Wiedźmy, czarty i święci Huculszczyzny. Mity i legendy

Ola Hnatiuk
Wiedźmy, czarty i święci Huculszczyzny. Mity i legendy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta zrodziła się z zafascynowania Huculszczyzną - niezwykłymi ludźmi, ich zadziwiającym światem, w którym jest miejsce i na współczesną cywilizacje, i na archaiczne wierzenia. W kulturze ukraińskiej, jak i w polskiej Huculszczyzna jest miejscem magicznym. Miejscem literackim, w którym zatrzymał się czas, wydawałoby się po to , by ocalić od zapomnienia pozostałości barwnego, wręcz pstrokatego świata, by dać nam szansę podziwiania kultury ludowej, która wchłonęła w nadzwyczaj naturalny sposób Wschód i Zachód. Coś z magii tego miejsca przetrwało do dziś nie tylko w literaturze czy przekazach ludowych , ale i w ludziach, i krajobrazie ich otaczającym. Opowieści mityczne, legendy, przekazy, opowiastki z gatunku niesamowitych - wszystko to oddaje klimat i ducha kultury huculskiej. Fragmenty tego barwnego świata przedstawiają także ikony na szkle, na Huculszczyźnie zwane także “czerwonymi obrazami”, zamieszczone w książce.
Data wydania: 1997
ISBN: 83-906203-3-2, 8390620332
Wydawnictwo: TYRSA, Warszawa
Stron: 255

Autor

Ola Hnatiuk Ola Hnatiuk
Urodzona 11 listopada 1961 roku w Polsce (Warszawa)
Ola Hnatiuk, właśc. Aleksandra Hnatiuk – ukrainistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Profesor nadzwyczajny w Instytucie Slawistyki PAN, profesor nadzwyczajny w Studium Europy Wschodniej Wydziału Ori...

Pozostałe książki:

Sny o Europie Pożegnanie z imperium. Ukraińskie dyskusje o tożsamości Prolog – nie epilog ... Poezja ukraińska w polskich przekładach Odwaga i strach Odwaga i strach
Wszystkie książki Ola Hnatiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wiedźmy, czarty i święci Huculszczyzny. Mity i legendy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiedźmy, czarty i święci Huculszczyzny. Mity i legendy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl