Wiejskie dzieciństwo. Branko Ćopić i Tadeusz Nowak

Alicja Fidowicz
Wiejskie dzieciństwo. Branko Ćopić i Tadeusz Nowak
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wiejskie dzieciństwo. Branko Ćopić i Tadeusz Nowak to książka dotycząca fenomenu słabo obecnego w badaniach slawistycznych i komparatystycznych. Alicja Fidowicz stawia pytania dotyczące nie tylko charakteru samego dzieciństwa słowiańskiego, jego istoty i cech dystynktywnych, ale również dziecięcej wizji świata w wybranych zbiorach opowiadań Branka Ćopicia (Ikona z koniem) i Tadeusza Nowaka (Przebudzenia). Autorka analizuje konteksty historyczne i biograficzne tych utworów, przedstawiając dzieciństwo jako zjawisko o niejednolitym charakterze i wielokulturowych korzeniach.
ISBN: 978-83-7688-481-3, 9788376884813
Wydawnictwo: NOMOS Zakład Wydawniczy

Autor

Alicja Fidowicz Alicja Fidowicz
Urodzona w 1990 roku w Polsce
Alicja Fidowicz – polonistka i slawistka, autorka monografii Wiejskie dzieciństwo: Branko Ćopić i Tadeusz Nowak (2018). Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ. Jej zainteresowania naukowe obejmują między innymi disability studies (studia nad niepełnospr...

Pozostałe książki:

Słowiańskie światy wyobraźni. Granice tolerancji Niepełnosprawność w polskiej literaturze XX i XXI wieku dla dzieci i młodzieży Słowiańskie światy wyobraźni. Metamorfozy
Wszystkie książki Alicja Fidowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wiejskie dzieciństwo. Branko Ćopić i Tadeusz Nowak? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiejskie dzieciństwo. Branko Ćopić i Tadeusz Nowak. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl