Wymazać z pamięci

Joanna Zając
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Wymazać z pamięci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Julia to młoda kobieta poszukująca własnego kawałka nieba. Jak każdy z nas pragnie akceptacji, szczęścia i prawdziwej miłości. Mimo młodego wieku ma bogaty bagaż doświadczeń życiowych. Nie wie kim jest jej ojciec, nie toleruje ojczyma, nie może dojść do porozumienia z własną matką. Narastające konflikty sprawiają, że dziewczyna wyprowadza się z domu. Wynajmuje pokoik u przesympatycznej i zabawnej Rozalii. Za przyczyną tej energicznej i dobrodusznej staruszki, w życie Julii wkrada się spokój i harmonia. Ale czy można uciec od duchów przeszłości, jeśli wciąż żyją one we wspomnieniach? Jak to możliwe że najbliżsi nam ludzie wiedzą o nas najmniej? Czy Julka zdoła otworzyć się na innych? Czy przytłoczeni własnymi problemami jesteśmy w stanie skutecznie pomagać innym?
ISBN: 978-83-66600-40-9, 9788366600409
Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
Stron: 302
dodana przez: Zakochana_w_Romansach

Autor

Joanna Zając Joanna Zając
Urodzona 9 września 1983 roku w Polsce (Piotrków Trybunalski)
Joanna Zając – urodzona 9 września 1983 roku pogodna mama trzech synów, z których dwaj starsi to bliźniaki. Wesoła i pozytywnie nastawiona do ludzi i świata. Pochodzi z małej miejscowości koło Piotrkowa Trybunalskiego. Na co dzień pracuje zawodowo w...

Pozostałe książki:

Inną drogą Wymazać z pamięci Dwie koncepcje dramatu. D'Annunzio - Pirandello Dyskurs, postać i płeć w dramacie
Wszystkie książki Joanna Zając

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Niestety, raz wypowiedzianych słów nie da się cofnąć, już zawsze trwają w pamięci osób, do k...

23.04.2021

"Niekiedy rzeczy, które są dla nas bardzo istotne, dla innych nie mają znaczenia. Ludzie kłócą się ze sobą, nie odzywają się do siebie latami, a gdy wybija godzina śmierci, gorzko tego żałują. Czasami warto schować dumę do kieszeni i wyciągnąć rękę na zgodę, bo urazy i żale pielęgnowane latami urastają do takich rozmiarów, że zaczynają nam zasłani... Recenzja książki Wymazać z pamięci

@Zwiazana_z_ksiazkami@Zwiazana_z_ksiazkami × 1

Wymazać z pamięci - pod patronatem CzBK

27.04.2022

Każdy z nas chciałby wymazać z pamięci pewien etap ze swojego życia. Taki moment, który sprawił ból, doprowadził do łez, pozostawiając w sercu ogromną wyrwę. Bolesna przeszłość bardzo odciska piętno. W pewien sposób kształtuje człowieka. Zmienia jego postrzeganie, gasi marzenia, cele, pragnienia. Odsuwa go od najbliższych, przyjaciół, zamyka pr... Recenzja książki Wymazać z pamięci

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@migotka
@migotka
2021-09-30
Przeczytane

Kolejna na mojej liście powieść, która porusza trudne tematy i skłania do przemyśleń, z zakończeniem, którego się nie spodziewamy, aczkolwiek nie każdemu przypadnie ono do gustu. Napisana w niezwykle prosty sposób, co sprawia że powieść pochłania się z prędkością światła.
Dziękuję autorce oraz dziewczynom z Czytam dla przyjemności za możliwość udziału w BT.

× 2 | link |
@Zakochana_w_Romansach
@Zakochana_w_Romansach
2021-04-17
8 /10
Przeczytane

„W życiu wszystko jest możliwe, a gdy nam się wydaje, że tak nie jest, trzeba po prostu poświęcić więcej czasu na dojście do upragnionego celu”.

„Ludzie w dzisiejszym świecie starają się żyć zgodnie z tym, co narzuca im społeczeństwo. Gonimy za pieniędzmi, sławą, chcemy być akceptowani i lubiani. Boimy się pokazać, że jesteśmy inni, bo boimy się wykluczenia. Ale czy takie życie jest naprawdę nasze? Czy można być szczęśliwym, nie żyjąc po swojemu?”.

„Wymazać z pamięci” to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Pierwsze, ale naprawdę udane. W ostatnim czasie do przeważającej ilości romansów na mojej półce dołączają historię obyczajowe, które są idealną odskocznią od tych bardziej gorących historii.

Historia Julki od samego początku mnie zaintrygowała. Jej postać cichej, wycofanej i zamkniętej w sobie dziewczyny, od razu przywodzi na myśl pytanie często zadawane przez osoby starsze a brzmiące: „Drogie dziecko, co ci się przydarzyło”. I to właściwie ta ciekawość na początku pchała mnie coraz dalej w tę historię, jednak z każdą kolejną stroną było to tylko pytanie w tle, ponieważ życie Julki zaczynało się zmieniać. Zaczęły pojawiać się w nim nowe osoby oraz mają miejsca nowe zdarzenia, które krok po kroku zmieniają jej życie.

Nie jestem znawcą literatury obyczajowej, jednak jeśli czytam książkę, w której losy bohaterów są na tyle intrygujące, że nie możesz odłożyć książki, choć na chwilę, bo pragniesz dowiedzieć się, jak się to wszystko ...

× 1 | link |
@ejwa1960
2024-04-11
6 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja Ebook/audiobook /Legimi 2024
@Czytamybokochamy
2022-04-27
8 /10
Przeczytane
@kama.1979
2021-08-16
6 /10
Przeczytane
@Zwiazana_z_ksiazkami
@Zwiazana_z_ksiazkami
2021-04-23
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Wymazać z pamięci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl