Zbieracz Burz

Zbieracz Burz
4.5
Ocena 4.5 na 5 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Boże miej litość! Miej nas w swojej opiece! Moc Burzyciela Światów, ocknęła s...
Boże miej litość! Miej nas w swojej opiece! Moc Burzyciela Światów, ocknęła się, zatliła, lecz nie wypełniła potęgą Pana. Nie znalazła ujścia od czasu starcia z Siewcą Wiatru. Aż do teraz... Boże w Trójcy Jedyny! Czemuż znowu budzisz swego Anioła Zagłady? Porywasz za naczynie gniewu. Kielich, któ...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788375741902
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Kto sieje wiatr... czyli o świetnej książce!
Nie miałam jeszcz okazji czytać „Siewcy wiatru”, czeka na swoją kolej, aktualnie pożyczony koledze Przecież własne książki czyta się na końcu, prawda? Dlatego, gdy otrzymałam do przeczytania „Zbieracza burz”, to zastanawiałam się chwilę, czy by nie namówić znajomego na natychmiastowe oddanie moje...
Kick-ass w wersji anielskiej
Powala nawałem fantazji niczym rozpędzony bolid formuły jeden. Czyste wody wyobraźni nie skażone mętnym patosem ani zanieczyszczone nudą i wydumaną nomenklaturą. Tyle w dwóch zdaniach można powiedzieć o pierwszym tomie „Zbieracza burz”, który pozostawił mnie w niedosycie i niecierpliwym oczekiwan...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Mjuz
@Mjuz 2011-11-13
Przeczytane (2011-01-01)
Długo czekałam na ten moment kiedy się w końcu do niej zabiorę, do niezbyt świetlanej teraźniejszości mojego ukochanego Królestwa. Otwieram książkę jakby była nie wiadomo jaką świętością i już od pierwszych stron przeżywam szok. Nie wiem czy Kossakowska umyślnie chciała zrobić niektórym swym czytelnikom sieczkę z mózgu, ale ja po prostu odleciałam. Zbieracz nie zawierał niczego czego mogłabym się spodziewać, kompletnie niczego! Ten chaos wśród przyjaciół, sytuacja Daimona, mroczna postać Razjela, samotność przyjaciół z Głębi.. Zachowanie ich wszystkich co do zadania od Pana było nadzwyczaj dziwne, przynajmniej dla mnie. Kto by się spodziewał, że dla nich jest to takie ważne? Można by powiedzieć, że wg Kossakowskiej my znaczymy dla nich więcej niż oni dla nas, Ziemia tak samo. . Uważam, że książka ta, choć nieco ekscentryczna i w ogóle nie podobna do Siewcy, jest po prostu wspaniała. Dzięki całkowitemu odwróceniu biegunów stała się czymś wyjątkowym. Dobra kontynuacja, na pewno nie wymaże się z mojej pamięci.
@Cocophilia
@Cocophilia 2010-05-17
Przeczytane (2010-05-17)
Przyjemna lektura, którą wchłania się błyskawicznie. Porównując do Siewcy, wychodzi na plus pod względem rozciągłości (nie ma dłużyzn, miejsca na ziewanie), autorka oszczędza nam tego drażniącego naszpikowania zdrobniałymi formami imion. Na minus pod względem przedstawienia świata - jest on nam doskonale znany, zabrakło jakiegoś świeżego tchnienia. W Siewcy podążanie szlakami wraz z lekturą było podróżą w nieznane, w Zbieraczu przechodzimy tylko przez znajome, udeptane już drogi i postacie (chociaż pozytywnie odbieram zmieniony sposób zobrazowania poszczególnych bohaterów, uwypuklenie wad). Mam nadzieję, że dalsza część pod tym względem zmieni się na lepsze w następnej części - końcówka była obiecująca.
@Tymon
@Tymon 2010-11-07
Przeczytane (2010-11-07)
Siewca był dobry. Momentami zabawny, z kilkoma absurdami ale ogólnie przyjemnie się go czytało. No ale I tom Zbieracza to z mocnym rozwałkowaniem definicji podpada pod co najwyżej niezły. Postacie zostały skopane, fabuła tylko przy ogromnej dawce dobrej woli trzyma się całości... No nie najlepiej. Ale zabieram się za drugi tom z nadzieją, że jest solidniej napisany.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-03-11
Przeczytane (2010-02-17)
Książka jest naprawdę wciągająca i nie można się od niej oderwać choćby na chwilkę. Żałuję tylko, że była taka krótka. Szkoda też, że autorka postanowiła rozbić jakże doborowe towarzystwo naszych ulubionych archaniołów. Z niecierpliwością będę czekać na kolejną cześć. Książka warta przeczytania. Polecam. :)
@frodo
@frodo 2010-06-21
Przeczytane (2010-06-21)
Jak każdą książkę Pani Kossakowskiej czyta się lekko i przyjemnie. Intrygi Królestwa i Głębi ciekawią, ale nie zaskakują. Rzetelne czytadło lecz nie rewelacja. Wielkie brawa za nazwy broni używanej przez naszego anioła zagłady. Także generalnie lektura 'Zbieracza burz" nie zawodzi.
@sylwia1693
@sylwia1693 2010-07-26
Książka którą czyta się na raz od pierwszej do ostatniej strony, ciekawy koncept przedstawienia świata aniołów, nietuzinkowi bohaterowie i wartko płynąca akcja sprawiają że warto przeczytać co też pani Kossakowska przygotowała dla czytelnika tym razem.
TE
@Tereska 2010-05-25
Przeczytane (2010-02-17)
"Siewca Wiatru" nie ma sobie równych. "Zbieracz Burz" wydaje mi się być książką pisaną trochę na siłę. Jest przyjemna i lekka, ale nie ma w sobie tego czegoś jak "Obrońcy Królestwa", czy wspomniana wcześniej książka "Siewca Wiatru".
@tala86
@tala86 2011-07-08
Przeczytane (2011-04-17)
Ta część podobała mi się dużo bardziej niż "Siewca...". Muszę się również przyznać, że czytanie jej poszło mi także znacznie szybciej :) Książkę szczerze polecam każdemu.
@Salama
@Salama 2011-04-17
Przeczytane (2011-01-01)
Bardzo mi się podoba styl Kossakowskiej. Także bohaterowie i wykreowane światy nie pozostawiają wiele do życzenia. Z chęcią sięgnę po inne pozycje autorki ;)
@przemekk
@przemekk 2010-11-14
Przeczytane (2010-01-01)
Tom 1 - trudno więc oceniać, ale niestety nie powala na kolana. Gdzieś uciekła cała "magia" z "Siewcy wiatru". Mam nadzieję, że odnajdę ją w tomie drugim.
Autorzy
Maja Lidia Kossakowska
Debiutowała w 1997 roku opowiadaniem Mucha zamieszczonym na łamach czasopisma "Fenix". W 2000 roku otrzymała Nagrodę Pisarzy SF – "Srebrny Glob" w kategorii opowiadanie roku za utwór Beznogi tancer...
Inne książki:
Książka Demony
Książka Obrońcy Królestwa
Książka Siewca Wiatru
Książka Księga smoków
Książka Zbieracz Burz, tom II
Współtworzący tą stronę
puchar @deadbishop @deadbishop pierwsza opinia