tematów, które choć niby są tłem to pięk...

| link |
@basiaa22.86
2022-10-29
10 /10
Przeczytane

Historia bohaterów sprawiła,ze ze łzami w oczach czytałam ich losy.Chęć prawdziwej miłości w zakłamanym świecie,gdzie pieniądze są najważniejsze przyczyniaja się do tego,ze świat Soni jest pozbawiony barw.
Gonitwa za pozycja,uznaniem i zarabianiem kasy staje się błędnym kołem.Ludzie w kręgach „wyższych” sfer traktują osoby mniej zamożne za kogoś gorszego.W tej powieść rodzice Soni przedstawiaja taki właśnie stosunek do mniej zamożnych ludzi.Od początku byłam negatywnie do nich nastawiona.Byli oschli i zdynsansowani nawet do własnej córki,nie licząc się z jej zdaniem.Postać Soni dała się polubić od samego początku.Widać w niej smutek z powodu braku możliwości normalnego życia.Spotkanie Nazara odkrywa w niej głęboko skrywane emocje i inna dziewczynę,która chciałaby być.
Nazar został wykreowany jako mężczyzna,który potrafi prawdziwie kochać nie zważając na swoją niepełnosprawność.Nie użala się nad sobą,ciesząc się życiem.
Relacja Sonii i Nazara od samego początku jest skazana na porażkę,ale czy na pewno…?Intrygi,tajemnice i uknuty plan niszczy wszystko….
Tajemnicza „ONA” w historii daje mnóstwo niewyjaśnionych i niebezpiecznych momentów.Odkrycie kim jest ta osoba i czym się kierowała jest zaskakujace,ponieważ dopiero wtedy historia układa się w jedna wspólna-wytłumaczalna całość.

Podczas czytania przeżyjecie niezapomniane emocje.Wraz z bohaterami poczujecie smutek,rozczarowanie i niezrozumienie.Przekonacie się,że osoby potrafią skrywać głęboko skryw...

| link |
@tusz_na_papierze
2022-11-25
10 /10

Historia, która wstrząsnęła Waszym sercem to ...

Ja stawiam na Ukraińskie serca.
Ta historia zachwyca tak bardzo, że ciężko ubrać to w słowa.

J. Harrow stworzyła opowieść realną, piękną, ponadczasową i łamiącą serce. Do tego umiejętnie i z dużą dozą tajemniczości wplotła element kryminalny, który wywołuje dreszcze.

Współcześni Romeo i Julia. Sonia, wychowana w surowym poczuciu wyższości, bogactwie i Nazar, chłopak z Ukrainy z klasy robotniczej i z dużym bagażem przeszłość.

On pokazuje jej piękno życia, mimo wad czy niedogodności, ona nie potrafi odrzucić pancerza wychowania w wyższości i jasno postawić na swoim.

"Presja była zbyt wielka i jej po prostu nie udźwignęłam...Wybrałam wyrzuty sumienia i smutek."

Ale jest i druga strona medalu. Ta ciemniejsza, opowiedziana z perspektywy pewnej kobiety. Ona, bo tak zatytułowane są jej rozdziały ma cel, zemstę i plan.

Nie od razu wiadomo na kim się mści, za co pozostaje długo tajemnicą. A odpowiedź kim jest burzy chwiejny świat bohaterów.

Intryga przeplata się ze szczerością.
Miłość z opinią innych.
Prawda z kłamstwem.
Niedopowiedzenia z gorzkimi słowami.

Czy Sonia porzuci brzemię toksycznego wychowania?
Czy Nazar znajdzie w sobie siłę za ich dwoje?
I czy Ona osiągnie cel?

W tej książce nic nie jest oczywiste. Jest do bólu prawdziwe. Ja czytałam ją 2 razy i niedługo znów to zrobię.

Ta historia to rachunek sum...

| link |
@hej_tu_malami
@hej_tu_malami
2022-11-25
8 /10

J. HARROW
⚜️ Ukraińskie serca ⚜️

Książka pełna tajemnic, intryg, oraz miłości, nie bezproblemowej. Ukraińskie serca to moje pierwsze spotkanie z autorką i uznaje je za udane.

🍁 Akcja rozgrywa się w Polsce, wśród rodziny hotelarzy. Fabuła można powiedzieć na czasie, Polska, Ukraina oraz miłosna przygoda. Historia bardzo mocno opiera się na emocjach, ich odnajdywaniu, a przedewszystkim na odnalezieniu samego siebie. Znajdziemy tu bogatych ludzi zaplatanych w intrygi, spojrzymy na kłopoty rodzinne. Autorka nie opuszcza ważnych tematów, sksualnych, wpływu rodziny na daną osobę oraz niepełnosprawności.

🍁 Skromna Sonia bardzo mnie urzekła, choć wydaje się władcza i stanowcza w środku ukrywa się pragnąca czułości, skromna dziewczyna, która szuka kogoś kto wznieci w niej jakiekolwiek uczucia I emocje.
Nazar to chłopak idealny? Być może, prosty chłopak z przeszłością, rozumiejący Sonię i wspierający ją. Sam też skrywa tajemnice.
Na uwagę zasługują też poboczni bohaterowie, są fajnie wykreowani, każdy jest inny. Jeden miły i pomocny, drugi wulgarny i nie do polubienia.

🍁 Muszę przyznać, że autorka poszalała z zakończeniem. Trzyma w niepewności do ostatniej strony, robi nam niezłe niespodzianki. Książka bardzo obiecująca i jeśli ktoś lubi wątki zakazanej milosci, powiązanie z Romeo i Julią, to z pewnością musi książkę przeczytać.

| link |
@kasienkaj7
2022-12-10
8 /10
Przeczytane

Piękna powieść. Polecam! 😍

| link |
@aleksandra.z.ksiazka
2023-03-18
7 /10
Przeczytane
@ksiazkowy_mruczek
2023-01-16
8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2022-11-28
8 /10
Przeczytane
NI
@Nievi19
2022-11-06
6 /10
Przeczytane Legimi 2022
@justus228
2022-11-06
9 /10
Przeczytane
@distracted_by_books
2022-10-31
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukraińskie serca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl