Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka

Mark Hodder
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Książka Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka
Książka Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Jest rok 1862, choć akurat to nie 1862 powinien być ... Czas został zmieniony, a królewski agent Sir Richard Francis Burton, jest jednym z niewielu ludzi, którzy wiedzą co tak naprawdę się wydarzyło. Na Trafalgar Square zostaje znaleziony tajemniczy wykonany z mosiądzu Nakręcany Człowiek. Jaki jest jego związek ze sprawą skradzionej kolekcji czarnych diamentów, o których mówi się, że są fragmentami lemuriańskiego Oka Nagi - meteorytu, który w pradawnych czasach uderzył w Ziemię. Jaką zagadkę skrywa przeklęta posiadłość rodu Tichborne i kto szczuje mieszkańców Londynu tajemniczymi i przerażającymi parowymi upiorami? Od nawiedzonych dworów po domy dla obłąkanych, od Ameryki Południowej po Australię, od morskich bezmiarów po duszne pradawne labirynty - wszędzie tam sir Richard Burton ściga swoich mrocznych adwersarzy i walczy z własnymi demonami. Na swojej ścieżce spotka słynnego filozofa Herberta Spencera, genialnego inżyniera Brunela, wspaniałą "Damę z lampą" - Florence Nightingale, a nawet Charlesa Doyle'a (ojca Sir Arthura). Czy królewski agent i jego wierny druh, poeta Algernon Swinburne pokrzyżują plany spisku, który zagraża nie tylko Imperium Brytyjskiemu, ale może doprowadzić także do międzynarodowego konfliktu, jakiego świat do tej pory nie zaznał?
Czym lub kim jest i jaki sekret skrywa Nakręcany Człowiek?
Data wydania: 2012-09-07
ISBN: 978-83-7574-885-7, 9788375748857
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Burton i Swinburne
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pisał dla BBC, był redaktorem, dziennikarzem, twórcą witryn internetowych, pracował we wszystkich tradycyjnych i elektronicznych mediach Londynu. Niemal całe jego zawodowe życie jest związane z tym miastem. Jest twórcą oraz opiekunem witryny BLAKIANA...

Książki Mark Hodder

Wszystkie książki Mark Hodder

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Świat upada

Mark Hodder kupił mnie sobie swym debiutem, zaś jego kontynuacją – zawładnął moją duszą. Dlaczego? Ponieważ Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka obok pięknej, przyciągającej wzrok okładki ma fantastyczną, wciągającą zawartość. O ile tom poprzedni uznałam za bardzo dobry, to drugi okazał się abs... czytaj dalej »

@destrakszyn @destrakszyn

Historia zmieniła swój bieg…

Mark Hodder to najpopularniejszy amerykański autor, specjalizujący się w powieściach z gatunku steampunk. Trylogia Burton & Swinburne przyniosła mu nie tylko rozgłos, ale także i nagrodę im. Philipa K. Dick’a. Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka to już drugi tom tej trylogii. Obecnie autor mie... czytaj dalej »

@tala86 @tala86

Nakręcane proroctwo

Żadną tajemnicą nie było, że na „Zdumiewającą sprawę Nakręcanego Człowieka” czekałam z ogromną niecierpliwością. Odprawiałam czary, aby wydawnictwo nie przełożyło premiery, wznosiłam modły, aby egzemplarz dostać wcześniej, a w czasie oczekiwania, wracałam do ulubionych fragmentów „Dziwnej sprawy Sk... czytaj dalej »

@BlairAngel @BlairAngel

Moja opinia o książce

Opinie
@coconut
@coconut
2012-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Mam mieszane uczucia - z jednej strony podobały mi się pomysły i nastrój oraz sposób, w jaki autor zmieniał naszą historię oraz wyjaśniał zmiany i konsekwencje, a także cała ta potężna machina złożona z przyczyn i skutków, a z drugiej nie mogłam przez tę książkę przebrnąć, miejscami była dla mnie nużąca, a i znalazłam kilka rzeczy, które zgrzytały. Jestem jednak bardzo ciekawa kolejnych tomów, dalszego rozwoju sytuacji, następnych problemów Burtona i Wielkiej Brytanii oraz najprawdopodobniej całego świata. Polecam.

{} | link |
@eR_
@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Alternatywna wersja historii.
W niektórych aspektach odpowiada mi absolutnie ..

{} | link |
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2018 📚 Posiadam
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@trzymajsie
@trzymajsie
2014-04-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@tala86
@tala86
2013-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Zrecenzowane Posiadam
@BlairAngel
@BlairAngel
2012-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}