Żelazne zasady

Agata Polte
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 57 ocen kanapowiczów
Żelazne zasady
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 57 ocen kanapowiczów

Opis

Polska Cora Reilly!

„W tej historii pojawia się jeden z najlepiej wykreowanych męskich bohaterów, jakiego spotkałam w romansach mafijnych”.

Gorące Book Story

Kiedy ich drogi po raz pierwszy się przecięły, nie mieli pojęcia, że oboje pracują dla mafii.

Malia Ferro otrzymała szansę jedną na milion. Za ocalenie życia pewnej osobie mogła odciąć się od krwawej przeszłości. Nie zamierzała zmarnować tej okazji. W końcu z mafii nie można tak po prostu odejść.

Malia wyjeżdża do przyjaciółki, Laureen, do Bostonu. To jej pierwszy krok na drodze do normalności. Jednak, ku zaskoczeniu kobiety, na miejscu czekają na nią tylko klucze i karteczka z wyjaśnieniem.

Jakby tego było mało, pierwszego dnia po przyjeździe Malia przypadkiem wpada na samego Enza Tossella, zwanego Diabłem z Wybrzeża. Nie spodziewała się, że próbując zacząć nowe życie, pierwsze, co ją spotka, to wymierzona w głowę broń.

Wkrótce Enzo pozna tożsamość nieznajomej i postanowi wykorzystać kobietę do własnych celów. Co gorsza, chłopak Laureen ma taki sam plan. W ten sposób dwóch mafiosów będzie chciało wciągnąć ją do świata, z którego tak bardzo pragnęła uciec.

Czy dla Enza będzie to tylko czysty biznes?

Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 978-83-8178-504-4, 9788381785044
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Żelazne serca, tom 1
Kategoria: Romans kryminalny
Stron: 294
dodana przez: Vernau

Autor

Agata Polte Agata Polte
Urodzona w 1997 roku w Polsce
Agata Polte - fanka siatkówki i skoków narciarskich. Przyjaciele wiedzą, że sarkazm jest jej sposobem na życie, i już nawet nie próbują z tym polemizować. Oprócz studiowania i pisania zajmuje się także recenzowaniem książek na blogu. Zadebiutowała k...

Pozostałe książki:

Na przekór Śmiertelne oczyszczenie Żelazna zbrodnia Żelazna zemsta Druga twarz Scordatto
Wszystkie książki Agata Polte

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Żelazne zasady

18.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Początkowo zniechęcił mnie do książki opis wydawnictwa, który w pierwszym zdaniu krzyczał: "Polska Cora Reilly!". Porównanie debiutantki w tym gatunku (tak wiem o wydaniach New Adult) do tak doświadczonej pisarki jest, delikatnie stwierdzając, nietaktem. Postanowiłam przeczytać książkę, żeby tak naprawdę skrytykować te porównanie. Już od pierwszyc... {} Recenzja książki Żelazne zasady

@Logana@Logana {}× 14

"Żelazne zasady"

16.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Zupełnie nie panowałam nad swoim życiem ani własnymi uczuciami.” Malia Ferro otrzymała szansę, na którą w świecie mafijny praktycznie nie ma, co liczyć. Pozwolono odejść jej z mafii. Malia nazywana jest Żelazną Zabójczynią, ten przydomek nie wziął się z niczego. To doskonale wyszkolona, silna, harda, odważna kobieta, nie cofnie się przed nic... {} Recenzja książki Żelazne zasady

Żelazne zasady

23.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Agata Polte przewijała mi się przed oczami już na długo przed premierą, a to dlatego, że widziałam projekty okładki, było głosowanie w internecie na kolorystykę i ostatecznie została wybrana właśnie taka klasyczna, która według mnie jest świetna i w przeciwieństwie do (jak sobie poszukacie) wersji z czerwono-białym napisem, nie nawiązuje do innych... {} Recenzja książki Żelazne zasady

Kolejna dobra książka Autorki!

10.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie ukrywam, że na kolejną powieść Agatki czekałam niemalże przebierając nogami. Nasze pierwsze spotkanie okazało się być przypadkowym, ale jakże radosnym – otóż jej powieść „To, czego nie widać” była moją wygraną i do tego rewelacyjna książką, więc od razu zapałałam do jej pióra sympatią. Oczywiście kolejne historie spod jej dłoni mam za sobą, wi... {} Recenzja książki Żelazne zasady

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazkawautobusie
2021-03-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Stwierdziłam ostatnio, że przeważająca ilość, po jakie sięgam to właśnie romanse mafijne. Wręcz mogłabym stwierdzić tak jak jeden z bohaterów, że „mafia to ja”. Szczerze mówiąc to w tej dziedzinie ciężko mnie już zaskoczyć, ale jednak czasami zdarza się, że pomysłowość autorów mnie zadziwia i trafia się na prawdziwe perełki. Oczywiście zdarzają się również trochę gorsze lektury, a jak myślicie, jak było w przypadku „Żelaznych zasad”?

Uwaga, uwaga – dawno mnie tak książka nie wciągnęła, oj dawno! Przeczytałam ją w jeden, JEDEN dzień, co raczej jest dla mnie prawdziwym wyczynem na miarę zdobycia Mount Everest, przy dwójce małych urwisów w domu i normalnej pracy na całym etacie. Autorka fenomenalnie wykreowała głównych bohaterów.

Enzo Tossel – Diabeł z Wybrzeża, to bezwzględny boss mafii, który dla dobra swojej rodziny i przyjaciół jest gotowy na wszystko i nie cofnie się przed niczym. Do tego niesamowicie inteligentny i przebiegły, z reguły wyprzedza swoich wrogów o kilka kroków. Jest przystojny i honorowy, stoi na czele jednej z rodzin rządzących Bostonem i mimo swojej pozycji, nie wyręcza się swoimi pracownikami i niektóre sprawy załatwia osobiście. Jego poukładany świat nagle zaburza pewna pyskata dziewczyna, która wpada na niego pod restauracją.

Malia Ferro – Żelazna zabójczyni, to młoda kobieta, która od dziecka była szkolona i wychowywana w mafijnym ...

{}× 2 | link |
@ksiazkazpazurem
2021-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Dzień Dobry,

Kolejny romans mafijny za mną...

Tom pierwszy pod tytułem "Żelazne zasady", zapowiada cykl " Żelazne serca". W książce poznajemy z indywidualnej perspektywy dwóch bohaterów:

Maila - pewna siebie zabójczyni na usługach mafii, która nie jednemu facetowi zawróciła w głowie swoją figurą i ciętym językiem.

Enzo - nazywany też " Diabłem z wybrzeża" nieziemsko przystojny i bogaty boss mafii, który trzęsie Bostonem.

Książka na początku zapowiadała się dobrze, stopniowo starałam się poznać Maile i Enzo. W tym zapamiętać ich pochodzenie, charakter, intencje, przyjaciół oraz wrogów. W rzeczy samej tego typu informacje powinny być zapamiętywane instynktownie. Jednak w przypadku tej książki stanowiło to dla mnie ogromny problem.

Niespodziewane przeskoki w wypowiedziach bohaterów, wprowadzały chaos podczas czytania książki, ponieważ ciąg dalszy opisu pojawiał się później. Dlatego za nim w pełni zrozumiałam jedną sytuację, ni stąd ni z owąd pojawiała się następna do rozszyfrowania.

Jeżeli chodzi o naszych głównych bohaterów, to... do tej pory nie potrafię w pełni ich zrozumieć. Jedynie co udało mi się wychwycić, to występujące u Maili i Enzo rozbicie emocjonalne, po niezobowiązującym zbliżeniu. W skład, którego wchodziły wyrzuty sumienia, krótko trwałe postanowienia i kolejna batalia myśli.

Przyznaję to z bólem, ale "Żelazne Zasady" nie wywarły na mnie dobrego wrażenia.

Moja ocena 6/10 - "Żela...

{}× 2 | link |
WE
2021-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Historia ludzi, którzy urodzili się i wychowali w mafijnych rodzinach. Od dzieciństwa wpajano im jak ważna jest familia.
Malia postanowiła zostawić ten świat za sobą. Po stracie ojca i brata rodzinny interes przejął jej kuzyn. Ale czy z takim życiem można skończyć raz na zawsze? Spotkanie z Enzo uświadamia jej w jak dużym błędzie była. Do tego kłopoty ma jej przyjaciółka. Jakie decyzje podejmie aby ratować najbliższych? Czy uda się jej wyjść z tego cało? Polecam przeczytać i się przekonać. :)

{}× 1 | link |
@sylwia923
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Kolejny romans mafijny, ale bardzo różniący się od pozostałych książek na rynku.

Tu Kobieta ma więcej odwagi i sił żeby walczyć z wrogiem. Przed niczym się nie cofnie.

Bardzo ale to bardzo fajna historia. Nie jest oklepana.

Brawo !

{}× 1 | link |
@mamazonakobieta
2021-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane


„Żelazne zasady” to ciekawa i wspaniała książka, której przeczytanie sprawiło mi wiele radości. Z przyjemnością polecam.

{}× 1 | link |
@bookostrada
2021-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Żelazne zasady" to moje pierwsze spotkanie z autorką Agatą Polte. Jestem mile zaskoczona, mimo że motyw mafii i gangów zaczyna mi się nudzić, po prostu wydaje mi się, że ciężko mnie już zaskoczyć w tej tematyce. A jednak okazało się, że autorka "żelaznych zasad" bardzo ciekawie wykreowała zarówno świat przedstawiony w fabule jak i bohaterów. Szczególnie moją uwagę przykuła Malia, Żelazna zabójczyni, jej kreacja była bardzo ciekawa i wyrazista. Przede wszystkim nie ulegała na każde westchnienie Enza- Diabła z Wybrzeża, przez co w moich oczach zyskała bardzo wiele, ponieważ rzeczywiście okazała się "twardą babką" i udowadniała to na każdym kroku. Spodobało mi się w niej również to, że po spotkaniu z Enzo nie wariowała, tylko jasne trzymała się swoich założeń. Ten jej mocny charakter powinien pojawiać się częściej u innych bohaterek książkowych.
Enzo również mnie do siebie przekonał, początkowo nie darzyłam go wielką sympatią, jednak dałam Diabłu z Wybrzeża szansę i rzeczywiście jej nie zmarnował, ponieważ mimo iż był groźny i bezlitosny dla swoich przeciwników, dla rodziny był opiekujący i stawiał ją ponad wszystko. W sumie oczarował mnie tym, że tak dbał o swoją rodzinę.
Bardzo zafascynowała mnie fabuła, niby książka o tematyce mafijnej, jednak moim zdaniem jest to świeża krew, jakaś odmiana której ten gatunek potrzebował od dawna. Sarkazm i humor, przedstawiony w utworze bardzo przypadł mi do gustu, czytałam wypowiedzi bohaterów z wielkim zaciekawieniem. Przyzna...

{} | link |
@Agnesscorpio
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Niekiedy nie należy się zastrzegać, że się czegoś nie przeczyta, bo wówczas może człowieka sporo ominąć. Nie przepadam za nowym trendem (bo nie gatunkiem), zwanym „romansem mafijnym”, pisanym przez polskie autorki. Jednakże po pierwsze: never say never (brzmi znajomo?), po drugie znałam już wcześniej twórczość autorki, więc wiedziałam, że język polski obcym jest nie jest. Po trzecie polecała tę książkę jedna z blogerek, której ufam. Więc pomyślałam: raz kozie śmierć! I tym samym książka „Żelazne zasady”, autorstwa Agaty Polte, trafiła na mój czytnik.

Fabuła opiera się na historii pewnej pary związanej z włoską mafią. Ona, to bezlitosna zabójczyni, która zerwała z familią i chce zacząć nowe życie. On, zwany Diabłem z Wybrzeża, zarządza wschodnim wybrzeżem i jest znany ze swej bezkompromisowości i zimnej krwi. Pod tym względem oboje do siebie pasują. Ale wkrótce okazuje się, że nie tylko dlatego.
Kiedy Malia Ferro wpada zupełnym przypadkiem na Enzo Tossello, dla tej dwójki rozpoczyna się bezlitosna rozgrywka. Okazuje się, że zarówno Malia, jak i Enzo mają względem siebie określone plany, związane z działalnością krwawej organizacji, lecz jednocześnie przyciąganie pomiędzy tą dwójką jest tak silne, że w skuteczny sposób miesza w ich zamierzeniach. Czy miłość okaże się silniejsza, niż zobowiązania, familia i zemsta?
Agata Polte stworzyła wciągającą historię sensacyjno-romansową...

{} | link |
BL
2021-04-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Malia Ferro stara się zacząć na nowo. Z dala od śmierci, niebezpieczeństwa, zleceń. Chce przestać oglądać się za siebie. Jednak, czy tak łatwo przyjdzie jej porzucić dotychczasowe życie?
Los wtrąca ją prosto w ramiona Diabła z Wybrzeża, którym jest Enzo Tossell. Oj to bezwzględny typ. Osławiona Żelazna Zabójczyni znalazła się na jego terenie i no przecież, nie mógł to być przypadek!
Ich spotkanie zapoczątkuje serię zdarzeń, bowiem każde ma swój cel i aby go osiągnąć potrzebują się wzajemnie.
Czy sobie zaufają? A może któreś z nich to zaufanie wykorzysta, aby rozwiązać własne problemy?
Jednak wiszące nad głową niebezpieczeństwo to nie wszystko. Gdzieś w tym chaosie znajdzie się miejsce na wciąż rosnące pożądanie, elektryzujacą namiętność... A może także na miłość?
Będzie adrenalina, będzie gorąco! Przygotujcie na wielkie starcie!
Przed Wami pierwszy tom nowej serii autorstwa Agata Polte - strona autorska.
Autorka zabiera nas do świata mafijnych porachunków, gdzie żądzą zasady - żelazne zasady, a każdy ruch ma swoje konsekwencje.
Główni bohaterowie, czyli Malia i Enzo to zestawienie, które nie pozwoli czytelnikowi się nudzić. Są to mocne charaktery, uparte. A takie w książkach lubię najbardziej.
Cała historia bardzo mi się podobała. Świetnie przedstawione zostały starcia i zgrzyty między poszczególnymi familiami i ich bossami. Budowanie pozycji i hierarchia, to zawsze...

{} | link |
KA
2021-06-02
Przeczytane"Wiesz co, Diable?Znajdę dla ciebie to, czego szukasz. Przyniosę ci to, a ty obiecasz, że nigdy więcej nawet nie wypowiesz imienia mojej bratanicy. Jednak na twoim miejscu strzeliłabym mi później prosto w oczy, bo jeśli tego nie zrobisz, pewnego dnia obudzisz się i zdasz sobie sprawę, że żyjesz w piekle na ziemi. I to ja ci je urządzę".

Malia Ferro wychowywala sie w mafijnym świecie cale jej zycie bylo z tym zwiazane,wiec teraz jak nadarzyla sie okazja żeby zerwac z mafijnym światem nie waha sie. Zaczyna od nowa swoje zycie. Wie ze takiej drugiej okazji nie będzie. Wszystko ukladalo sie po jej mysli do czasu gdy przez przypadek spotyka Enza Tossella jest to jeden z najważniejszych ludzi w mafijnym świecie. Ten przystojny mroczny i niebezpieczny mezczyzna moze sie okazać Mali zguba, ale moze byc mezczyzna na ktirego czekala cale zycie.

Agata Polte to jedna z wielu autorek, ktora stworzyla naprawde bardzo dobra ksiazke mafijna w której nie ma przesadnej brutalnosci. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Szczerze? Ja nie potrafilam sie od tej powieści oderwac. Przeczytalam ja w jedna noc do ostatniej strony. A im bliżej konca bylam przerzucałam kartki by spojrzec co sie wydarzy. 🙈🙈 Akcja rozgrywa sie dynamiczne i z kazda strona przybiera ona tempa. Przez to czytelnik nie moze sie oderwac od książki. Podobalo mi sie to ze główna bohaterka byla silna niezależna kobieta. Malia udowodnila ze potrafi zadbac o siebie niz nie jeden mężc...

{} | link |
@marta582_82
2021-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Zwykle tak bywało, bo chociaż mamy dwudziesty pierwszy wiek, niektórzy faceci nadal sądzą, że kobiety nadają się tylko do pieprzenia i tego, by im usługiwać. Nie mogą zabierać głosu i się stawiać, a gdyby ich obrażały albo wyśmiewały, w ogóle miałyby przejebane. Zasługują na szacunek, o ile zawsze się im podporządkowują."
Uwielbiam ten moment gdy bierzesz książkę do ręki i nie spodziewasz niczego specjalnego, aż nagle zdajesz sobie sprawę, że minęłaś już połowę i nie jesteś w stanie jej odłożyć, a właśnie tak było w tym przypadku. Od razu zaznaczę, że temat mafii, to nie jest coś co mnie specjalnie przyciąga do czytania (oczywiście oprócz książek Cory Reilly), jednak pomimo, że "Żelazne zasady" nie odkrywają Ameryki w tym gatunku, to zdecydowanie przyciągają uwagę. To co zwróciło moją uwagę podczas lektury, to fakt, że ta historia jest idealnie skomponowana, jest w niej bardzo dobrze poprowadzony i wciągający wątek sensacyjny (świetna końcówka), jest odrobina humoru, która sprawia, że całość nie jest przyciężka, no i oczywiście, jak w każdej tego typie powieści, jest wątek miłosny. Jeżeli już jesteśmy przy Enzo i Malii, to muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych relacji damsko-męskich, o jakich ostatnio czytałam, to wyraziści bohaterowie, dojrzali, namiętni, którzy wiedzą czym jest obowiązek wobec rodziny, i którzy doskonale zdają sobie sprawę, że w świecie w którym przyszlo im żyć, prawdziwe uczucie i zaufanie to towar deficytowy, więc nie chodzą i nie jęczą ja...

{} | link |
@ordinary_booksgirl
2021-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Malia Ferro otrzymała niezwykłą szansę. Za ocalenie życia może odciąć się od swojej przeszłości, żyć normalnie. Po pewnym czasie Malia wyjeżdża do swojej przyjaciółki, Laureen, do Bostonu. Na miejscu czeka na nią karteczkę z wyjaśnieniami i klucze do mieszkania. Kiedy już gorzej być nie mogło wpada na samego Enza Tossella, zwanego Diabłem z Wybrzeża. Od razu wpadają sobie w oko. On i ona muszą się dowiedzieć o sobie wszystko tylko, że po swojemu. Ona dowiaduje się kim jest Enzo, a on dowiaduje się o jej przeszłości. Wkrótce Enzo chce wykorzystać ją do własnych planów, niestety chłopak Lureen ma taki sam plan. I tak właśnie Malia powraca do świata mafii.

Kiedy książka trafiła do mnie nie mogłam się powstrzymać i zaczęłam czytać. Przepadłam w niej. Już od samego początku historia nas wciąga i utrzymuje w napięciu oraz w niepewności (co się jeszcze wydarzy) aż do ostatnich stron. Czytając targały mną wiele emocji. Bohaterowie pierwszo jak i drugo planowi są bardzo wyraziści. Najbardziej spodobała mi się postać głównej bohaterki - Malii. Jest ona kobietą, która nie da sobą pomiatać. Wraz z Enzem tworzą duet wybuchowy. W książce jest wartka akcja i nieoczekiwane zwroty akcji. Mamy tutaj pełno intrygi. Pomimo tego, że jest co raz więcej książek z mafią w tle, ta książka jest jedną z tych lepszych i myślę, że się na swój sposób wyróżnia (głównie wykreowaniem postaci kobiecej). Jest to książka o sile miłości. Pokazuje jak wiele można zrobić dla drugiej osoby, którą koch...

{} | link |
@Lalka1
2021-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Muszę przyznać że ta książka mnie zaskoczyła. Pozytywnie i to bardzo. Ostatnio dość sporo pojawiło się i wciąż pojawia książek z motywem mafijnym. Tu także mamy ale sama fabuła bardzo świetnie wymyślona. Zupełnie coś innego.

Malia Ferro to młoda kobieta, która urodziła się w mafii. Tylko nie jest ani słodka ani uległa. Mafijne kobiety są uległe , poddają się rządom swoich ojców, braci czy mężów. Malia jest inna. Nauczona walki stała się jedną z najlepszych morderczyń. Razem z przyjaciółką ratuje z opresji kuzyna, który rządzi rodzina po śmierci jej ojca i brata. W "nagrodę" mogą obie odejść. Tylko czy da się odejść z mafii?

Enza to młody mężczyzna, który popełnił błąd. Ten błąd go może srogo kosztować. Za złamanie zasad układu grozi tylko jedna kara. Kto chce mu zaszkodzić ? Co wspólnego z tym ma Malia?

Książka jest napisana rewelacyjnie. Spójną akcja, trzymająca w napięciu. Dodatkowym atutem jest to, że zwroty akcji następują tak szybko i zaskakują czytelnika. Sama dałam się nabrać autorce i byłam przekonana że Mali zdradziła. Aż mnie zatkało, ale autorka mnie nastraszyła.

Malia i Enzo od początku do siebie idealnie pasowali. Fabuła wciąga od samego początku. Sceny erotyczne się idealnie komponują z całością. Chemia między tą dwójką jest namacalna. Sami bohaterowie i ci główni i poboczni są nieszablonowi. Fabuła jest pełna intryg, kłamstw, szantażu, erotyzmu, tajemnic i zwrotów akcji przypra...

{} | link |
@lukaszgrudzinski21
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Kim ona, kurw* ,była?
Aniołem wysłanym, by mnie nawrócić?
Czy demonem, który miał zaprowadzić mnie prościutko do piekła?

Powiem wam że tego Diabła warto poznać 😈
Zdecydowanie chwyci za niejedno serce .
Historia niepowtarzalna, mamy tutaj dwa silne charaktery i osoby .
Ona Żalezna dziewczyna . Zabojczyni .
On diabeł z wybrzeża.

Ona uciekła od rodzinnego domu i pozostawiła mafię za sobą. Chciała żyć po swojemu .
On dziedzic, żyje kodeksem mafii .

Ich pierwsze spotkanie jest całkiem przypadkowe . Ale czy w tym świeci przypadki też się zdarzają?
Pożądanie zwycięża i dochodzi między nimi do zbliżenia. Ale już po cudownej nocy diabeł postanawia szantażować dziewczynę oczekując od niej pomocy . Przed bohaterka pojawia się wiele kłopotów. Porwana przyjaciółka przez narzeczonego . Szukanie dowodów dla jednej rodziny mafiinej. Oraz znalezienie kompropitujacych nagrań dla drugiej strony . Zadanie proste nie będzie. A każda decyzja będzie się wiązać ze stratą oraz ze śmiercią.
Książka 100% mafii . Temat nie odpuszcza nawet na moment, ciągle coś się dzieje i jesteśmy w trakcie porachunków mafijnych .
Przeciąganie dwóch ciał ciągle jest wyczuwalne . A nowe zadania dla dziewczyny stają się coraz bardziej cięższe i bolesne.
Nie wie komu zaufać. A przedewszystkim chce przetrwać i chronić swoją rodzinę.
Czy dziewczyna wróci do świata mafii?
Czy zemsta oraz miłość przezwyciężą ?
O tym musicie przekonać się s...

{} | link |
@zaczytanababka
2021-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Malia Ferro zabójczyni, córka króla Manhattanu, która dokonała niemożliwego. Udało jej się odejść, miała wieść normalne życie z dala od familii.

Enzo Tossel głowa jednej z sześciu familii rządzących miastem, którzy zawarli sojusz i ustalili pewne zasady, aby zapanował spokój.

Przypadkowe spotkanie sprawia, że życie dziewczyny nie będzie miało nic wspólnego ze spokojną „emeryturą”. Okazuje się bowiem, że jest ktoś komu zależy na usunięciu Enza. A jego podejrzenia padają na Malię. Bo czy może on uwierzyć, że ona - Żelazna Dziewczyna nie planowała tego spotkania?

Sprawy nie ułatwia fakt, że jej najlepsza przyjaciółka zostaje porwana przez swojego chłopaka, który zamierza szantażem zmusić Malię do współpracy. Jaką decyzję podejmie?

Diabeł z Wybrzeża i Żelazna Dziewczyna nie dadzą Wam się nudzić. Malia nie jest naiwną, bezbronną kobietą, która nagle znalazła się w innym, nowym dla siebie świecie, w którym rządzi mafia. Jest piękna, pewna siebie i na pewno nie jest niewinną, wstydliwą istotą. Zna zasady jakie rządzą w tym światku. Między parą iskrzy od samego początku. Bardzo podoba mi się motyw silnej i twardo stąpającej po ziemi głównej bohaterki. Ma ona swoje zasady, a dla dobra osób, które kocha jest w stanie zrobić wszystko.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. To było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie. Macie ją w planach?

{} | link |
@miedzytytulami
2021-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Żelazne zasady" to jeden z najlepszych romansów mafijnych jakie kiedykolwiek czytałam. Jeden z tych nieodkładalnych, absolutnie wciągający! Chylę czoła za pędzącą, dopracowaną fabułę, intrygę, na którą się nabrałam i bohaterów, którzy... No właśnie... Niejednokrotnie podczas recenzji piszę o tym, że lubię kiedy bohaterowie mają silny charakter. @agatapolte_autorka dała nam w tej książce aż dwoje, z silnym kręgosłupem, no nie oszukujemy się, nie moralnym, ale przestrzegających zasad świata w którym się obracają. Lojalność i honor, to cechy, będące filarami całej fabuły i pozwalające autorce na manipulowanie przebiegiem akcji tak, że pod koniec sama zwątpiłam o co w tym wszystkim chodzi. Do tego dodajcie iskry latające pomiędzy Malią i Enzo, a uwierzcie zrobi się piekielnie gorąco. Zresztą przydomek tego ostatniego - "Diabeł z Wybrzeża" nie wziął się znikąd.
Ta historia przykuwa, nie tylko gwałtownymi i głębokimi uczuciami jakie rodzą się między głównymi bohaterami. Ona hipnotyzuje niebezpieczeństwem jakie pojawia się na każdym kroku, tym poczuciem dyskomfortu wywołanym przez ciągłe zagrożenie.
Z ręką na sercu - bierzcie i czytajcie, nie oderwiecie się ani na moment, a jedyne co będzie Was uwierać po przeczytaniu, to pytanie: kiedy kolejny tom?

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Zupełnie nie panowałam nad swoim życiem ani własnymi uczuciami."”
{}
#
“Ja zacząłem tę grę, ale zdecydowanie nie tylko ja ustalałem zasady.”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Żelazna zbrodnia
Żelazna zbrodnia
Agata Polte
{}7.9/10
Drugi tom bestsellerowej serii nowej królowej romansów mafijnych! Brynn na własnej skórze dowie ...
Żelazna zagrywka
Żelazna zagrywka
Agata Polte
{}9.5/10
Nikolai Antonov bardzo nie lubi długów. Szczególnie kiedy ma je wobec takich osób jak Isaac Collins...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl