W dziewiętnastowiecznym Poznaniu. Życie codzienne miasta 1815-1914

Lech Trzeciakowski, Maria Trzeciakowska
W dziewiętnastowiecznym Poznaniu. Życie codzienne miasta 1815-1914
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W tej książce zawarta jest krótka historia rozwoju, kultury i obyczaju Poznania w XIX wieku. Poznajemy jego ciężką drogę od miasta-twierdzy do jednego ze średniej wielkości miast Rzeszy. Odwiedzamy przedstawicieli wszystkich stanów i ich miejsca pracy oraz domy. Zapoznajemy się z ówczesną modą, jadłospisem i medycyną. W gronie rodzinnym idziemy na ślub, pogrzeb i do różnych szkół. Razem z poznaniakami spędzamy święta i czas wolny. Przez całą książkę przewijają się znane z historii postacie walk o polskość w tym zaborze. Wszystko jest oparte na solidnych przykładach ze źródeł historycznym i okraszone czarno-białymi zdjęciami, mapami i litografiami z epoki.
Data wydania: 1982
ISBN: 83-210-0316-8, 8321003168
Wydawnictwo: Poznańskie
Kategoria: Historia
Stron: 530

Autor

Lech Trzeciakowski Lech Trzeciakowski Lech Trzeciakowski (ur. 24 grudnia 1931 w Poznaniu) – profesor nauk historycznych, historyk XIX i XX wieku. Syn powstańca wielkopolskiego Mariana Trzeciakowskiego (urzędnika państwowego II Rzeczypospolitej) i Stefanii z domu Dębickiej. Wychowany w at...

Pozostałe książki:

Otto von Bismarck Czerwiec `56
Wszystkie książki Lech Trzeciakowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W dziewiętnastowiecznym Poznaniu. Życie codzienne miasta 1815-1914? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W dziewiętnastowiecznym Poznaniu. Życie codzienne miasta 1815-1914. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl