Złote blizny

Anna Dąbrowska
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Złote blizny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Każde pokruszone serce można posklejać

Milion dolarów za śmierć: czy to dobra cena? Znany na całym świecie frontman zespołu MacRock - Tyler Lewis - oferuje taką stawkę za pomoc w odejściu z tego świata. Niestety, nikt nie bierze jego słów na poważnie. Nikt prócz japońskiej terapeutki Yua, która zmienia świat poprzez kintsugi, czyli sztukę sklejania życia. Kobieta w sprytny sposób namawia wokalistę na terapię, w której ma uczestniczyć razem z wybraną przez nią osobą.
Abigail Morrison to kobieta, która w tragicznym wypadku samochodowym straciła dwie najbliższe osoby. Żałoba przysłoniła wszystkie jej marzenia i plany, a jednak Abby wciąż wierzy, że kiedyś uda jej się nauczyć żyć z bolesnymi wspomnieniami. To właśnie ona zostaje drugim uczestnikiem tajemniczej terapii.

Co się wydarzy, gdy spotkają się ze sobą dwie roztrzaskane na milion kawałków dusze?


Data wydania: 2024-01-15
ISBN: 978-83-8313-672-1, 9788383136721
Wydawnictwo: Amare
Kategoria: Romans
Stron: 410
dodana przez: NovaeRes

Autor

Anna Dąbrowska Anna Dąbrowska Urodzona w Inowrocławiu, pełnoetatowa mama i żona, właścicielka najbardziej leniwego kota na świecie. Od zawsze marzyła, żeby pisać. Lubi zaskakiwać zakończeniami swoich powieści. Jej autorskie motto brzmi: zawsze stawiam na emocje, co bardzo cenią ...

Pozostałe książki:

Kochaj mnie szeptem Zamień mnie w krzyk Czas na ciszę Nasza melodia Escort Girl W deszczu Odlecimy stąd Złote blizny Nauczyciel tańca Jutro będziemy szczęśliwi W rytmie passady Nauczyciel tańca. Rewolta Porozmawiajmy o pierwszej miłości Jedna chwila Jedna miłość Jedno życie Nakarmię cię miłością Poza utartym szlakiem Zanim zniknę Wszystko o Jezusie Wszystko o kobietach Wszystko o Świętej Rodzinie
Wszystkie książki Anna Dąbrowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Złote blizny

4.03.2024

Czy książka może być zarówno piękna, jak i bolesna? Anna Dąbrowska udowadnia, że jak najbardziej tak. Blizny... trochę już ich mam... Tych na ciele, ale i tych na duszy. I to jeszcze nie koniec. Za jakiś czas chciałabym móc powiedzieć, że są dla mnie powodem do dumy, a nie cierpienia. Czas pokaże. Niesamowite jest to, jak bardzo mocno można czuć t... Recenzja książki Złote blizny

@iza.81@iza.81 × 7

Złote Blizny

6.02.2024

| ZŁOTE BLIZNY| ANNA DĄBROWSKA| Gwiazda zespołu MackRock Tyler Lewis i dziennikarka Abigail Morrison wspólnie wezmą udział w terapii prowadzonej przez japońską terapeutkę Yua. Kobieta nie ujawnia żadnych danych personalnych swoich klientów na pierwszym spotkaniu. To z kim przyjdzie im dzielić najbliższy czas, okaże się dopiero na miejscu. Jedyny... Recenzja książki Złote blizny

Sklejanie życia

29.02.2024

@Obrazek „Każde z nas nosi w sobie własne słońce i tylko od nas zależy, kiedy pozwolimy mu zaświecić.” Strata ma różne oblicza i jest wpisana w nasze życie. Każdy z nas doświadczył z pewnością takiej sytuacji, albo doświadczy tego w przyszłości i za każdym razem trudno się z nią pogodzić. Każdy inaczej sobie z nią radzi, ale najtrudniej pog... Recenzja książki Złote blizny

@Mirka@Mirka × 2

Ból, który wciąż trwa.

10.03.2024

Tyler Lewis, wokalista popularnego zespołu MacRock nie widzi już sensu w życiu. W katastrofie samolotu zginęli jego koledzy, on zaś już na zawsze będzie na swoim ciele nosił ślady po tamej tragedii. Dobrze chroniony przez bliskich znających jego stan psychiczny, szuka innego sposobu, by odejść z tego świata; posunął się już nawet do potajemnego um... Recenzja książki Złote blizny

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ela_r22
2024-02-23
Przeczytane 2024 Literatura obyczajowa Romans

Anna Dąbrowska oddała w nasze ręce, piękną, niesamowicie dopracowaną w każdym momencie i dziedzinie historię Tajlera i Abigeil. Dwie poranione dusze, każde z nich przeżyło dramat, który odcisnął ogromne piętno na ich sposobie myślenia i zachowania. Rozbił ich życie na kilkadziesiąt kawałków, które trzeba było zebrać i posklejać w jedną całość. Tego zadania podjęła się japońska terapeutka Yua, która zmienia świat poprzez kintsugi.

Książka jest doskonale dopracowana w każdym calu. Zarówno sam pomysł na fabułę, jak i świetnie wykreowani bohaterowie, czynią tę opowieść niepowtarzalną. Historia jest dość zagmatwana, wywołuje masę mieszanych uczuć. Jednak prosty i przejrzysty styl autorki, powoduje lekkość w czytaniu i tak o to niepostrzeżenie wkraczamy w świat bohaterów i wraz z nimi, trwamy w nim do końca. Los zabrał im tych, których kochali, zostali pozbawieni sensu życie, każdego dnia musieli walczyć z demonem, który nie pytając, zamieszkał w ich głowach i sercach. Paraliżował i nie pozwalał normalnie egzystować, kawałek po kawałku niszczył im radość z życia.

Anna Dąbrowska uzmysławia nam, że nikt z nas nie powinien być sam, nie możemy zamykać się w ciemnym zaułku samotności. Przy pomocy drugiej osoby możemy dokonać czegoś niezwykłego, niemożliwego. Bo wieź z drugim człowiekiem, daje nam siłę, powoduje spokój wewnętrzny, czujemy się potrzebni i bezpieczni.

„Złote blizny’’ to cudowna, przejmująca historia o niezapomnianych chwilach, o wielkiej, al...

× 16 | link |
@bookaholic.in.me
2024-01-14

Kintsugi to nie tylko sztuka naprawiania naczyń. Ta koncepcja filozoficzna uczy, by nie wstydzić się swoich ran i ukrywać ich przed światem. Należy pomóc im się zagoić, a gdy zostaną uleczone, nosić je z dumą, gdyż są świadectwem naszej siły. Nie bez powodu mówię o kintsugi, ponieważ ma ono ogromne znaczenie w tej książce.

Tyler jako frontman zespołu MacRock był bożyszczem tłumów. Miał wszystko – sławę, pieniądze, kobiety i życiem niczym z bajki – przynajmniej dla osób postronnych. I choć jego codzienność miała także swoje cienie to on kochał być na scenie. Jednak teraz w niczym nie przypomina tamtego człowieka. Tragedia, która go spotkała sprawiła, że Tyler stał się odludkiem, który pała wstrętem do samego siebie. Jedyne, czego chce to własnej śmierci i choć wcześniejsze próby spełzły na niczym to tym razem ma być inaczej.

Abby straciła wszystkich swoich bliskich, jednak odejście narzeczonego i taty odbiło się na niej niezwykle mocno. Zmaga się z atakami paniki, nie potrafi już wsiąść do samochodu – nawet jako pasażer, a nad jej życiem zawisły czarne chmury. Kiedyś była świetnie zapowiadającą się dziennikarką, niestety po wszystkich zawirowaniach stała się cieniem dawnej siebie. Pomimo upływu czasu nie potrafi poradzić sobie z własnymi demonami, które nieustannie ją nękają. Wyjazd do Nowego Jorku miał być dla niej szansą na otwarcie nowego rozdziału, jednak zupełnie nie spodziewała się co szykuje dla niej los.

„Złote blizny” to książka, która ...

× 2 | link |
NA
@nasturcja_czyta
2024-02-11
9 /10
Przeczytane

Co to była za historia!
Szalona, bolesna, zachwycająca!
Muszę stwierdzić, że stęskniłam się za tym lekko szorstkim i gorzkawym stylem Ani Dąbrowskiej. Zachwyciła mnie niebanalną fabułą Złotych blizn. Historia dwóch osób zmagających się z traumą, w którą umiejętnie został wpleciony wątek terapii z wykorzystaniem sztuki naprawiania ceramiki. Niesamowite, zaskakujące! Abby i Tyler, dwójka życiowych rozbitków, dziennikarka, która boi się jazdy samochodem, i muzyk, który stracił sens życia, a do tego terapeutka, stosująca nietypowe metody. Już samo to połączenie jest mocno intrygujące. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. W tej historii zachwycałam się detalami, niuansami, zawiłościami, które układały się w przepiękną całość. Samo porównanie ludzkiej duszy do kruchej porcelany - wzruszające! Watek muzyczny i wspomnienie ulubionego zespołu Ani - obłęd!
Ale jest coś, co uważam za najważniejsze - przesłanie.
Strata. Ta historia jest o stracie. To ona jest ukrytą bohaterką tej powieści. Strata, która boli, która zostawia ogromną pustkę w ludzkim sercu, strata, która prowadzi do załamania psychicznego.
Do samego końca nie byłam pewna, jak zakończy się ta historia. Ale to, co zafundowała nam autorka, rozwaliło mnie po całości. Nigdy nie wątpiłam w to, że Ania potrafi wzbudzić emocje, ale w tym przypadku przeszła samą siebie.
Ostrzegam, ta książka nie jest łatwa, ale dla takich właśnie zarywamy noce i odkładamy obowiązki domowe na później. Takie kochamy naj...

× 1 | link |
@paulaczyta
2024-02-09
8 /10
Przeczytane

Każde pokruszone serce można posklejać

Życie może być naprawdę cudowne i piękne, ale także może tak bardzo nas dobić, że mamy go dość. Wiele zależy od nas i naszego podejścia.

Tylerowi łatwo nie jestem choć jest znanym na całym świecie frontmen popularnego zespołu, życie nie przynosi mu szczęścia. W zasadzie jest mu tel ciężko, że oferuje milion dolarów jeśli ktoś pomoże mu odejść z tego świata.

To przerażające pragnienie, choć nikt nie bierze go na poważnie. Nikt poza terapeutką Tys. Kobieta za pomocą kintsugi skleja życie. I do tego właśnie namawia wokalistę. Aby z wybraną przez siebie osobą zapisał się na terapię.

W tej historii jest jeszcze jedna zraniona dusza. To Abigail.

Kobieta która w wypadku straciła dwie najbliższe osoby i od tego czasu nie umie cieszyć się z życia. Ale ma nadzieję że nauczy się żyć ze stratą i dlatego właśnie wybiera się na terapię.

Czy to im pomoże? Czy dwie tak różne osoby, które łączy jedynie ból mogą się dogadać?

To bardzo bolesna książka, ukazująca jak życie może złamać człowieka. Wywołuje wiele emocji, takich chwytających za serce i wzruszającym. Ale obok smutki i cierpienia jest piękna nadzieja, że wszystko będzie dobrze.

× 1 | link |
@mamazonakobieta
2024-03-03
10 /10
Przeczytane

„Złote blizny” to świetna, wręcz pozwolę sobie stwierdzić, że genialna książka, która wywołała we mnie wiele emocji. Z ogromną przyjemnością polecam.

× 1 | link |
@paulinagraszka5
2024-03-14
10 /10

💔Recenzja💖

Premiera 15.01.2024 r.

„Złote blizny” – Anna Dabrowska

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Co się stanie kiedy dwójka pokiereszowanych serc spotka się na dosyć dziwnej terapii? Czy będą w stanie poskromić swoje demony i zrezygnować z życia jakie mieli zamiar prowadzić?

Tyler posiada okropne blizny na całym ciele po pewnym zdarzeniu. Jednak to nie one są najstraszniej. To ciągły umysłowy ból, brak chęci do życia powoduje jego coraz gorsze samopoczucie. Przed tym popularny muzyk z pociągiem do alkoholu i kobiet. Miał wszystko: urodę, pieniądze, sławę i kobiety. Jedno zdarzenie zmieniło wszystko. Zamienił się we wraka człowieka. Nie umie sobie poradzić z bólem i hejtem jaki na niego spadł. Ma swoje zamiary i trwale do nich dąży. Kiedy w jego domu pojawia się pewna blondynka, tamy zaczynają pękać, każda po kolei. Jedno idą szybciej, a niektóre szybko się odnawiają. Ale ma w sobie jeszcze tę chęć życia aby zmienić jej życie. Dba o nią, troszczy się, traktuje jakby była tylko ona.

Abigail posiada blizny psychiczne. Straciła bardzo bliskie jej osoby. Od tego momentu nie umie sobie poradzić. Kiedyś pełna życia, myślała o przyszłości, o byciu żoną. Kochała swoją pracę. Niestety los chciał inaczej. Postanawia rzucić wszystko i zmienić coś w swoim życiu. Boi się i to bardzo. Mocno karmi swój strach. Płacze i przeżywa. Nic dziwnego, wiele osób by się tak zachowywało w taki sposób. Terapia ma być pierwszym krokiem...

| link |
@monica
2024-03-12
7 /10
Przeczytane
@fankath135
2024-03-10
4 /10
Przeczytane
@iza.81
2024-03-04
10 /10
Przeczytane
@Mirka
2024-02-29
10 /10
Przeczytane
@ksiazkazpazurem
2024-02-06
8 /10
@basiaa22.86
2024-01-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Złote blizny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl