Z twierdzy Piła do rosyjskiej niewoli

Wilhelm Heinrich Schmidt
Książka Z twierdzy Piła do rosyjskiej niewoli
Książka Z twierdzy Piła do rosyjskiej niewoli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Wilhelma Heinricha Schmidta pt. Z Twierdzy Piła do rosyjskiej niewoli, zapoczątkowuje nową serię Wydawnictwa POMOST – "Front wschodni". Seria ta obejmować będzie wspomnienia oraz publikacje oparte na wspomnieniach będących zapisem zmagań na froncie wschodnim. Początkowo wspomnienia Wilhelma Heinricha Schmidta obejmowały jedynie okres pobytu w sowieckiej niewoli w latach 1945–1949, jednak na prośbę wydawcy rozszerzył je o opis swojego udziału w walkach o Twierdzę Piła, w których brał udział jako kierowca pojazdów pancernych: Hummela i Hetzera. Ulice, o które toczono ciężkie walki, były obsadzone po jednej stronie przez żołnierzy niemieckich, po drugiej przez Rosjan. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie doświadczyłem. Huk wystrzałów, świst pocisków, odgłosy moździerzy i grad kul na pancerzu naszego pojazdu. Pamiętam do dziś przeraźliwe krzyki, pot i dreszcze, które przeszywały ciało. To istny koszmar siedzieć w stalowym pudle, bez możliwości obrony, reagując tylko na komendy ruszania i zatrzymywania się. Wystrzały z naszej haubicy oznaczały, że w pojeździe nadal ktoś jest. Przez otwarty wizjer widziałem, jak ostrzelaliśmy bezpośrednim ogniem dom zajęty przez Rosjan.  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-89789-12-9, 9788389789129
Wydawnictwo: Pomost
Seria: Front Wschodni
Stron: 96
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Z twierdzy Piła do rosyjskiej niewoli aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z twierdzy Piła do rosyjskiej niewoli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}