W środku Krakowa. Rozmowy z Jackiem Purchlą o jego pasji i jego mieście

Jacek Purchla
Książka W środku Krakowa. Rozmowy z Jackiem Purchlą o jego pasji i jego mieście
Książka W środku Krakowa. Rozmowy z Jackiem Purchlą o jego pasji i jego mieście
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W środku Krakowa. Rozmowy z Jackiem Purchlą o jego pasji i jego mieście jest kolejną propozycją wydawniczą w dialogu o Krakowie z serii "Syndrom Krakowa". Jacek Purchla, historyk sztuki, profesor, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury, animator wielu wydarzeń kulturalnych jest osobą powszechnie znaną w krakowskim grodzie. Wydawnictwo zebrało 33 wywiady, których udzielił prasie w latach 1990-2006, i w takim układzie chronologicznym zostały one w książce zamieszczone. Nić łącząca je to wydarzenia społeczno kulturalne, których Profesor jest współtwórcą lub czynnym uczestnikiem. Czytelnik otrzymuje znakomity komentarz do zdarzeń, którymi żyli w owym czasie krakowianie. Poznaje koncepcje Profesora dotyczące rozwoju i funkcjonowania miasta w wielu jego aspektach. Ma możliwość prześledzenia ewolucji, jaką przeszedł Kraków w ciągu tych kilkunastu lat. Dla przykładu, w książce zamieszczono symboliczną fotografię z 1992 roku z flagą Wspólnoty Europejskiej na tle kościoła Mariackiego. Dzisiaj jest to obrazek oczywisty i powszechny; wtedy ową flagę sprowadzono drogą dyplomatyczną. Zebrany materiał jest przez nasze wydawnictwo przedstawiony w formie "archeologicznej", choć niektóre wywiady poddane zostały kosmetycznej korekcie. Redakcja ujednoliciła formy pewnych zapisów (np. dat, nazw niektórych wydarzeń). W przypadku wywiadu udzielonego "Tygodnikowi Powszechnemu" w 2006 roku, za zgodą Profesora i Autorki, wydawnictwo zamieściło fragmenty, które nie ukazały się w edycji numeru.  
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7188-945-5, 9788371889455
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Syndrom Krakowa, tom 2
Stron: 182

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W środku Krakowa. Rozmowy z Jackiem Purchlą o jego pasji i jego mieście? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W środku Krakowa. Rozmowy z Jackiem Purchlą o jego pasji i jego mieście. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}