Zapowiedziane szczęście

Jan Melerski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zapowiedziane szczęście
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Styczeń 1940 roku. Rodzi się chłopiec w „czepku” co ma dać mu w życiu szczęście i powodzenie. Uzdolniony, zaczyna szkołę od II klasy. Ambitny, dominuje w środowisku. Niebezpieczne przypadki m.in.: na krach lodowych, duszenie się w komórce, topienie się w jeziorze, zamarzanie po załamaniu się lodu, zabawy z niewybuchami itp. Rozumie potrzebę nauki. Dalej technikum – wstydliwa akcja, porażenie prądem, sukcesy sportowe. Perypetie po maturze. Studia, jedna wpadka, ale też pomyślne zdarzenia. Wakacyjne przygody, m.in. – polowania z bratem. Euforia – tytuł mgr inż. Pierwsza praca i małżeństwo. Własne mieszkanie i kaskaderskie popisy na balkonach. Przygody z kolejnymi samochodami – zimowe zdarzenie, brawurowa jazda, wybuch silnika, drzemka w czasie jazdy. Szczęśliwe wygrane pieniężne. Atrakcyjne wyjazdy delegacyjne. Emerytura, „licho nie śpi” i zaskakujące, dolegliwe ataki, ale także wizjonerskie sukcesy.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7900-790-5, 9788379007905
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 174

Autor

Jan Melerski Całe życie związane z książkami, ale nie z pisaniem ich, tylko z czytaniem. Oprócz poważnie traktowanej nauki, która dawała szanse awansu społecznego, pasjami już od dzieciństwa były książki i sport. Występy na boiskach piłkarskich i na bieżniach lek...

Pozostałe książki:

Sprawcy i ofiary. Pokłosie "Fatalnego turnusu" Fatalny turnus Zapowiedziane szczęście Rozpacz i determinacja
Wszystkie książki Jan Melerski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zapowiedziane szczęście nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@agnieszka3211
@agnieszka3211
2017-07-21
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Przecież miałem mieć w życiu szczęście i powodzenie, a właśnie byłem już od dawna na drodze, żeby to osiągnąć, szczebel po szczeblu, sięgać coraz wyżej i osiągnąć swój szczyt.
Duch puszczy”, „Ostatni Mohikanin”, „Nad Juksą”, „Trzy opowiadania”, „Zew krwi”, „Stara baśń”, „Historia żółtej ciżemki” czy nawet „Cichy Don” i „Martwe dusze” oraz inne, to wszystko stanowiło dla mnie tematy do przeżywania, mimo że przecież nie wszystko tak naprawdę rozumiałem. Ta pasja towarzyszy mi przez całe życie, chociaż ze zmieniającym się natężeniem z uwagi na naukę a później pracę, ale zainteresowanie, bardziej wybiórczą literaturą powróciło teraz, gdy już jestem na emeryturze.
Dopiero po wielu latach i usamodzielnieniu się zrozumiałem, jak wartościowe były te nabyte sprawności, które ułatwiały mi życie, szczególnie w internacie, a potem w akademiku.
Dlaczego zrezygnował z tego, w imię czego? Może z wielkiej miłości, której wcześniej nie doświadczył, a teraz zrozumiał, ile błędów popełnił i uważał, że nie da się ich naprawić i pozostał w nim chyba brak wiary w przyszłość.
Czy to wystarczy, aby takie urodzenie w przysłowiowym czepku dawało szczęście i powodzenie na całe życie? Jak to się sprawdziło przez następne lata wojny, później zależności i wreszcie wolności? Czy to miało jakieś znaczenie w ciągu kolejnych lat?
Dodaj cytat