Zdradziecka królowa

Danielle L. Jensen
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Zdradziecka królowa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy mąż Lary został wzięty do niewoli, ona sama myślała tylko o jednym: „Zrobię wszystko, co konieczne, by cię uwolnić”. Lara – królowa na wygnaniu i zdrajczyni – patrzyła, jak jej ojciec podbija Ithicanę, i nie mogła zapobiec katastrofie. Ale kiedy dowiaduje się, że jej mąż Aren został wzięty do niewoli, wie, że ojciec zachował go przy życiu wyłącznie z jednego powodu – jako przynętę dla zdradzieckiej córki. A ona całkowicie świadomie zamierza połknąć tę przynętę. Ryzykując życie na Burzliwych Morzach, powraca do Ithicany z planem uwolnienia nie tylko króla, ale też całego Królestwa Mostu spod władzy swego ojca, i to za pomocą jego własnej broni – sióstr, których życie uratowała. Jednak kiedy Lara i jej towarzyszki opracowują plan uwolnienia Arena z pałacu ojca, wkrótce odkrywają, że choć do środka nietrudno się dostać, zupełnie inaczej wygląda kwestia wydostania Arena i samych siebie z powrotem na zewnątrz. Ucieczka z pałacu wydaje się niemożliwa, a do tego w rozgrywce uczestniczy znacznie większa liczba graczy, niż Lara sądzi, w wojnie zaś o korony, królestwa i mosty wrogowie i sojusznicy nieustannie zmieniają strony. Jednak jej największym przeciwnikiem może się okazać właśnie ten mężczyzna, którego próbuje uwolnić – mąż, którego zdradziła. Kiedy wszystko, co Lara kocha, jest zagrożone, ona sama musi podjąć decyzję, dla kogo – i dla czego – walczy: dla swojego królestwa, dla męża czy dla samej siebie.
Tytuł oryginalny: The Traitor Queen
Data wydania: 2020-06-24
ISBN: 978-83-66173-49-1, 9788366173491
Wydawnictwo: Galeria Książki
Cykl: Królestwo Mostu, tom 2
Stron: 360
dodana przez: kazal_ka
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Danielle L. Jensen Danielle L. Jensen Danielle urodziła się i wychowała w Calgary w Kanadzie. Ukończyła w 2003 roku University of Calgary ze stopniem licencjata w dziedzinie finansów. Ma stopień naukowy literatury angielskiej na Uniwersytecie Mount Royal. Jest pisarką, która bazuje na m...

Pozostałe książki:

Porwana Pieśniarka Ukryta łowczyni Królestwo Mostu Zdradziecka królowa Mroczne Wybrzeża
Wszystkie książki Danielle L. Jensen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kiedy przyjaciel okazuje się wrogiem...

WYBÓR REDAKCJI
1.10.2020

Ufam ci – wielu z nas pragnie usłyszeć, zaraz po „kocham cię”, te dwa słowa od drugiego człowieka; dwa słowa, które bezapelacyjnie skradają serca i pozwalają uwierzyć, że nastąpił ogromny przełom w relacji. No bo zaufanie to coś, czego nie da się zdobyć od niechcenia. Nie przybędzie w momencie, gdy pstrykniemy palcami czy gwizdniemy. Nie narodzi s... Recenzja książki Zdradziecka królowa

"Zdradziecka królowa" - kontynuacja "Królestwa Mostu"

31.07.2020

Pamiętacie książkę "Królestwo Mostu" Danielle L.Jensenn ? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ponieważ dziś mam dla Was kontunuację tej książki. Jest to kolejne dzieło autorki - "Zdradziecka królowa". W drugiej części cyklu Aren wieziony jest przez króla Maridriny. Lara natomiast będąc królową na wygnaniu traktowana jest przez byłych poddanych jak najg... Recenzja książki Zdradziecka królowa

@izka91201@izka91201 × 3

Okupić winy

13.08.2020

"Zdradziecka królowa" to drugi tom serii "Królestwo mostu" Daniele L. Jensen. Autorka i w tym tomie nie zawiodła czytelników i zafundowała im świetną zabawę. Ta część trzyma poziom z poprzedniej i trzyma w napięciu do samego końca. Akcja "Zdradzieckiej królowej" dzieje się zaraz po zakończeniu poprzedniego tomu. Aren jest uwięziony na dworze kr... Recenzja książki Zdradziecka królowa

Trzy razy TAK!

11.07.2020

“Królestwo mostu” to jedna z tych książek, zostawiających czytelnika w mentalnej rozsypce i pozostawiająca tak ogromny niedosyt, który tylko kontynuacja może zaspokoić. Powiedzieć, że była to dla mnie najlepsza książka 2020 roku to za mało… Pozostawiła wszystkie inne daleko w tle. Tym bardziej oczekiwania co do drugiego tomu były niezwykle wysokie... Recenzja książki Zdradziecka królowa

Moja opinia o książce

Opinie

@silwana
2020-06-28
10 /10
Przeczytane

Już rozumiem, dlaczego tyle osób zachwyca się tą książką. Nie mogłam się od niej oderwać nawet na chwilę i bardzo żałuję, że nie będzie kolejnego tomu. W tej części było wszystko: walka, zdrada, miłość, nowe sojusze, wybaczenie. Historię poznajemy raz oczami Lary, a raz Arena. Dzięki temu dokładnie wiemy co, każde z nich czuje, z czym muszą się zmagać. Razem z nimi przeżywałam każdą sytuację, a na koniec miałam nawet łzy w oczach. Jest to zdecydowanie najlepsza książka autorki.

× 5 | link |
@arcytwory
2020-07-15
9 /10
Przeczytane

Po licznych wydarzeniach z „Królestwa mostu” Lara musi posprzątać bałagan, który narobiła. Nie będzie to łatwe, bo wszyscy uważają ją za zdrajczynię i chcą jej śmierci. No i nie da rady rozwiązać wszystkich problemów sama – musi zwrócić o pomoc do swoich sióstr. Czy Larze uda się wszystko naprawić?
Jeju, ale ta książka była dobra! Ile się tam działo. Akcja goni akcję, nie ma chwili na odpoczynek. Jest wiele intryg, wiele zaskakujących zwrotów akcji, wiele miejsc, w których szerzej otwierałam oczy. Jednocześnie jednak jest na tyle „spokojnie”, że czytelnik się nie gubi i nadąża za fabuła. Dzięki temu książki się nie czyta, a pochłania w błyskawicznym tempie. Innymi słowy – jest idealnie.
Równie dobrze autorka poradziła sobie z kreacją bohaterów. Poznaliśmy ich już w poprzednim tomie, czyli „Królestwie mostu”. Możemy obserwować ich dalszy rozwój, ich przemiany. No i oczywiście nie można zapomnieć o wątku miłosnym. Po wydarzeniach z pierwszej części można było podejrzewać, że umarł on śmiercią naturalną, ale autorka pokazuje, że tak nie jest. I nawet ja, przeciwniczka wszelkich wątków miłosnych, w tej książce byłam nim oczarowana.
Polubiłam też bardzo bohaterów drugoplanowych, bohaterów pojawiających się tylko na chwilę. Mimo krótkiego „czasu antenowego” autorka potrafiła wykreować ich na tyle wyraziście, że zyskali moją sympatię. Nawet polubiłam Jacka, który nie miał żadnej kwestii mówionej!
Nie byłabym sobą, gdybym się do czegoś nie przyczepiła. Tym razem ...

× 2 | link |
@zacisze_wiedzmy
2020-08-13
9 /10
Przeczytane Posiadam Od Wydawnictwa/Autora Przeczytane 2020

To świetna kontynuacja "Królestwa mostu". Autorka i w tym tomie nie zawiodła czytelników i zafundowała im świetną zabawę. Ta część trzyma poziom z poprzedniej i trzyma w napięciu do samego końca.

× 1 | link |
MA
2020-08-17
9 /10

Na początku roku rozpoczęłam nowy cykl Danielle L. Jensen, „Królestwo mostu”, zaś teraz jestem już po lekturze drugiego tomu, czyli „Zdradzieckiej królowej”. Pierwszy tom ogromnie mi się podobał, zaś kontynuacja była…. z resztą, przekonajcie się po recenzji ;)

W „Zdradzieckiej królowej” akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy Lara, królowa Ithicany na wygnaniu, postanawia uratować swojego męża Arena z niewoli jej ojca, króla Silasa. Dziewczyna musi walczyć o swoją nową ojczyznę, o mężczyznę, którego kocha i o samą siebie, by mogła żyć z poczuciem winy. Do pomocy ma nie tylko resztki najbardziej zaufanych ludzi Arena, ale także siostry, które miały być bronią ich ojca.

Bardzo wiele oczekiwałam po kontynuacji, gdyż nie znoszę, kiedy drugie tomy okazują się być książkami o tendencji spadkowej. Na szczęście, nie zawiodłam się. Ta historia, ten romans, ta wojna – to wszystko jest wspaniałe i pani Jensen po raz kolejny udowodniła, że potrafi pisać piękne i przejmujące powieści! Od pierwszej do ostatniej sceny miałam ciągłe wrażenie niepokoju, że stanie się coś złego, że stanie się coś, co sprawi, że otworzę szeroko oczy i usta no i stało się. To jak poprowadzona została akcja to majstersztyk.

Lara, będąc królową na wygnaniu ma jedną, wspaniałą cechę – ma bardzo silną wiarę. Nie poddaje się i nawet, kiedy sytuacja jest beznadziejna, ona i tak się podniesie z kolan i będzie walczyć dalej. Wiem, że jej postać jest już stereotypowa, ale wychodzę z założen...

| link |
@Nigrum
2020-10-02
8 /10
Przeczytane

Akcja prężna. Lara jako zawodowy karateka w dalszym ciągu zachwyca pomysłowością morderstw i bystrością umysłu. Nadal jest Karaluszkiem, który przeżyje wszystko ( nawet utopienie ). Dzielnie walczy o męża Arena, przetrzymywanego w Ithicanie przez jej psychopatycznego ojca. Jednocześnie usiłuje uchronić przed upadkiem Królestwo Mostu.
...
W części drugiej moje sympatie do bohaterów zamieniły się miejscami. Aren wypada blado przy swojej wojowniczej żonie. Lara zdobyła mój szacunek i koniec końców polubiłam ją jako postać. Dwutorowa narracja i tym razem nie przeszkadzała mi. Postaci drugoplanowe mają swój duży udział w historii, akcja rozprasza się nieco, dając nam lepszy wgląd w życie bohaterów.
...
Plastyczność obrazu i swobodne pióro autorki spowodowały, że książkę połknęłam w jeden wieczór. Historia miłości Lary i Arena jest przewidywalna, ale pomysłowość autorki w budowaniu intryg nieco tuszuję tą niedoskonałość.
Spektakularne walki, dramatyczne zwroty akcji, czarny humor oraz przygody przyspieszające bicie serca - wszystko to daje razem dobry pomysł na przyjemne spędzenie wieczoru. Tylko to zakończenie...dlaczego!!
...
Danielle L. Jensen nadal jest jedną z moich ulubionych pisarek i mam w planach przeczytanie cyklu "Mroczne wybrzeża", bo w październiku swoją polską premierę ma część druga - "Mroczne niebo". Liczę na równie dobrą przygodę.
...
Czy tylko mi z daleka Lara na okładce przyp...

| link |
BI
2020-07-17
9 /10

Kiedy Lara dowiaduję się, że Aren został wzięty przez króla Maridriny do niewoli, jest pewna, że jest on przynętą dla królowej Ithicany. I nie waha się ani chwili czy uwolnić swojego męża. Werbuje do tego zadania siostry, które tak samo jak ona chcą zemścić się na bezwzględnym ojcu.

Cieszę się, że mogliśmy w tym tomie poznać siostry Lary – broń, którą „wyprodukował” sobie król Maridriny. Ich spotkanie było ciekawym doświadczeniem i pozwoliło pchnąć akcję do przodu. Danielle L. Jensen pokazała nam też więcej świata, który w „Królestwie Mostu” był tylko opisywany. Chętnie wgłębiłabym się bardziej w kulturę Valcotty i poznała lepiej Amarid i jego mieszkańców.

Książkę czyta się bardzo szybko, akcja nie zwalnia ani na minutę. Z zapartym tchem przewracałam kolejne kartki martwiąc się, że naszym bohaterom coś się stanie. Czytelnik jest trzymany w napięciu do dosłownie ostatnich stron. Rozwiązania są w sumie tylko dwa, ale do końca nie byłam pewna jak skończą nasi bohaterowie.

Jestem też zadowolona z przedstawienia relacji pomiędzy Larą a Arenem. Mimo uczuć, które do siebie żywią, nie mogą po prostu rzucić się sobie w ramiona. Ich wewnętrzne konflikty są bardzo wyraźnie zaznaczone i jestem zadowolona, że czytelnik jest zaangażowany w ich rozważania.

Z czystym sumieniem mogę polecić obie książki, bo to była świetna zabawa! Zapewniam, że nie pożałujecie.

| link |
@I_love_ksiazka
2020-07-31
8 /10

Zdradziecka królowa to świetna kontynuacja fantastycznej książki "Królestwo mostu".

Arsen został uwięziony przez ojca swojej żony. Mimo, że jest królem Ithikany to jednak nie z tego powodu zostaje przy życiu, lecz dla zranienia Lary. Dziewczyna próbuje go jednak uwolnić, a pomagają jej przy tym między innymi jej siostry. Czy uda im się zrealizować swój plan, a jeżeli tak, to czy doczekają szczęśliwego zakończenia?

Książka nie powinna zawieść osób którym spodobała się pierwsza część. Mamy tutaj porządną dawkę akcji i strategicznego myślenia. Poza tym politykę, ekonomię i to co napędza wszystko- miłość, którą nie zna granic.

Osobiście uważam, że jest to jeden z lepszych książek jakie czytałam w tym roku. Nie dało się przy niej nudzić, a cały pęd sprawia, że nie sposób się od niej oderwać. Dodatkowo wątek miłosny powoduje, że chce czytać się więcej. Wątek ten nie jest zbyt nachalny lecz jednak odgrywa znaczną rolę w całej historii.

Podsumowując. Zdradziecka królowa jest przyjemna lekturą, która powinna spodobać się miłośnikom Królestwa mostu. Jest w niej wszystko co najlepsze: akcja, intrygi i oczywiście miłość dwóch osób, które jednocześnie czują do siebie niechęć.

| link |
@oczymtamczytam
2022-06-27
6 /10

O ile "Królestwo Mostu" nie wzbudziło we mnie większych emocji, tak "Zdradziecka królowa" Danielle L. Jensen podobała mi się zdecydowanie bardziej.
Oj, podziało się w pierwszym tomie i w drugim jesteśmy natychmiast wrzuceni w wir akcji. Przenosimy się z miejsca na miejsce i nie towarzyszą nam jedynie woda i dżungla - tym razem wraz z bohaterami przemierzamy piaski pustyni, smażymy się w słońcu, usychamy z pragnienia i dążymy do celu, który stale znika z horyzontu.
Właśnie ta dynamiczna akcja oraz wprowadzenie większej ilości bohaterów sprawiły, że historia bardziej mnie wciągnęła. Poznajemy siostry Lary, przybywamy do Valcotty, odkrywamy spiski dajemy się ponieść buzującym emocjom. Tak, w tej części zdecydowanie lepiej został poprowadzony wątek głównych postaci i właściwie do ostatniej strony nie było wiadomo, jak potoczą się ich losy.
Zakończenie - cóż mogę powiedzieć. Liczyłam na coś, na co raczej nikt inny nie liczył
 jednakże nie mogę powiedzie...

| link |
@esclavo
2020-08-20
8 /10
Przeczytane

W drugim tomie, który za razem jest finałowym, akcja mocno przyśpiesza. Zazwyczaj w kontynuacjach przygodowej fantastyki to druga część obfituje w polityczne potyczki, pozorne sojusze, zdrady, intrygi i bitwy, wydawać by się mogło, beznadziejne. I tutaj autorka wbiła się w klucz, ale za to z jakim rozmachem! Powieść dorównuje poziomem do pierwszego tomu, chociaż tutaj więcej się dzieje na arenie politycznej. Mniej wątków obyczajowych, dla mnie nie do końca jest plusem, ale mamy możliwość poznania rodzeństwa Lary i jej motywacje. Będzie miłość, poświęcenie, nadzieja i rozpacz. Autorka świetnie udźwignęła wykreowany świat, nie doszukałam się nieścisłości, a pomimo, że od czytania pierwszej części minęła już dobra chwila, nie miałam problemu wejść ponownie w powieściowe realia. Przez tą książkę się płynie, wciąga okrutnie, a każde zostawienie książki wywołuje mentalny ból. Wszystkie zachwyty pod adresem Zdradzieckiej Królowej są słuszne i nie w nich przesady. To świetna młodzieżowa fantastyka!

| link |
@RajKSiazek
2022-02-28
Przeczytane

"Zdradziecka Królowa" to kontynuacja świetnego "Królestwa Mostu" Danielle L. Jensen. Odkrywamy dalszy ciąg losów Lary i Arena, ale poznajemy też sporo nowych postaci, jak np. rodzeństwo bohaterki.
Jak wiadomo po pierwszej części Król Itchikany został zniewolony, a jego żona musi go uwolnić. Jednak, tak naprawdę nie jest to najważniejszym aspektem, ponieważ nawet jeśli uda jej się tego dokonać, to jej przyszłość będzie w jego rękach. Aren wie, że kobieta jest zdrajczynią, w końcu wcześniej sam ją wygnał. Czy coś się zmieniło? Czy ma to znaczenie? W końcu nawet jeśli mężczyzna mimo wszystko kocha Larę, to jego poddani, których nade wszystko szanuje jej nienawidzą. Nigdy nie zaakceptują jej po raz kolejny, ani jej nie zaufają.
Ta część jest krótsza niż poprzednia, chociaż mamy tu o wiele więcej wątku romantycznego oraz walk, bitew. Akcja toczy się bardzo szybko, a książka wciąż trzyma w napięciu.

| link |
@She_is_a_book_freak
2022-04-22
9 /10
Przeczytane PRZECZYTANE Poszukuję do swojej biblioteczki CHCĘ KUPIĆ

Jak przeczuwałam po pierwszym tomie, że drugi powali mnie na kolana, tak też się stało. Były emocje, żal, ból, współczucie dla Lary i Arena, łzy i chwilę niewyobrażalnej grozy. Momentami serce zwalniało, by za chwilę przyspieszyć. Wspaniała książka, cudowny świat, niesamowici bohaterowie! Autorka z każdą kolejną książką udowadnia swoją zdolność do tworzenia wspaniałych dzieł! Od niej powinny uczyć się niektóre "pisarki". Nie zawiodłam się ani razu i jestem pewna, że z każdym kolejnym podejściem do twórczości Danielle L. Jensen sie nie rozczaruje.

| link |
@sanaecozy
2020-07-18
8 /10
Przeczytane

Świetna! Zostawiła we mnie tyle emocji, że musiałam 2 dni myśleć nad oceną. Ostatecznie po długiej analizie poszła w górę o 1 gwiazdkę!

| link |
@zkotemczytane
2023-01-18
7 /10
Przeczytane
@witwona
2023-01-08
5 /10
Przeczytane
@Vicky
2022-11-15
10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Życzenia były marzeniami głupców.”
#
“- Lepiej nie poskramiać dzikich istot. Dzięki temu są piękniejsze.”
#
“- Wasza Wysokość. - Proszę, nie. Nie zasługuję na ten tytuł. - Większość ludzi z tytułami na nie nie zasługuje.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Królestwo Mostu
Królestwo Mostu
Danielle L. Jensen
8.3/10
A gdybyście zakochali się w tej jednej osobie, którą przysięgaliście zniszczyć? W dniu ślubu Lara...
Niechciany następca
Niechciany następca
Danielle L. Jensen
8/10
WIECZNA WOJNA ZAKAZANA MIŁOŚĆ Zarrah, wojowniczka wychowywana na następczynię cesarzowej Valcot...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl