Wariatka

Joanna Jodełka
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Wariatka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Pisarka Joanna stara się wrócić do siebie po ciężkich przeżyciach związanych ze śmiercią męża. Ale ponura rzeczywistość szpitala psychiatrycznego tylko pogłębia jej fatalny stan. Otumanioną lekami, zrezygnowaną kobietę wyrywa z apatii dopiero egzemplarz książki, który przynosi jej tajemniczy młody mężczyzna. To pierwsza powieść Joanny, nigdy dotąd niewydana, a zainspirowana niewyjaśnioną sprawą sprzed dziesięciu lat – zniknięciem Justyny Lenart, młodej żony i matki. Joanna jest zaniepokojona: nie dość, że nie wie, kto wydał jej powieść, to jeszcze nie rozumie, dlaczego występującym w niej postaciom przywrócono autentyczne imiona i nazwiska. Co gorsza, ma wrażenie, że ktoś próbuje ją zabić. Czy dlatego, że historia, przetworzona w jej wyobraźni w literacką fikcję, po latach niebezpiecznie zbliżyła się do prawdy, wprowadzając ferment w życie bohaterów książki? Pisarka postanawia rozwikłać zagadkę i na własne życzenie opuszcza szpital. Gra okazuje się niebezpieczna, rozpoczyna się wyścig z czasem.

Nowa powieść sensacyjna autorki „Kamyka" i uhonorowanej Nagrodą Wielkiego Kalibru „Polichromii" nawiązuje do niektórych wątków wcześniejszej „Kryminalistki”, choć może też z powodzeniem stanowić samodzielną lekturę. Joanna Jodełka jest świetną obserwatorką ludzkich zachowań i wyróżnia się niebanalnym poczuciem humoru.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-8031-181-7, 9788380311817
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 288
dodana przez: anatola

Autor

Joanna Jodełka Joanna Jodełka
Urodzona 2 października 1973 roku w Polsce (Siedlce)
Polska pisarka i przedsiębiorca. Ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i związała się z tym miastem. Prowadziła hotel, restaurację i sklep z kosmetykami. Była twarzą reklamową jednego z poznański...

Pozostałe książki:

Zabójcze święta Córka nieboszczyka Kamyk 2 miliony za Grunwald Rewers Grzechotka Kryminalistka Pamiętnik karła Polichromia Wariatka Zbrodnia w operze Ars Dragonia Kulminacje Zatrute pióra. Antologia kryminału Żony Gniewu Rektorski czek. Romans kryminalny Zabójstwo w kraju. Thai crime Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom. Przewodnik po kościołach, pałacach i ciekawostkach Wielkopolski.
Wszystkie książki Joanna Jodełka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wariatka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Siostra_Kopciuszka
2021-03-20
6 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Jodełka Joanna

''Szukałam śmierci , by przestać czuć ten ból . Ból niczego.''

Hmmm...przyznaję że jestem po tej książce z lekka zdezorientowana. Niewątpliwie ciekawa jest jej forma, jakby książka w książce. Zastanawiam się też czy autorka celowo nadała głównej bohaterce swoje własne imię i swoją profesję i czy to ma coś oznaczać, czy to tylko taki ''chuwyt matertingowy'' :)? Skołowana jestem tym bardziej, że to moje pierwsze spotkanie z panią Jodełką i nie wiem jeszcze, czy ona tak zawsze, czy tylko ta powieść jest taka zakręcona jak domek ślimaka.

Poznajemy więc pisarkę Joannę, oczywiście poznajemy ją w psychiatryku. Trafiła tam po niewyjaśnionej śmierci męża i dziwnym zachowaniu się na jego pogrzebie. Tam, mimo że otumania lekami, albo może właśnie dlatego, twierdzi że ktoś próbuje ją zabić. Pewnego razu ktoś przynosi jej książkę, jest to jej debiutancka powieść kryminalna, do której dawno temu sprzedała prawa i która nigdy nie została opublikowana, aż do teraz. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu teraz jest już znaną pisarką, że ktoś odszukał jej pierwszą powieść, ale dziwne jest to że ten ktoś pozmieniał nazwiska jej bohaterów. W tym też w sumie nie byłoby prawie nic dziwnego, ale sęk w tym że są to nazwiska prawdziwych osób i prawdziwa historia zaginięcia niegdyś, Justyny Lenart.

Ciekawa intryga, fajnie napisana i nieźle się czyta, jednak chyba to co najbardziej mi się podobało w tej książce to główna bohaterka, moim zdaniem świetnie skonstruowana i u...

× 11 | link |
@Nina
2019-11-28
7 /10
Przeczytane 2016 E-book

Pani Joanno, ja Panią kocham! :)
Za poczucie humoru, za świetną intrygę, za niebanalny sposób pisania kryminałów. Za całokształt po prostu :)
Wariatka to kontynuacja Kryminalistki, którą się niedawno zachwycałam. Dalsze losy Joanny dalej trzymają w napięciu, nie można się oderwać od lektury. Ja jestem jak najbardziej na tak i chcę więcej

× 4 | link |
@ania_gt
2020-08-10
6 /10
Przeczytane

Mam mieszane uczucia. Historia pogmatwana, bohaterka nieco przerysowana w swym rzekomym szaleństwie. Muszę przeczytać coś jeszcze, by wyrobić sobie zdanie. Na wakacje w sam raz.

× 1 | link |
@fresh_brain
@fresh_brain
2021-09-07
5 /10
Przeczytane
@Remma
2021-02-06
7 /10
Przeczytane
@Catta
2020-08-13
3 /10
Przeczytane Pożyczone
@anatola
2018-12-17
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wariatka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl