Zwykły bohater

Mark Owen
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Zwykły bohater
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa książka Marka Owena — autora światowego bestsellera Niełatwy dzień i członka oddziału Navy SEAL — w której ujawnia, jak mężczyzna staje się żołnierzem SEAL Team Six.

Niełatwy dzień: pierwsza i jedyna relacja komandosa sił specjalnych Navy Seal, które doprowadziły do śmierci Osamy Bin Ladena szturmem zdobył pierwsze miejsce listy bestsellerów „The New York Times’a”. Poprzednia książka Marka Owena przyciągała głównie za sprawą elitarnych, znanych z pierwszych stron gazet, misji, w których brał udział autor — żołnierz z trzynastoletnim stażem. Zwykły bohater — jego nowa książka — to coś zupełnie innego: intymny rachunek sumienia i wspomnienia misji, które — choć nie trafiały na nagłówki — pomogły mu poznać prawdę zarówno o sobie samym, jak i o kolegach z jednostki, z którymi dzielił sukcesy i porażki.

„Chciałbym, aby Zwykły bohater dostarczył czytelnikom to, czego brakuje w większości książek militarnych — wgląd w osobistą lekcję życia, jaką daje ciężar codziennej walki” — wyznaje Owen. —Historie, które przedstawiłem w nowej książce, są spuścizną moich kompanów oraz wszystkich, którzy służyli w jednostce SEALS, oddając swoje życie w walce o wolność. W naszych szeregach na stałe wpaja się, by być przykładem dla młodszych kolegów oraz przekazywać im wartości i doświadczenia, tak by pewnego dnia oni mogli podzielić się nimi z facetami, którzy z czasem dołączą do jednostki. Mam nadzieję, że właśnie to udało mi się przekazać”.

Zapierające dech w piersiach sceny akcji, dorównujące znanym z Niełatwego dnia, oraz towarzyszące im opowieści z poligonu sprawiają, że Zwykły bohater dostarcza czytelnikowi elitarnego, dotychczas niedostępnego spojrzenia na treningi i wartości, które pozwoliły Owenowi oraz jego towarzyszom wykonywać zadania, o których stale donoszą największe media.
Data wydania: 2015-03-19
ISBN: 978-83-08-05505-2, 9788308055052
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 320
dodana przez: dynia62

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Od prawa do noszenia koszulki U.S Navy Seal do zabijania, czyli "Zwykły bohater" Marka Owena

15.08.2021

Cześć i czołem! Nie mam dla Was dziś recenzji niczego nowego, co ostatnio czytałam - z racji, że w dalszym ciągu mało ostatnio czytam. Ale mam dla Was książkę, którą kiedyś przeczytałam i która bardzo zapadła mi w pamięć. Przedstawiam Wam "Zwykłego bohatera". W książce Marka Owena autor chce przedstawić nam, jak trenują i walczą oddziały amerykań... Recenzja książki Zwykły bohater

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2020-04-19
7 /10
Przeczytane Posiadam

... chyba jak każdy facet biegałem kiedyś po podwórku z patykiem wierząc, że się strzelam. Tak, byłem wtedy bohaterem. Chciałem być nim dla kolegów, koleżanek, dla swojej rodziny jak i dla swojego kraju ...
O tym właśnie jest ta książka, o oddaniu się, posłudze dla swojego kraju. Dostajemy tu relacje z pierwszej ręki, ponieważ autor tej książki był członkiem Navy SEALs i opowiada o zadaniach w jakich brał udział. Zadaniach poprzedzonych morderczymi treningami, wielogodzinnym planowaniem. O zaufaniu i przyjaźni. Hasła "jedyny łatwy dzień był wczoraj" czy "skup się na swoim małym świecie" wyryły mi się już w pamięci. To książka o dążeniu by być ciągle lepszym, jednocześnie przesuwając tą granicę ciągle dalej. I wszystko pięknie. Pozostaje jeszcze tylko powrót do domu, rodziny, codziennych obowiązków. PTSD (zespół stresu pourazowego) to często problem dla żołnierzy wracających ze służby, nawet dla tych z Navy SEALs.
O tym wszystkim jest ta książka, nie sposób przejść obojętnie.
Polecam !!!

| link |
@strazniczkaksiazekx
2021-08-15
9 /10
@polokokta
2019-11-18
7 /10
Przeczytane
DY
2019-10-24
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zwykły bohater. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl