Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka

Mark Hodder
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka
Książka Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Jest rok 1862, choć akurat to nie 1862 powinien być ... Czas został zmieniony, a królewski agent Sir Richard Francis Burton, jest jednym z niewielu ludzi, którzy wiedzą co tak naprawdę się wydarzyło. Na Trafalgar Square zostaje znaleziony tajemniczy wykonany z mosiądzu Nakręcany Człowiek. Jaki jest jego związek ze sprawą skradzionej kolekcji czarnych diamentów, o których mówi się, że są fragmentami lemuriańskiego Oka Nagi - meteorytu, który w pradawnych czasach uderzył w Ziemię. Jaką zagadkę skrywa przeklęta posiadłość rodu Tichborne i kto szczuje mieszkańców Londynu tajemniczymi i przerażającymi parowymi upiorami? Od nawiedzonych dworów po domy dla obłąkanych, od Ameryki Południowej po Aust...
Data wydania: 2012-09-07
ISBN: 978-83-7574-885-7, 9788375748857
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykle: Burton i Swinburne
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pisał dla BBC, był redaktorem, dziennikarzem, twórcą witryn internetowych, pracował we wszystkich tradycyjnych i elektronicznych mediach Londynu. Niemal całe jego zawodowe życie jest związane z tym miastem. Jest twórcą oraz opiekunem witryny BLAKIANA...

Książki Mark Hodder

Wszystkie książki Mark Hodder

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Świat upada

Mark Hodder kupił mnie sobie swym debiutem, zaś jego kontynuacją – zawładnął moją duszą. Dlaczego? Ponieważ Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka obok pięknej, przyciągającej wzrok okładki ma fantastyczną, wciągającą zawartość. O ile tom poprzedni uznałam za bardzo dobry, to drugi okazał się abs... czytaj dalej »

@destrakszyn @destrakszyn

Historia zmieniła swój bieg…

Mark Hodder to najpopularniejszy amerykański autor, specjalizujący się w powieściach z gatunku steampunk. Trylogia Burton & Swinburne przyniosła mu nie tylko rozgłos, ale także i nagrodę im. Philipa K. Dick’a. Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka to już drugi tom tej trylogii. Obecnie autor mie... czytaj dalej »

@tala86 @tala86

Nakręcane proroctwo

Żadną tajemnicą nie było, że na „Zdumiewającą sprawę Nakręcanego Człowieka” czekałam z ogromną niecierpliwością. Odprawiałam czary, aby wydawnictwo nie przełożyło premiery, wznosiłam modły, aby egzemplarz dostać wcześniej, a w czasie oczekiwania, wracałam do ulubionych fragmentów „Dziwnej sprawy Sk... czytaj dalej »

@BlairAngel @BlairAngel
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@coconut
@coconut 2012-11-29
Przeczytane (2012-11-29)
Mam mieszane uczucia - z jednej strony podobały mi się pomysły i nastrój oraz sposób, w jaki autor zmieniał naszą historię oraz wyjaśniał zmiany i konsekwencje, a także cała ta potężna machina złożona z przyczyn i skutków, a z drugiej nie mogłam przez tę książkę przebrnąć, miejscami była dla mnie nużąca, a i znalazłam kilka rzeczy, które zgrzytały. Jestem jednak bardzo ciekawa kolejnych tomów, dalszego rozwoju sytuacji, następnych problemów Burtona i Wielkiej Brytanii oraz najprawdopodobniej całego świata. Polecam.
serce | link |
@trzymajsie
@trzymajsie 2014-04-18
Przeczytane (2014-04-18)
@tala86
@tala86 2013-03-08
Przeczytane (2013-03-08) Zrecenzowane Posiadam
@BlairAngel
@BlairAngel 2012-11-11
Przeczytane (2012-11-11)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się