W amoku

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
W amoku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„W amoku” to kolejna książka Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej, w której autorka prowadzi czytelnika w zagmatwany świat poranionych przez życie bohaterów. Powieść od pierwszych stron traktuje o sprawach ważnych dla polskiej historii. Nie uciekniemy tu zatem od wydarzeń lat osiemdziesiątych, od „Solidarności”, od bezpieki i trudnego życia w tamtych czasach – wszak tematyka ta to już znak rozpoznawczy autorki, która osadza bohaterów w realiach zmian ustrojowych. Historia to jednak tylko jedna strona medalu. W powieści niebywałą rolę odgrywają także portrety psychologiczne bohaterów. A jest ich troje. Dwoje mężczyzn (komunista i artysta-opozycjonista) oraz kobieta, o której względy walczą owi panowie. Jak się można domyślać, będą wygrani i będą przegrani. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja bohaterów oraz dogłębna penetracja ich psychiki. Nic w powieści nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swój skutek. Uwikłania w przemiany ustrojowe w Polsce, nie tylko poszukują prawdziwej miłości, ale także miejsca, które będą mogli nazwać domem.
Data wydania: 2015-10-06
ISBN: 978-83-7900-446-1, 9788379004461
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 224

Autor

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka Stefania Jagielnicka-Kamieniecka Autorka jest dziennikarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą w Wiedniu. W 2003 roku wydała tomik poezji Leichter als Atem (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem Wege zum Erfolg (Drogi do sukcesu) i Wege zur Erf...

Pozostałe książki:

W diabelskiej pętli Bezkarni zbrodniarze Amfetamina Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami Więcej niż szczęście
Wszystkie książki Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W amoku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2015-11-02
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jak widzisz, nie jestem już komuchem, którym wzgardziłaś – wpadł jej w słowo. – Wszystko się zmieniło. Stałem się innym człowiekiem. Podzielamy poglądy i przekonania. Zrozumiałem wreszcie, dla...”
#
“Edward nie chciał szczerze powiedzieć, że główną przyczyną jego wyjazdu była obłędna miłość. W ogóle nie chciał wspominać o Justynie. Przekonany był, że jest na najlepszej drodze do uwolnienia...”
#
“Do tej pory jego romanse trwały krótko, lecz teraz związał się z nadzwyczaj atrakcyjną kobietą, która dodatkowo może mu pomóc w robieniu kariery. Jej znacznie starszy mąż jest prezesem monachi...”
#
“Co się z tobą dzieje? – przerwał mu ojciec. – Ty chyba oszalałeś. Jesteś w amoku. Opamiętaj się. Wiem, trudno ci jest pogodzić się z przegraną. Zawsze wygrywałeś i miałeś wszystko, czego pragn...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl