Zmiana

Monika Jaruzelska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zmiana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Monika Jaruzelska dała się poznać czytelnikom jako wrażliwa obserwatorka. Jej kolejne książki pełne były trafnych spostrzeżeń, budziły duże emocje. „Zmiana” to opowieść o tym, że żyjemy w świecie ciągłych rewolucji, które przestaliśmy dostrzegać. Nasze życie, relacje, sposób porozumiewania się, a nawet stroje ulegają codziennym metamorfozom. Ma to swoje konsekwencje w obyczajowości, a przede wszystkim – w myśleniu. To też opowieść o intymnym odbiorze tego, co serwuje nam dynamika naszych czasów. Autorka konfrontuje swoje przemyślenia z czterema wybitnymi specjalistami: psychiatrą, medioznawcą, stoikiem i coachem. Bo nawet kiedy wydaje się nam, że coś jest stałe, musimy uwierzyć, iż jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana.
Data wydania: 2016-10-25
ISBN: 978-83-8069-071-4, 9788380690714
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 272

Autor

Monika Jaruzelska Monika Jaruzelska
Urodzona 11 sierpnia 1963 roku w Polsce (Warszawa)
Monika Anna Jaruzelska – polska publicystka specjalizująca się w tematyce mody, stylistka, nadto polityk i działaczka społeczna. Od 2018 roku radna miasta stołecznego Warszawy. Absolwentka warszawskiego XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Do...

Pozostałe książki:

Towarzyszka Panienka Rodzina Oddech Towarzyszka Panienka.Rodzina
Wszystkie książki Monika Jaruzelska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zmiana aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2021-03-23
Przeczytane

Zmiana, modne ostatnio słowo. Zawsze kojarzone z czymś nieuchronnym, bo przecież dotyczy każdego z nas. Czasem pozytywna, dobra zmiana uskrzydli i nada sens na nowo, te złe odbierają chęć do życia.
O zmianie mówi autorka, córka znanego ojca, ale nie chce funkcjonować tylko w tej płaszczyźnie, bo nie odpowiada za te wydarzenia. Ale doskonale mogła je obserwować i zauważać jaki wpływ miały na społeczeństwo. Może dlatego wyrobiła sobie swój pogląd na świat, bardzo trafny.
Do rozmowy o zmianach zaprosiła kilku ekspertów z różnych dziedzin życia. Ale dzięki nim zobaczymy jaki wpływ na nas ma choćby zmiana w modzie, sposobie porozumiewania się, zwłaszcza między starszymi, a młodym pokoleniem, wychowanym na języku skrótów sms-owych.
Autorka wplata również sytuacje pochodzące z jej rodzinnego życia, w którym dominuje syn Gustaw i pies. A wszystko napisane eleganckim językiem, stonowanym, ale jednocześnie nie pozbawionym dowcipu czy ciętej riposty.

{}× 5 | link |
@ladymakbet33
2021-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Lubicie zmiany? Bo ja tak:)

Abstrahując od poglądów, cenię styl pisania córki komunistycznego generała, wiele razy pokazała, że potrafi samodzielnie myśleć, wbrew temu, co się może niektórym wydawać. Pani Monika Jaruzelska słusznie stwierdziła, że Tomasz Liz z dziennikarza stał się politykiem.

Generalnie ''Zmiana" to książka przyjemna, stanowiąca refleksje autorki na temat swojego dzieciństwa, młodości. Zwraca uwagę, że nie wszyscy jesteśmy gotowi na zmiany, pisze o chwilowych modach, trendach.

Moją uwagę zwróciła wciągająca rozmowa z psychiatrą Michałem Feldmanem. Dziennikarka i lekarz poruszają poważne tematy: anoreksja, bulimia, niechęć do własnego ciała, kompleksy, niska samoocena.

Warto przeczytać.

{}× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zmiana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl