Wschodzący cień

Robert Jordan
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Wschodzący cień
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie

Kamień Łzy, legendarna forteca, zostaje zdobyty. Callandor trafia do rąk tego, który jest godny nim władać. To zaledwie początek dla Randa al'Thora, pasterza, który stał się Smokiem Odrodzonym. Przyjaciele i wrogowie mobilizują się, sporządzają plany działania, knują spiski, podczas gdy Smok studiuje teksty proroctw i z największym wysiłkiem stara się kontrolować przepełniającą go Moc. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że niebawem musi wybuchnąć wojna...

"Zdarza się niekiedy, choć niezwykle rzadko, że wielce utalentowani pisarze kreują światy, które wykraczają poza ramy fantasy, światy, które stają się rzeczywistością. Tak właśnie jest w przypadku Roberta Jordana".

Morgan Llewelyn, autorka powieści Lion of Ireland i Druids

Tytuł oryginalny: The Shadow Rising
Data wydania: 2021-02-02
ISBN: 978-83-8202-125-7, 9788382021257
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Koło Czasu, tom 4
Kategoria: Fantasy
Stron: 1282
Mamy 7 innych wydań tej książki

Autor

Robert Jordan Robert Jordan
Urodzony 17 października 1948 roku w USA (Charleston)
Amerykański pisarz znany głównie jako autor cyklu fantasy Koło Czasu (The Wheel of Time). Ukończył fizykę w Military College of South Carolina, która to uczelnia zobowiązywała swoich absolwentów do odbycia służby wojskowej. Przypadła ona na czas wo...

Pozostałe książki:

Smok odrodzony Wielkie polowanie Oko Świata Korona mieczy Ognie niebios
Wszystkie książki Robert Jordan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia serii, czy seryjna magia?

22.03.2021

ROBERT JORDAN „Wschodzący cień” Nie ma mnie dla nikogo - zapowiedziałam już na wstępie przy zaledwie pierwszej stronie. Jestem dla książki. Dla tego magicznego świata, zaskakującego wręcz swoją plastyką, w jaki zabiera mnie autor Jordan Robert. Kolory. Barwy z największej palety świata o mieniącej się strukturze. I szczegóły każdych miejsc, stro... Recenzja książki Wschodzący cień

Powroty do znanego

9.03.2021

Z tymi przepowiedniami jest różnie... Raz są wyznacznikiem życia wszystkich i nie ma najmniejszej możliwości, by coś dało się zmienić – można się co najwyżej przygotować. Innym razem są ostrzeżeniem, więc odpowiednie działania mogą zapobiec wszystkim złym, czy dobrym rzeczom, które mają zdarzyć się w przyszłości. Są też półsłówka, metafory, rymy, ... Recenzja książki Wschodzący cień

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Współpraca

Robert Jordan to jeden z najznakomitszych twórców fantasy, który większość swojego czasu poświęcał na tworzenie niesamowitego świata, znanego pod ogólną nazwą Koło Czasu. Cykl ten składa się z 14 tomów, ale twórca niestety nie zakończył swojego dzieła, z powodu swojej przedwczesnej śmierci. Pozostawione notatki, sugestie, co do dalszych wydarzeń wykorzystał Brandon Sanderson, kończąc za twórcę jego dzieło.
Będę na bieżąco opiniował cały cykl, tom po tomie, który otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk.

Kamień Łez, legł w gruzach.To co wydawało się niemożliwe do wykonania stało się faktem.Najsłynniejsza forteca została zdobyta.Rand al'Thor, Smok odrodzony, postanawia, za wszelką cenę nie dopuścić do siebie myśli, że któregoś dnia jego moc doprowadzi do upadku świata.Jego przyjaciele mobilizują się aby mu pomóc, być może w najważniejszej decyzji.Równocześnie, osoby, które trudno zaliczyć do takich, którym można zaufać, knują spisek, który może znacząco wpłynąć na decyzję naszego bohatera.Zostawmy go w spokoju.Właśnie czyta kolejne proroctwo o sobie i usiłuje dociec, jak bardzo musi się zmienić, aby Moc pozostała tam gdzie jest.Czyli w nim samym.

I znowu wsiąknąłem w atmosferę kolejnego tomu.Robert Jordan, wykonał olbrzymią pracę stwarzając od podstaw cały świat.Nie tylko zaludniając wyspy i kontynenty żywymi ludźmi, ale dając im również wierzenia, trudy życia codziennego.I nadzieję, na to że jutro będzie lepiej.

Doskonale przedstawiono, tak...

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-07-29
10 /10
Przeczytane

Książka rozpoczyna się mądrym wstępem w którym mamy wytłumaczone jak powstaje wątek historii, mitów, czy też wspomnień w niej zawartych. Ja czułam, jak mój dziadek usiadł na bujanym fotelu i rozpoczął wstęp do historii, którą należy poznać, by zrozumieć sens istnienia bohaterów i dziwnych sytuacji w niej zawartych. Niemal słyszałam skrzypienie fotela i tą dziwną mgłę, która okalała moje ciało. Tutaj czytając czujecie ją na skórze, która pobudza wasze ukryte instynkty. Nic nie jest opisane pobieżnie. Swoim stylem sprawia, że z każą stroną jesteśmy coraz bardziej zainteresowani treścią.
To chyba nie jest już nowością, że ilekroć czytam kolejną część autora tej serii, to wciąż poznaję nowych bohaterów. Na nasze szczęście zawsze są dobrze przedstawieni, ale od tych stron, które wymagają opisu w danej sytuacji. W ogóle czuć tu straszny pośpiech. Trzeba się mieć na baczności, by ze wszystkim nadążyć. Wraz z pojawieniem się nowych bohaterów poznamy nowe krainy, które urzekną nas fantastycznymi opisami. Jest to potrzebne, by zrozumieć dalszą część opowieści. Na szczęście nasi bohaterowie powracają do znanym nam miejsc. Oni dojrzewają wraz z kolejnymi tomami. Jakby sto stron było u nich rokiem, który przeżyli.
Niestety każdy ich błąd nie pozostaje bierny. Nieraz muszą powrócić, by ponieść konsekwencje tego, co im nie wyszło. Mają naturalne ludzkie odruchy, co sprawia, że książka staje się bardziej naturalna i ciekawsza.
Podobały mi się momenty, kiedy knuli spiski i uk...

| link |
SY
2008-02-10
Przeczytane

cały cykl rewelacyjny, ale "Wschodzący cień" i "Ten który przychodzi ze świtem" najbardziej mi się podobały. To wielka strata, że odszedł autor.

| link |
@janusz.szewczyk
2021-11-21
6 /10
Przeczytane Posiadam 2011 i wcześniej Safety
@witwona
2021-06-06
6 /10
Przeczytane
@Elfik_Book
2021-03-09
8 /10
@aga.kusi_poczta.fm
2021-03-22
9 /10
Chcę przeczytać
@gzosia
2009-01-10
8 /10
@szoszor
2007-12-29
8 /10
Przeczytane
KE
2007-09-04
10 /10
Przeczytane Koło czasu
@Distant
2010-04-21
10 /10
Przeczytane
TA
2010-01-11
8 /10
Przeczytane Biblioteczka

Cytaty z książki

O nie! Książka Wschodzący cień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Oko Świata
Oko Świata
Robert Jordan
8.1/10
Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą m...
Wielkie Polowanie
Wielkie Polowanie
Robert Jordan
8.1/10
Rand al’Thor i jego przyjaciele wyruszają na Wielkie Polowanie, by zdobyć upragniony Róg Valere, a ...
Smok odrodzony
Smok odrodzony
Robert Jordan
8.4/10
Smok Odrodzony jest dawno już przepowiedzianym przywódcą, który uratuje świat (choć jednocześnie zni...
Ognie niebios
Ognie niebios
Robert Jordan
8/10
Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czy...
Triumf chaosu
Triumf chaosu
Robert Jordan
8.2/10
Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czyte...
Korona mieczy
Korona mieczy
Robert Jordan
8.2/10
Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czyte...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl