Dzwonki, gwiazdki i słomki

Renata Kosin
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Dzwonki, gwiazdki i słomki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Białe Boże Narodzenie na podlaskiej wsi, gdzie nadal pielęgnowane są dawne obyczaje, tradycja i staropolska gościnność.

Święta Bożego Narodzenia na wsi to jedno z największych marzeń Matyldy, dwudziestokilkuletniej, warszawskiej singielki. Aby je zrealizować, podstępem wprasza się na nie do rodzinnego domu Halszki – koleżanki z pracy, pochodzącej z podlaskiej prowincji.

Niestety, gdy dociera na miejsce, okazuje się, że wymarzona wieś pod wieloma względami odstaje od wyidealizowanych wyobrażeń typowego mieszczucha, zaczerpniętych głównie z książek i filmów. Mimo to Matylda nie poddaje się i za wszelką cenę stara się dopasować zastaną rzeczywistość do swojej wizji, co prowadzi do wielu nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń. Dziewczyna wywraca do góry nogami nie tylko życie goszczących ją gospodarzy, w tym starszego brata koleżanki – zadeklarowanego kawalera, ale też przy okazji własne.
Data wydania: 2021-10-20
ISBN: 978-83-8195-708-3, 9788381957083
Wydawnictwo: Filia
Stron: 368
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Renata Kosin Renata Kosin Pisarka i autorka scenariuszy. Ukończyła polonistykę i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W przeszłości trudniła się wieloma zajęciami, nie zawsze związanymi z zawodem, obecnie wyłącznie pisze. Jej powieści skupiają w sobie róż...

Pozostałe książki:

Aleja Siódmego Anioła Dziecko z mgły Nić Arachny Słowiański amulet Zima w Pensjonacie pod Bukami
Wszystkie książki Renata Kosin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Dzwonki, gwiazdki i słomki"

21.12.2021

„Marzyło jej się prawdziwe, magiczne, białe Boże Narodzenie, na wsi, w drewnianej chacie… Matylda ma dwadzieścia parę lat, jest pełna energii i optymizmu. Mieszka w Warszawie, jest singielką, od zawsze jej największym marzeniem było spędzenie Świąt Bożego Narodzenia na wsi. Gdzie w dalszym ciągu przywiązuje się dużą wagę do tradycji, dawnych obyc... Recenzja książki Dzwonki, gwiazdki i słomki

Ciepła i zabawna historia

25.12.2021

📖Recenzja📖 Tytuł: "Dzwonki, gwiazdki i słomki" Autor: Renata Kosin Wydawnictwo: Filia Matylda jest bardzo atrakcyjną kobietą ale w ogóle to nie ułatwia jej życia. Mieszka i pracuje w Warszawie ale wciąż jest singielką. Jej największym marzeniem zawsze było spędzenie Świąt Bożego Narodzenia na prawdziwej wsi, tak jak zawsze jest to przedstawione w... Recenzja książki Dzwonki, gwiazdki i słomki

@kicia1914@kicia1914 × 4

Dzwonki, gwiazdki i słomki

14.12.2021

Renata Kosin w swojej powieści zabiera nas na podlaską wieś. To tu jeszcze nie zapomniano o starych obyczajach i tradycjach oraz staropolskiej gościnności. Czułam się tam wspaniale, tym bardziej, że autorka zadbała o to, by nie zabrakło zimowo-świątecznego klimatu. Poza tym autorka ukazała wieś nie jak większość osób ją postrzega - jako zabitą dec... Recenzja książki Dzwonki, gwiazdki i słomki

@iza.81@iza.81 × 3

Cudowna świąteczna książka!

30.01.2022

Ja dalej w temacie świątecznym, więc dziś opinia książki Renaty Kosin "Dzwonki, gwiazdki i słomki". Matylda jest dość światową dziewczyną, która nadąża za trendami modowymi i zawsze stara się być "na czasie". Tym razem święta ma spędzić na wsi. Już widzi oczami wyobraźni te sielskie obrazki. Jak to dobrze będzie wyglądało na relacjach w mediach s... Recenzja książki Dzwonki, gwiazdki i słomki

@pola841@pola841 × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@szpaczek444
2021-12-21
9 /10

🌟RECENZJA🌟

Matylda marzy, żeby spędzić Święta Bożego Narodzenia na wsi. W końcu zrealizuje swoje marzenie! Wprasza się do rodzinnego domu Halszki, koleżanki z pracy. Jednak nie wszystko jest takie, jakie się wydawało. Ten wyidealizowany świat z książek i filmów okazuje się niebywale szary w rzeczywistości. Jednak kobieta się nie poddaje i chce spędzić najlepsze święta na wsi, o jakich marzyła. Co z tego, że wywraca cudze życie i swoje przy okazji?! 😅

Kolejna świąteczna powieść za mną! 🤩 "Dzwonki, gwiazdki i słomki" pisarki @renatakosin_pisarka to cudowna, magiczna lektura, która zabiera nas w klimat przedświątecznych przygotowań. Pisarkę poznałam podczas czytania antologii świątecznej, gdzie było jej opowiadanie "Czuły wyjątek". Pamiętam, że ów historia dała mi do myślenia i dobrze ją wspominam 😃 W tej lekturze autorka od samego początku wprowadziła niebywały humor, a dynamika historii jest niesamowita. Cieszy mnie to, że w literaturze obyczajowej tyle się działo - akcja i jej zwroty, co chwilę jakieś zabawne sytuacje, które powodowały, że śmiałam się, ile wlezie. Dialogi między bohaterami były nader realne i momentami czułam się tak, jakbym stała obok i przysłuchiwała się, co mówią do siebie. Podobało mi się również, że pisarka nie zapomniała o dawnych obyczajach i tradycjach na podlaskiej wsi. Była to świetna sprawa dla mnie, bo dowiedziałam się co nie co 😃 Główna bohaterka M...

× 1 | link |
@esclavo
2022-01-03
8 /10

Na deser świątecznych powieści została mi książka od Renaty Kosin. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale jeśli jej książki są w podobnym tonie, to muszę przeczytać wszystkie.

Matylda jest typową przedstawicielką mieszczaństwa. Miastowa dziewczyna pragnie spędzić święta na wsi, wśród wszystkich, według niej magicznych tradycji, i dlatego wprasza się na ten czas do swojej koleżanki. Dziewczyna jest wręcz żądna wiejskiego życia, co przyniesie wiele zabawnych sytuacji.
A bawiłam się przy tym świetnie. Było zabawnie, śmiesznie i aż roiło się od absurdalnych sytuacji. Samo czytanie było ogromnie przyjemne, relaksujące, a strony przewracały się same. Historia, mimo swojej przewidywalności jest ciekawa i wciągająca, a i idealnie wpasowała się moje poczucie humoru.

Ostatnia przeczytana, jednak dobre warto zostawiać sobie na koniec. Świąteczna, z magią, jednak taka swojska i nie przesadna w tym wigilijnym szaleństwie.

× 1 | link |
@monika8905
2021-12-16
8 /10
Przeczytane

"Dzwonki, gwiazdki i słomki" to ciepła literatura obyczajowa z tajemnicą w tle.

Akcja książki toczy się na podlaskiej wsi. Główni bohaterowie Matylda, Halszka, Stefan i babcia Fela przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Matylda zawsze marzyła o tym, żeby przeżyć prawdziwe święta na wsi. Tym samym wprasza się do swojej koleżanki Halszki. Początkowo dziewczyna jest zawiedziona, bo nie tak wyobrażała sobie czas spędzony na wsi. Jednak jej upór i determinacja sprawiają, że wszystko nabiera innego znaczenia.

Matylda wnosi do tej książki wiele humoru. Niektóre sytuację będą wręcz komiczne. Dziewczyna wywróci życie domowników do góry nogami.

Dzięki tej historii poznamy dawne obyczaje i tradycje na podlaskiej wsi.

Fabuła książki owiana jest pewną zagadką, którą domownicy będą próbowali rozwiązać.

Polecam książkę Renaty Kosin. Idealna lektura na świąteczny czas.

× 1 | link |
@ewfor
2022-02-16
7 /10
Przeczytane

Jeżeli ktoś szuka książki lekkiej, łatwej i przyjemnej, to myślę, że śmiało mogę tę lekturę polecić.

Autorka zabiera czytelnika w przyjemny, zimowy świat wsi, który być może nie wygląda jak w powieściach Sienkiewicza, ale z całą pewnością cudownie oddaje zimowo-świąteczny klimat.

Główna bohaterka to z pozoru infantylna blondynka jak z dowcipów, ale w gruncie rzeczy, to bardzo uczuciowa i empatyczna osóbka, która potrafi sobie zjednać nie tylko ludzi, ale i zwierzęta.

Typowa dziewczyna z miasta marzy o sielskiej spokojnej wsi. Praca w korporacji być może daje jej pieniądze i satysfakcję, ale czy zapewnia szczęście? Funkcjonująca między wyidealizowanym światem wirtualnym, w mediach społecznościowych, czująca się w nim jak ryba w wodzie, skrycie marzy o ciszy, spokoju i prawdziwej miłości. Ale czy taką miłość można spotkać w miejscu dalekim od miejskiej, pełnej rozrywek i wyzwań rzeczywistości?

Jeśli chodzi o mnie, to polubiłam dziewczynę od pierwszych stron, chociaż jej infantylność początkowo trochę mnie irytowała. Ale bardzo szybko odnalazłam w niej odważną, otwartą na nowe wyzwania kobietę, która wie czego od życia chce.

Autorka nie pokazuje nam wsi o jakiej wielu z nas czytało i jaką wielu z nas sobie wyobraża. Pokazuje nam wieś nowoczesną, wykształconą i gotową na nowe pomysły.

Wiadomo, że w mentalności wiejskiego społeczeństwa nie wszystko można wye...

| link |
@Zakreconaa_19
2021-12-03
8 /10
Przeczytane

Hej moliki!

Jak Wam idzie czytanie świątecznych książek? Jeśli nie wiecie po co sięgnąć to mam dla was bardzo fajną propozycję na wieczór bądź na prezent.

Nie dawno skończyłam czytać książkę Renaty Kosin "Dzwonki, gwiazdki i słomki", która ukazała się nakładem od wydawnictwa Filia.

Autorka w swojej powieści zaprasza nas na podlaską wieś. Matylda jest dwudziesto kilkuletnią kobietą, która żyje na co dzień w wielkim mieście, jednak święta Bożego Narodzenia chciała spędzić na prawdziwej wsi. Korzystając z "zaproszenia" swojej koleżanki, bo ta nie wiedziała jak jej odmówić pojechały w rodzinne strony Halszki. Na dodatek Matylda zapragnęła mieszkać w prawdziwej chacie, jednak była ona zajęta przez brata Halszki. Kobieta chciała jakoś przemówić koleżance, że wieś nie jest dla niej, że w chacie zmarnuje, ale Matylda była uparta, i jak postanowiła tak zrobiła. Domownikom nie zawsze było do śmiechu z pomysłów kobiety.
Tu Boże Narodzenie ma swój piękny klimat. Autorka opisała tradycje i obyczaje jakie panowały u mieszkańców wsi, wplatając zabawne przygody Matyldy. Główna bohaterka może wam się czasem wydawać irytująca, ale nie które jej pomysły rozbawiły mnie do łez. Jak to w takich historiach, zakończenie było bardzo przewidywalne.

Ja się świetnie bawiłam czytając te powieść. A czy Wy się skusicie?

{Współpraca z wydawnictwem Filia }

| link |
DO
2022-01-07
8 /10
Przeczytane

Bardzo fajna historia o dziewczynie z miasta, która postanowiła spędzić święta na wsi. Momentami Matylda mocno załazi za skórę swoim gospodarzom i można śmiało stwierdzić, że tych świąt nie zapomną do końca życia.

| link |
@m_opowiastka
2022-02-08
5 /10
Przeczytane
@pola841
2022-01-30
7 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2022-01-14
6 /10
Przeczytane Podlasie Święta Bożego Narodzenia
@jelonka11
2021-12-28
4 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2021-12-25
7 /10
Przeczytane
@kicia1914
2021-12-25
8 /10
@tatiaszaaleksiej
2021-12-21
7 /10
Przeczytane
@zaczytana_mama_dwojki
2021-12-17
6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku
@renata181075
2021-12-17
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzwonki, gwiazdki i słomki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl