Wilgotne miejsca

Charlotte Roche
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Wilgotne miejsca
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Helen Memel leży na oddziale chorób wewnętrznych szpitala pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożycielki. Czeka na odwiedziny rozwiedzionych rodziców w złudnej nadziei, że przy szpitalnym łóżku chorej córki zdołają się wreszcie pogodzić. Tymczasem poddaje drobiazgowemu badaniu te części swego ciała, które zwykle uchodzą za niedziewczęce, i poleca pielęgniarzowi Robinowi fotografowanie miejsc, które uchodzą jej dociekliwemu spojrzeniu. Oprócz tego troszczy się o kolekcję pestek awokado, oddających jej cenne usługi również pod względem seksualnym. Jeśli nawet obsesja Helen powoduje konieczność nagłej operacji, to jednak jej nieokiełznany dowcip i autentyzm sprawiają, że staje się sensacją nie tylko na szpitalnym oddziale. Wypowiada na głos to, o czym inni nie śmią nawet myśleć. ?Wilgotne miejsca? są podróżą do krainy ostatnich tabu współczesności. Powieść Charlotte Roche, odważna, bezkompromisowa i prowokacyjna, przeciwstawia się histerii higieny i sterylnej estetyce pism kobiecych, znormalizowanemu podejściu do kobiecego ciała i jego seksualności, a przy tym opowiada cudownie nieskrępowaną historię bohaterki równie zmysłowej, co wrażliwej i kruchej. O AUTORCE Charlotte Roche urodziła się w 1978 r. w High Wycombe w Anglii, a wychowała w Niemczech. Za prowadzenie programów m. in. w stacjach Viva, arte i ZDF otrzymała nagrodę im. Adolfa Grimme?a, jedną z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych w Niemczech, oraz Bawarską Nagrodę Telewizyjną. Charlotte Roche mieszka w Kolonii, jest mężatką i ma jedno dziecko. ?Wilgotne miejsca? są jej debiutem powieściowym. CO PISZĄ ?Higieny nie poważam.? Osiemnastoletnia Helen leży po nieudanej depilacji intymnej na oddziale wewnętrznym szpitala Maria Hilf. Poświęca się tam badaniom tych części swego ciała, które zwykle uchodzą za niedziewczęce. ?Wilgotne miejsca? opowiadają cudownie nieskrępowaną historię bohaterki równie zmysłowej, co wrażliwej i kruchej. ?Bezkompromisowy, drastyczny, a równocześnie wzruszający. Nie przypominam sobie, żebym miał w ręku debiutancki tekst, który byłby napisany z taką pewnością siebie, tak odważny i tak przepełniony współczesnością.? Roger Willemsen ?Przyjemnie bezpruderyjna.? Silvia Bovenschen
Data wydania: 2009-07-28
ISBN: 978-83-7554-109-0, 9788375541090
Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO - Agencja Wydawnicza
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 200
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wilgotne miejsca aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Johnson
2019-12-26
5 /10
Przeczytane E-Book 📚2019 Proza Życia

Osobliwa literatura. Zastanawiam się tylko, co Autorka miała na myśli pisząc, jaki miała cel, komu i co chciała opowiedzieć. Takie trochę o niczym trochę o seksualności młodej dziewczyny, trochę dosłowne podręcznikowe opisy różnych wydzielin jam ciała z osobistym stosunkiem bohaterki do tychże. O takie groch z kapustą, ani dobre, ani złe. Napisane narracją pierwszoosobową, trochę to poprawia wrażenie z lektury. Ot czytadełko pociągowe, choć moim zdaniem niedokończone. 

× 18 | link |
@landrynkowa
2022-01-09
2 /10
Przeczytane

Nie wiem, co mnie podkusiło?
Nigdy, powtarzam: nigdy nie czytałam tak odrażającej, obscenicznej i obrzydliwej książki.
Narratorką jest osiemnastoletnia Helen, która trafia do szpitala na operację, hm…, odbytu. I w sumie to byłby najmniejszy problem tej fabuły.
Książka jest przesiąknięta ohydnymi, dosadnymi i obrzydliwymi opisami kobiecej fizjonomii i fizjologii. Z uwzględnieniem wszelkich możliwych aspektów brzydoty tejże, chorób ją atakujących i tego, w jaki sposób bohaterka ją wykorzystuje. Każdą ohydę, każdy szczegół swojej anatomii bohaterka obrazowo i szczegółowo podała czytelnikowi jak na tacy.

Książka rzekomo „opowiada cudownie nieskrępowaną historię bohaterki równie zmysłowej, co wrażliwej i kruchej”… Wybaczcie, nic takiego tam nie znalazłam.

W zamyśle autorki miała to być bezkompromisowa, łamiąca tabu książka i tak głosi opis. W praktyce wyszedł bezkompromisowy, łamiący wszelkie granice dobrego smaku gniot. W dodatku gniot, który nie ma żadnej wartości edukacyjnej, żadnego waloru estetycznego (no, może poza tymi, że w zasadzie jeśli przestaniemy się myć tu i tam to będzie super, a faceci oszaleją).

Na szczęście katorga trwa krótko, bo i książka jest krótka, ale uwierzcie, z radością pożegnałam hemoroidy, wydzieliny i inne zwieracze. Końcowe jedna-trzecia fabuły czytałam już co dziesiąte zdanie bo naprawdę trudno znieść tę szokującą obrzydliwość. Nie ma w tej książce jednej ...

× 6 | Komentarze (1) | link |
@o.t
2014-02-14
3 /10
Przeczytane Ebooki Ebooki

Miało być szokująco, a jest nudno i obrzydliwie. Mam wrażenie, że zostało to napisane dla zrobienia szumu i zarobienia kasy na ciekawskich ludziach, których zainteresuje tytuł. Skończyłam czytać 'dla formalności' żeby już do tego więcej nie wracać. Cieszę się, że nie wydałam na to 'dzieło' (czytałam ebooka) ani złotówki i że nie przyczyniłam się do wycinania drzew do produkcji tego czegoś. A te opisy niehigienicznych praktyk... Semmelweis, Lister i inni przewracają się w grobach.

× 3 | link |
@karsob85
2020-02-06
6 /10
Przeczytane
@Annette_Cinnamon
2019-11-04
7 /10
Przeczytane
@couleur
2015-06-08
1 /10
Przeczytane
OL
2014-05-31
5 /10
Przeczytane
@DannyTheGrizzly
2012-03-01
3 /10
Przeczytane
@Maya
2011-02-05
3 /10
Przeczytane
OL
2010-10-02
3 /10
Przeczytane
@Eve
2010-05-07
3 /10
Przeczytane
@ibzik
2010-02-10
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wilgotne miejsca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl