Uśmiech anioła

Renata Kosin
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Uśmiech anioła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w ludziach odżywa wiara
W magię. Niektórzy jednak uważają, że ich to nie dotyczy lub celowo ją odrzucają.

Oskar rezygnuje z miłości, ponieważ wierzy, że w ten sposób ocali przyjaźń.
Katia mu przytakuje, choć się z tym nie zgadza. Ukrywa żal i smutek, ucieka przed własnymi odczuciami i trafia do parku, gdzie spotyka siedem kamiennych aniołów, w tym tego, który daje jej nadzieję na odnalezienie magii świąt i utraconej miłości. Dzięki aniołom dziewczyna zyskuje nowych sąsiadów: Alojzego, który nie lubi Bożego Narodzenia, ludzi i siebie za to, co kiedyś zrobił; panią Różę, która też ma swoje tajemnice oraz małego Józia, pragnącego za wszelką cenę ocalić przyjaciela, co nie jest proste, bo do tego potrzebna jest nie tylko ta świąteczna, ale prawdziwa magia. Na szczęście chłopiec ani na chwilę nie traci w nią wiary, a to sprawia, że odzyskują ją też inni.
Data wydania: 2022-09-28
ISBN: 978-83-8280-229-0, 9788382802290
Wydawnictwo: Filia
Stron: 336
dodana przez: Vernau

Autor

Renata Kosin Pisarka i autorka scenariuszy. Ukończyła polonistykę i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W przeszłości trudniła się wieloma zajęciami, nie zawsze związanymi z zawodem, obecnie wyłącznie pisze. Jej powieści skupiają w sobie róż...

Pozostałe książki:

Dzwonki, gwiazdki i słomki Aleja Siódmego Anioła Dziecko z mgły Nić Arachny Zima w Pensjonacie pod Bukami Słowiański amulet Uśmiech anioła Szpulki losów Bluszcz prowincjonalny Sekret zegarmistrza Złodziejka dusz Mimo wszystko Wiktoria Kemping Chałupy 9 Kobierce tkane z pajęczyny Jedwabne rękawiczki Tajemnice Luizy Bein Tatarka Wszystko będzie dobrze Własny kawałek nieba Promyk nadziei Na dwoje babka wróżyła Pocałuj mnie pod jemiołą Zapach fiołków Kołysanka dla Rosalie Gdzie święty traci głowę
Wszystkie książki Renata Kosin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Uśmiech anioła? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tatiaszaaleksiej
2022-12-20
8 /10
Przeczytane„Nigdy nie jest za późno na naprawienie błędów. Nawet gdy minęło sporo czasu”.Oskar i Katia są ze sobą od wielu lat, ostatnio jednak przechodzą dość poważny kryzys. Mężczyzna, postępując w zgodzie ze swoimi przekonaniami, proponuje rozstanie, ma nadzieję, że w ten sposób ocali przyjaźń. Katia zupełnie nie podziela jego przekonań, jego postępowanie boli, ale przyjmuje i akceptuje jego decyzję. Katia pomimo mocno odczuwalnej tęsknoty, postanawia z podniesioną głową ruszyć do przodu. Znajduje nowe mieszkanie, a nowi sąsiedzi nie pozwalają się jej nudzić. W parku siedmiu aniołów znajduje spokój i ukojenie. Obok mieszkają sympatyczni starsi ludzie. Pan Alojzy początkowo wydaje się oschły i nieprzychylny nowym znajomością, jego żona, Pani Róża szybko zaprzyjaźnia się z Katią. I mały Józek, który bardzo chce uratować swojego przyjaciela. Wszystko zmierza w nowym, dobrym kierunku, jednak Oskar nie daje Katii o sobie zapomnieć. Czyżby żałował swojej decyzji?

Upływ czasu, przyzwyczajenie, szara codzienność powodują, że miłość się kończy, powszechnieje. Brak szczerych rozmów, czułych gestów, wzajemnego dbania o siebie, powodują, że ludzie oddalają się od siebie, miłość nieuchronnie się kończy. Czy tak musi być? Czy można miłość zamienić na przyjaźń? Podjęte decyzje i ich konsekwencje. Wiara i ufność w drugiego człowieka. Tajemnice, pełen uroku i magii motyw aniołów.

Wzruszająca...

× 10 | link |
@ewfor
2023-01-07
7 /10
Przeczytane

Podobno czasem trzeba coś stracić, aby docenić tego wartość.

Ta książka nie jest dla mnie typową powieścią świąteczną chociaż jest w niej śnieg, jest choinka, pachnie pysznymi pierniczkami i jest również ten świąteczny cud. Można to wszystko podpiąć pod powieść świąteczną, ale ja skupiłam się na psychologicznej stronie tej lektury, czyli na związku-przyjaźni Katii i Oskara, oraz na budowaniu relacji Katii z nowymi sąsiadami.

Książka mnie wciągnęła od pierwszych stron i nie ukrywam, że zauroczyła właśnie tą psychologiczną stroną.

Jak wiele można stracić nie doceniając tego co się posiada przekonał się jeden z głównych bohaterów, czyli Oskar, który w pewnym momencie bycia w związku z Katią „odkrył”, że odkochał się w dziewczynie i aby utrzymać z nią dobre relacje postanowił zamienić ich związek w przyjaźń.

Od jakiegoś czasu oddalali się od siebie. Oddalali? Czy po prostu żyjąc nie ze sobą, a obok siebie zaniedbali coś co powinni pielęgnować zamiast zostawiać samemu sobie. Rutyna i przyzwyczajenia do codzienności są największymi wrogami każdego związku. Moim zdaniem nie tylko powinniśmy tolerować wady partnerki/partnera, ale powinniśmy potrafić docenić jej/jego zalety.

Ani Katia ani Oskar w pewnym momencie nie potrafili ogrzać się ogniskiem miłości pozwalając, aby paliło się bez dorzucania do niego szczap emocji i uczuć. A w takim przypadku łatwo to ognisko zgasić. Czy oni ca...

| link |
@przyrodazksiazka
2022-10-23
10 /10
Przeczytane

,,Nigdy nie jest za późno, by coś nadrobić".

,,Teraz mi nie uciekniesz, gagatku! Czary-mary i mam cię!"

A czy wy wierzycie w Anioły? Podobno jeśli zaczniemy się nad tym zastanawiać, to jest szansa, że zaczną się pod pewnymi postaciami pojawiać i nam pomagać:-) Z pewnością nie wierzy w nie Oskar, który będąc w idealnym związku zastanawia się nad jego częścią. Wydaje mu się, że przestał odczuwać motylki i nie ukrywa tego przed swoją dziewczyną. Tylko dlaczego rozstał się z nią przed Świętami Bożego Narodzenia?
Katia to kobieta z duszą na ramieniu. Również czuje, że coś się między nimi nie układa, dlatego postanawia zaplanować wyjątkowy czas, by mogli ponownie się do siebie zbliżyć. Nie dochodzi jednak do tego. Po jego smutnych do niej słowach serce pęka jej na pół. Nie daje mu niczego dokończyć, tylko od razu się wyprowadza. Nie wie gdzie zrobili błąd, a do tego wciąż ma w kieszeni piękny prezent, który dla niego kupiła, lecz nie zdążyła mu dać. Przechodząc w parku spostrzega pięknego Anioła. Zaraz obok niego skrada się pewna staruszka, która twierdzi, że są magiczne i potrafią nieść pomoc, kiedy tylko człowiek jej potrzebuje. Wędrując po zakamarkach nieznanej ulicy natrafia na wynajem pokoi i od razu płaci, by móc się wprowadzić. Nie jest to jednak zwykłe miejsce, bowiem niegdyś zniknął tam mały chłopiec. Wieść tą przekazuje jej inny chłopiec, który bardzo za nim tęskni. Katia obiecuje mu pomóc odnaleźć go, choć tak naprawdę nic o nim nie wie. Koleje...

| link |
@paulinkusia1991
2022-12-15
9 /10

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a drugie z "Aniołami", poprzednio czytałam książkę "Własny kawałek nieba", która ogromnie mi się podobała, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok "Uśmiechu Anioła". Styl autorki jest niezwykle przyjemny w odbiorze, a historię przez nią pisane czyta się jednym tchem. Pani Renata ma niesamowity dar do tworzenia niezwykle życiowych i wartościowych powieści, ukazując w nich losy niesamowicie realnych bohaterów - z którymi z powodzeniem możemy się utożsamić - mierzących się z trudami dnia codziennego, chcących zaznać jedynie szczęścia i miłości. Tak również było w tym przypadku! Fabuła książki została bardzo ciekawie nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Na uznanie zasługują również postaci drugoplanowe, to ogromnie różnorodni bohaterowie, którzy jak się okazuje odgrywają tutaj również istotną rolę i dostarczają czytelnikowi wielu emocji! Każdy z nich ma swoje małe lub większe sekrety, które stopniowo zaczynają wychodzić na światło dzienne, znacząco wpływając na teraźniejszość, pozwalając nam Czytelnikom z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na pewne kwestie. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych i ponadczasowych problemów, które wywołują w czytelniku mieszane odczucia. Pani Renata na pr...

| link |
@dosia1709
2023-01-08
7 /10

Jak wiele można stracić, nie zdając sobie sprawy z tego co się posiada?

,,Czasami ludzie, widzą to, co chcą zobaczyć".

Oskar widząc że jego związek jest w trakcie rozsypki postanawia ukrócić to co się dzieje i decyduje o rozstaniu z Katią. Jednak chłopak sam nie wie co czuje i chce przyjaźnić się dziewczyną.
Katia bardzo przeżywa rozstanie i postanawia zmienić miejsce zamieszkania.
A to wszystko za sprawą spotkanych przypadkiem w parku aniołów.
Okazuje się że życie nie jest wcale takie złe. A to dzięki starszemu państwu którzy są sąsiadami dziewczyny i wprowadzają światło do jej życia. Jednak jest jeszcze jedna osoba która nie pozwala jej spokojnie zacząć cieszyć się pełnią życia.
Oskar. Który za wszelką cenę chce utrzymać przyjaźń z dziewczyną pomimo tego że ona stara się go unikać aby wyleczyć złamane serce.

,,Los zawsze może się, odwrócić każdemu niezależnie od wieku".

Czy Katii uda się rozpocząć w pełni nowe życie?
Czy Oskar wreszcie zrozumie?

Zacznę od tego że okładka jest śliczna.
Chodź w książce jakoś za bardzo nie czuć świątecznego klimatu pomimo choinki, zapachu pierników, 🤷 to wciąga od pierwszej strony. Według mnie książka jest bardzo pouczająca. Pokazuje jak to łatwo jest zniszczyć coś co budowało się bardzo długo, jak niepielęgnowane uczucia potrafią się zgubić. Fajne w książce pokazane jest też to jak wiele potrafi zdziałać cierpliwość do drugiego człowieka. Katiia pokazała ja w stopniowym...

| link |
@Szarym.okiem
2024-03-21
7 /10
Przeczytane Stoją na półce W świątecznym klimacie A_niebieskie

"Uśmiech anioła" Renaty Kosin to pierwsza świąteczna książka przeczytana w tym sezonie i jak dotąd chyba najlepsza. To opowieść o utraconej miłości, o strachu przed wykonaniem pierwszego kroku i o wierze w szczęśliwe zakończenie. Początkowo nie mogłam "wejść" w tą historię, bo wydawała mi się trochę sztuczna, ale okazało się, że to mylne pierwsze wrażenie.

Bohaterowie początkowo nie wzbudziło mojej sympatii, ale z czasem zaczęli pokazywać swoje inne oblicze i nabierać cech, które czytelnik może odnaleźć również w sobie. Dzięki temu cała historia staje się bliższa sercu i wciągająca.

Książka jest wręcz przepełniona magią (i to w sensie dosłownym), tajemniczością i zimową atmosferą. Choć akcja dzieje się przed Bożym Narodzeniem, wyraźnie czuć świąteczny klimat. Jest śnieg, choinka, pierniczki i światełka. Są marzenia i nadzieja na lepsze jutro. Ale jest też pewna zagadka do rozwikłania i "trudniejszy" wątek. Nie jest to więc kolejna słodko-cukierkowa historyjka o miłości i różnych zbiegach okoliczności dzięki którym para się w sobie zakochuje. To coś więcej, to opowieść, która skłania do refleksji i pozwala zwolnić w tym szalonym i pelnym pośpiechu okresie.

| link |
AN
@aniolek47
2023-12-26
10 /10
Przeczytane
@malgosia311
2023-12-19
7 /10
Przeczytane
@tea.books.lover
2023-12-09
8 /10
Przeczytane Audiobook
@Edyta_09
2023-12-03
2 /10
Przeczytane Audiobook
@alinaz5
2023-12-10
6 /10
Przeczytane
@monika8905
2023-01-23
7 /10
Przeczytane
@beata.stefanek
2023-01-24
7 /10
Przeczytane
@kkupczyk6
2022-12-28
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Uśmiech anioła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl