Słowiański amulet

Renata Kosin
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Słowiański amulet
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

 W Przytulisku zachodzą wielkie zmiany. Niektórzy członkowie rodziny zostają, inni opuszczają rodzinne gniazdo i wyruszają szukać dla siebie nowego miejsca. W Warszawie, Petersburgu, Wilnie...
 Ścieżki ich życia mimo to wciąż się przeplatają. Granice przeszłości i teraźniejszości zacierają się, a to, co wydawało się bez znaczenia, nagle staje się istotne.
 Historia lubi się powtarzać, czasem zaskakuje, skłania do refleksji i podejmowania nowych wyzwań.
 Michalina, praprawnuczka Arachny, z coraz większym zaangażowaniem zgłębia rodzinną przeszłość i podąża śladami przodków. W ten sposób poznaje sekret starego słowiańskiego amuletu. Srebrny wisior w kształcie kołowrotka, należący niegdyś do najbardziej tajemniczej członkini rodu, okazuje się kluczem do odkrycia największej rodzinnej tajemnicy. Nie otwiera jednak wszystkich drzwi. By je uchylić, trzeba zrobić i poświęcić więcej. 
Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-8075-985-5, 9788380759855
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Siostry Jutrzenki, tom 2
Stron: 448
dodana przez: ejwa1960

Autor

Renata Kosin Renata Kosin Pisarka i autorka scenariuszy. Ukończyła polonistykę i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W przeszłości trudniła się wieloma zajęciami, nie zawsze związanymi z zawodem, obecnie wyłącznie pisze. Jej powieści skupiają w sobie róż...

Pozostałe książki:

Mimo wszystko Wiktoria Aleja Siódmego Anioła Złodziejka dusz Dziecko z mgły Nić Arachny
Wszystkie książki Renata Kosin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magiczna moc ladanki

20.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Już niebawem na półkach naszych księgarń pojawi się najnowsza powieść Renaty Kosin o intrygującym tytule "Słowiański amulet" stanowiąca drugi tom cyklu "Siostry Jutrzenki". Na dzień 29 stycznia br. wydawnictwo Filia zaplanowało premierę tej niezwykłej opowieści, która przenosi czytelnika na Podlasie i proponuje ekscytując... {} Recenzja książki Słowiański amulet

"Słowiański amulet" Renata Kosin

16.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przyszła pora na poznanie dalszych losów rodziny Śmiałkowskich. Razem z powieścią obyczajową "Słowiański amulet" Renaty Kossin, przeniesiemy się znowu do tych pięknych podlaskich miejscowości, takich jak Przytulisko, czy Boguduchy. Czy druga część serii "Siostry Jutrzenki" równie przypadła mi do gustu jak pierwsza (można o niej przeczytać TU)? Zap... {} Recenzja książki Słowiański amulet

Kolejne losy rodziny Śmiałowskich!

23.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kolejne spotkanie z rodziną Śmiałowskich było równie udane jak to pierwsze. Tym razem towarzyszymy Michalinie w wyborze jej życiowej ścieżki, wkraczaniu w dorosłość, przeprowadzce do nowego miejsca, jakim jest stolica Polski. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nic już nie będzie takie jak kiedyś, i ta świadomość jej się nie podoba. Oprócz rozłąki z... {} Recenzja książki Słowiański amulet

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kolejny tom serii "Siostry Jutrzenki" opowiadający o rodzie Śmiałowskich oraz o ich potomkach. Tym razem w większości spotykamy się z Michaliną, która to odnalazła na strychu pamiętnik spisany przez dziadka. W tej części jest ona już dorosła osóbką przygotowująca się do matury a potem już studentką warszawskiej uczelni. Wciąż jednak jest żywo zainteresowana wyjaśnieniem zagadek znalezionych w starych zapiskach.
Mamy tu także losy jej najbliższej rodziny w trudnym gospodarczo początku lat 90. Wciąż jednak jest obecny klimat z tamtego okresu, który niejednemu czytelnikowi przypomni lata młodości.
Ale to nie wszystko wciąż zapoznajemy się z losami Śmiałowskich Arachną i Witoldem, których wydawałoby się spokojną przyszłość komplikuje wojna polsko - bolszewicka pochłaniająca kolejne ofiary.
Pięknie jest także przedstawiona poleska wieś z wierzeniami, tradycjami i niepowtarzalnym klimatem.

{}× 8 | link |
@Moncia_Poczytajka
2020-01-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 🎁 Recenzenckie 📚 Posiadam ❤ 2020 ❤ Odwiedzamy Polskę

Muszę przyznać, że powrót na Podlasie sprawił mi ogromną radość. Przeszłe wydarzenia wciągnęły mnie bez reszty swoją magią, tajemniczością i... niedopowiedzeniami, które powoli, krok po kroku zaczynają odkrywać przed nami prawdę o historii rodu Śmiałowskich w tamtych odległych już czasach.

Z drugiej strony byłam mocno podekscytowana zdarzeniami bardziej współczesnymi, tymi z lat 90-tych XX wieku, które podziałały na mnie sentymentalnie, niczym piękne wspomnienia z dzieciństwa i wczesnej młodości. Michalina jest tak naprawdę niemal moją rówieśnicą, starszą o rok, czy dwa, więc jej przeżycia związane z liceum, maturą, studiami są zbieżne z moimi wspomnieniami, a początek lat 90-tych to tak naprawdę czas, do którego bardzo chętnie wracam w myślach i rozmowach. Jestem bardzo wdzięczna pani Renacie, za to że w sposób tak rzetelny i dokładny, dbając o najmniejsze detale i niuanse postanowiła oddać specyfikę tamtych czasów.

Dzięki pani Renacie i cyklowi "Siostry Jutrzenki" czytelnik może prawdziwie zakochać się w podlaskiej ziemi tak niepowtarzalnej i osobliwej, gościnnej, barwnej i przepełnionej tradycją. Co więcej... Autorka zachowała daleko posunięty realizm i wiernie oddała koloryt tego zakątka Polski. Takich wiosek jak Przytulisko, czy miasteczek jak Bujany jest w tym regionie całkiem sporo.

Takie powieści jak "Słowiański amulet", czy wcześniej "Nić Arachny" dostarczają wielu ciejawych wrażeń, zachęcają do zgłębiania historii własnej rodziny, kry...

{}× 3 | link |
@andzelikajaczynska
2020-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Słowiański amulet" łączy przeszłość z teraźniejszością, ponieważ rozdziały są naprzemiennie poświęcone wydarzeniom przeszłym i bieżącym. Bardzo lubię tak skonstruowane powieści, ponieważ mogę poznać życie ludzi, którzy żyli w różnych epokach. Czas akcji został podzielony na lata 1920 - 1926 oraz 1990 - 1993. Są to czasy, w których bardzo dużo działo się w sferze społecznej, ekonomicznej i politycznej w naszym kraju. Tłem wydarzeń z lat dwudziestych XX w. jest wojna polsko bolszewicka oraz zamach na prezydenta G. Narutowicza. Natomiast początek lat dziewięćdziesiątych XX w. to czas transformacji społeczno - gospodarczej w Polsce po obaleniu komunizmu. Wiele osób, które pamięta lata 90. XX w. z pewnością z sentymentem powróci do tamtego okresu. Przypomni sobie swoją młodość, co sprawiało radość czy jak wyglądało codzienne życie przeciętnego Polaka w tamtym czasie.

Pani Renata zabiera czytelnika w sentymentalną podróż, która wzbudza w czytelniku wspomnienia oraz skłania do podjęcia próby znalezienia odpowiedzi na pytanie co wiemy o swoich przodkach? Czy tak jak Michalina staramy się poznawać koligacje rodzinne? A może skupiamy się na tym co jest tu i teraz?

Połączenie powieści obyczajowej z wątkiem historycznym pozwala lepiej zrozumieć motywy, którymi kierowali się bohaterowie, ponieważ uwarunkowania społeczne i polityczne miały duży wpływ na wychowanie kolejnych pokoleń.

{} | link |
@reniarenia
2020-11-20
Przeczytane

Druga część sagi rodzinnej Siostry Jutrzenki. Akcja powieści dzieje się dwutorowo, śledzimy losy głównej bohaterki, jak i jej przodków. Tajemnice rodzinne powoli zostają odkryte. Czy wpływają one na losy głównej bohaterki? Oczywiście. Polecam

{} | link |
@martyna748
2021-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Remma
2021-07-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane kresy saga
@canis.luna
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@yantri
2021-02-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
NA
2021-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@helena610
2020-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@cherryladyreads
2020-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Słowiański amulet. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nić Arachny
Nić Arachny
Renata Kosin
{}8/10
Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze. Saga szlacheckiego rodu Śmiałow...
Szpulki losów
Szpulki losów
Renata Kosin
{}8.4/10
Historia o tym, że dobro zawsze wraca tam, skąd wzięło swój początek. Siostry Jutrzenkito historia ...
Kobierce tkane z pajęczyny
Kobierce tkane z pajęczyny
Renata Kosin
{}7/10
Historia o tym, że od więzów krwi ważniejsze bywają te biorące się z serca. Duch Arachny nie opusz...
Promyk nadziei
Promyk nadziei
Renata Kosin
{}7/10
Historia często zatacza koło i bywa dobrą nauczycielką. Mimo upływu lat, stary dom w Przytulisku w...
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe