Rewers

Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska ...
6.1 /10
Ocena 6.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Rewers
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.1 /10
Ocena 6.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów, jedenaście miejscowości, z których każda naznaczona jest zbrodnią.
Każde miasto ma swój rewers. Znajome nazwy, utarte ścieżki i oswojone miejsca kryją ciemną stronę schowaną pod osłoną nocy, w zapomnianych schowkach, starych piwnicach, a często – za oknami pozornie zwykłych mieszkań. Pamiętają i wiedzą o niej mury budynków, brukowane uliczki, ciemne zakamarki parków, miejskie stawy i rzeki.
Rewers to podróż po mrocznej stronie polskich ulic, zaułków i dzielnic, po kraju nierozwikłanych zabójstw, zdrad i tajemnic przeszłości.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7976-508-9, 9788379765089
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 540
dodana przez: Bozena_T

Autor

Wojciech Chmielarz Wojciech Chmielarz
Urodzony w 1984 roku w Polsce (Gliwice)
Polski pisarz i dziennikarz. Uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych. Autor książek z cyklu Jakub Mortka, publikował między innymi dla „Pulsu Biznesu”, „Polityki” czy „Nowej Fantastyki”. W 2013 oraz w 2014 nominowany...

Pozostałe książki:

Wyrwa Prosta sprawa Żmijowisko Podpalacz Rana
Wszystkie książki Wojciech Chmielarz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rewers nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@klaudia.nogajczyk
2021-07-15
7 /10
Przeczytane

Był "Awers" to musi być i "Rewers". Kolejny zbiór opowiadań kryminalnych. Na łamie antologii możemy zobaczyć twórczość zarówno autorów, których zdążyłam poznać takich jak: Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz czy Robert Małecki, jak i tych których nie znam: Ryszard Ćwirlej czy Joanna Jodełka. Zbiór opowiadań to idealny sposób na poznanie umiejętności pisarskich innych autorów, którzy specjalizują się w danym gatunku. Nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu. Moimi ulubionymi są te, które dzieją się we współczesnych czasach. Dodatkowo ciekawym aspektem jest umieszczenie fabuły w różnych miastach. Podczas lektury możemy się przenieść między innymi do Gliwic, Piły czy Opola. Najlepiej "dawkować sobie" tą książkę,aby móc się wczuć całkowicie w sposób pisania konkretnego autora/ autorki, zobaczyć w jaki sposób kreują bohaterów. Była to dla mnie ciekawa przygoda. Myślę że mogę polecić ten tytuł.

× 4 | link |
@PonuryDziadyga
2021-12-26
4 /10
Przeczytane 2018

Gdyby ktoś na serio wziął tekst z opisu, że w książce zawarte są opowiadania najlepszych speców od kryminałów w tym smętnym kraju, to mógłby o naszej literaturze wyrobić sobie bardzo kiepskie zdanie...
Jest kilka jaśniejszych punktów, ale generalnie pomysł krótkiego opowiadania kryminalnego jest dosyć karkołomny. Miejsca mało, więc musi być już na wstępie coś konkretnego, co przykuje uwagę czytelnika.
Tu się, w większości przypadków, nie udało. Ba, jestem pewien, że jak zobaczę gdzieś w bibliotece książkę niektórych z pań, które w "Rewersie" teksty zamieściły, to nie tknę tego kijem przez szmatę.
Bo napisać o takim "Niedzielnym popołudniu", czy innym "Modus operandi", że są słabe w cholerę, to jak nie napisać nic.
Nawet uznani pisarze wypadają "tylko" dobrze, bo ta forma ich ogranicza, nie pozwala się na dobre rozbujać.

× 1 | link |
@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Bardzo lubię zbiory zawierające opowiadania różnych autorów.Z takiej antologii mogę wysnuć wnioski, czy pisarz ma talent i czy warto sięgnąć po jego wcześniejsze dzieła, czy nie warto sobie zawracać głowy.Bo odbiegając od głównego tematu, czasu mało, książek coraz więcej, nie warto tracić go na dzieła wątpliwe.Kryminały czytałem dawno temu, kiedy to legendarna seria Srebrnego Klucza wydawała mnóstwo takich historii.Tym chętniej sięgnąłem po zbiór opowiadań, podobno znanych autorów, który ukazał się pod znaczącym tytułem "Rewers".

Bo czymże jest rewers, jeśli nie drugą stroną, nie tyle monety.Można to słowo odnieść również do drugiej strony, choćby zwykłego miasta, które pod pozorem praworządności i umiłowania prawa, skrywa pełną występków twarz, gdzie zbrodnie są na porządku dziennym, a kara, nie zawsze jest ostatecznym argumentem..

I taka jest ta książka.Od pozornie sympatycznej opowieści o pewnej dilerce narkotyków, która pod pozorem tej działalności skrywa własne plany, które zamierza zrealizować, choćby musiała ...
Albo ta w której, zbrodniarz stwarza pozory ataku zwyrodniałego mordercy, aby odwrócić uwagę od swoich czysto politycznych zagrywek.Oczywiście jest tego o wiele więcej.Czy czasy nam współczesne, czy nie tak odległe w czasie komunistyczne realia.Nieważne.Zbrodnia wszędzie była taka sama, tylko metody odnajdywania sprawcy i może motywy znacznie się zmieniły.Oczywiście zbrodnia z miłości, czy z chęci zysku, nigdy nie wyjdą z "mody".

...

| link |
@Krzysiek86
2022-07-12
6 /10
Przeczytane Remigiusz Mróz
@MLB
2021-06-23
5 /10
Przeczytane
BL
2021-06-08
6 /10
Przeczytane
@tahti87
2020-06-25
10 /10
Przeczytane
@karsob85
2020-01-20
6 /10
Przeczytane
@Sargento_Garcia
2019-11-02
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Rewers. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl