W dół rzeki

John Hart
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
W dół rzeki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Choć Adam Chase został uniewinniony od zarzutu morderstwa, w oczach lokalnej społeczności już zawsze skrywać miał mroczną historię przemocy, cierpiąc za zbrodnię, której nie popełnił. Opuszczając Północną Karolinę i Salisbury, jedyne miejsce, które nazywał domem, Adam myślał, że wyjeżdża na zawsze. Ostatnie pięć lat spędził w Nowym Jorku, próbując wymazać z pamięci fakt, że wyrzekła się go nawet własna rodzina. Gdy po latach przyjeżdża w rodzinne strony, zarówno mieszkańcy, policja, jak i dawni wrogowie próbują dociec, cóż go skłoniło do powrotu. Nie mija kilka godzin od przyjazdu, a Adam zostaje pobity, obrzucony wyzwiskami i musi się zmierzyć z wrogością najbliższych, łącznie z Grace, młodą kobietą, której nie potrafi zapomnieć. Tymczasem w miasteczku dochodzi do fali zabójstw. Adam, który znów staje się głównym podejrzanym, zmuszony jest rozpocząć nierówną walkę, w której stawką już nie jest tylko jego przyszłość, ale również życie.
Tytuł oryginalny: Down River
Data wydania: 2008-12-02
ISBN: 978-83-7508-103-9, 9788375081039
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 408

Autor

John Hart John Hart
Urodzony w 1965 roku w USA ( Durham, Karolina Północna)
John Hart to pierwszy w historii pisarz uhonorowany nagrodą Edgara za dwie kolejne powieści. Jest również laureatem Barry Award oraz England’s Steel Dagger za najlepszy thriller roku. Jego książki zostały przetłumaczone na dwadzieścia dziewięć język...

Pozostałe książki:

Ostatnie dziecko Droga do odkupienia Żelazny dom W dół rzeki Król kłamstw Art of the Storyboard 2e
Wszystkie książki John Hart

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W dół rzeki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@denudatio_pulpae
2019-11-23
6 /10
Przeczytane Thriller/kryminał/sensacja Urzekła mnie ta okładka Bardziej obyczajowe, z lekkim dreszczykiem Mam w domu 📚

"W dół rzeki" przez większą część stanowi historię raczej obyczajową. Trzon tej powieści stanowi rodzina głównego bohatera Adama, która do najszczęśliwszych nie należy. Po samobójstwie żony ojciec Adama próbował ułożyć sobie życie na nowo z inną kobietą, jednak kiedy na jego farmie dochodzi do okrutnej zbrodni, a jego nowa partnerka obciąża w sądzie jego syna wszystko przewraca się do góry nogami. Postawiony przed trudnym wyborem ojciec wygnał syna z domu. Po pewnym czasie Adam Chase postanawia odwiedzić rodzinne strony.
Powrót syna marnotrawnego odbywa się jednak trochę inaczej niż wszyscy zainteresowani mogliby sobie życzyć, a do tego na jaw zaczynają wychodzić nowe zbrodnie. Koszmar powraca, a Adam staje się kolejny raz głównym podejrzanym.

Początek trochę mnie nudził. Czekałam na te okrutne zbrodnie, a ciągle były problemy rodzinne, miłosne i podobna gadka szmatka. Z czasem jednak było coraz mniej roztkliwiania się nad emocjami, a więcej akcji. Nowe tropy, zaskakujące fakty nie wyeliminowały do końca rozlazłych elementów obyczajowych, ale powstała jakaś równowaga. Dlatego moim zdaniem końcówka wypadła dużo lepiej niż początkowe przynudzanie, a za całkiem przyzwoite zakończenie daję 6/10.

× 3 | link |
@Asamitt
2019-11-25
6 /10
Przeczytane Thriller/Kryminał/Sensacja
@ejwa1960
2019-11-20
8 /10
Przeczytane do biblioteki Sensacja, thriller, horror,kryminał Przeczytane kiedyś

Cytaty z książki

O nie! Książka W dół rzeki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl