Recenzje książki "Złodziej Pioruna"

Dodaj swoją recenzję

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna

@TAMczytam @TAMczytam · 2016-05-31 17:37:09

Na przygodę z Percy Jacksonem wyruszyłam dzięki koleżance z akademika – autorce bloga Złodziejka Książek. W grudniu, dokładnie w okresie przedświątecznym pożyczyła mi pierwszy tom serii autorstwa Ricka Riordana, zachwalając wszystkie jego książki. Poświęciłam więc im swój czas i swoją uwagę. Czy było warto? Niebawem się przekonacie. Serię „Percy J... czytaj dalej »

Zeus i Posejdon się pokłócili

@Patrycja_Pyciaaa @Patrycja_Pyciaaa · 2016-02-11 14:45:06

Moim ulubionym okresem w dziejach ludzkości jest Starożytność. Nie dlatego, że ciekawią mnie ludzie, żyjący w tamtych czasach i praca przez nich wykonywana. Bardziej ciągnie mnie do mitów. Czytanie ich jest dla mnie fascynującym przeżyciem. Nie ważne czy są to mity greckie, rzymskie, egipskie czy koreańskie. Każde z nich mnie ciekawią. Lubię czytać... czytaj dalej »

Dla miłośników mitologii i przygód!

@Neph @Neph · 2014-10-18 15:29:04

Perseusz Jackson ma dwanaście lat i jest dzieckiem z "problemami". Co roku wyrzucają go ze szkół z internatem przez zjawiska, które na pewno nie są jego winą, ale czy na pewno? Kiedy w szóstej klasie zabija swoją nauczycielkę od matematyki, która ma nietoperze skrzydła, zaczyna uważać, że ma nie po kolei w głowie. Na dodatek jego przyjaciel Grover ... czytaj dalej »

Rick Riordan: Złodziej pioruna

@Zuzialove @Zuzialove · 2014-05-25 10:44:47

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z mitologią. Była to mitologia egipska, którą omawialiśmy w 3 klasie podstawówki, a ja zakochałam się wierzeniach starożytnych ludzi. Potem przyszła mitologia grecka i rzymska, która trochę mniej mi się podobała, ale teraz patrząc wstecz, wiem, że te religie kocham wszystkie po równo. Nagle autorzy postanowili wpleś... czytaj dalej »

"Złodziej Pioruna" - Rick Riordan

@alicjadominika @alicjadominika · 2014-01-10 17:47:25

Pierwszy raz sięgnęłam po pozycję autorstwa Ricka Riordana. Książka tego amerykańskiego pisarza uważana jest za światowy bestseller. Czytałam wiele pozytywnych opinii tejże książki (ekranizacja też wiele mówi, bo przecież słabych pozycji nie zamienia się w film) i w końcu skusiłam się na jej przeczytanie. Książka rozpoczyna serię przygód 12-letni... czytaj dalej »

Złodziej pioruna

@SemperFidelis @SemperFidelis · 2013-11-17 15:20:00

O bogach greckich każdy słyszał na języku polskim. Mity są dla nas bajkami, co prawda całkiem ciekawymi bajkami, ale pozostają nadal tylko wymysłem ludzi żyjących długo przed nami. Czy wpadłoby Wam jednak do głowy, że ci bogowie to nie żaden wymysł, a prawdziwe istoty, które mają wpływ na nasz los? Jeśli tak, to już na pewno nie wyobrażaliście sobi... czytaj dalej »

"Złodziej pioruna" - Rick Riordan

@Chocolate @Chocolate · 2013-09-22 18:40:06

Po pierwszy tom serii "Parcy Jackson i bogowie Olimpijscy" sięgnąć chciałam od dawna, mimo, że nie widziałam specjalnego powodu, aby to uczynić. Nie, nie przyciągnęły mnie nawiązania do mitologi, bo ja słysząc słowo "mit" myślę - "co za brednie." To co w takim razie? Ach, no tak! Pewna wielce wkurzająca osoba (żartuję oczywiście) mawiała - "przeczy... czytaj dalej »

Mity w XXI wieku

@RoXwellPL @RoXwellPL · 2013-08-06 16:14:43

Mitologia w literaturze to wątek znany i lubiany - zarówno przez czytelników, jak i pisarzy. Ileż na rynku wydawniczym znajduje się książek, dla których napisania inspiracją były wierzenia celtyckie, słowiańskie, germańskie, egipskie, greckie itd... Bóstwa i stwory, jakie dawniej czczono i którym oddawano ofiary są przeróżne - co w połączeniu z lu... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się