Najgłupszy anioł Christopher Moore

Okładka Najgłupszy anioł
autor:
Christopher Moore
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2006
ISBN:
9788374800358

Opis

"Najgłupszy anioł" to doskonała, pełna humoru optymistyczna powieść w sam raz na czas świąt. Do Bożego Narodzenia został dzień (dobra, powiedzmy, że prawie tydzień) i w całym maleńkim miasteczku mieszkańcy pochłonięci są kupowaniem, zawijaniem, pakowaniem i, ogólnie rzecz biorąc, wczuwaniem się w świąteczny nastrój. Ale nie wszyscy odczuwają tę radość. Mały Joshua Barker rozpaczliwie potrzebuje świątecznego cudu. Nie, nie leży na łożu śmierci nie, nie zaginął mu pies. Ale Josh jest przekonany, ż..e widział, jak Mikołaj obrywa łopatą po łbie i teraz nasz siedmiolatek modli się tylko o jedno: proszę, Mikołaju, powstań z martwych. Ale moment! Gdzieś w powietrzu czai się anioł. (W powietrzu, łapiecie?) To nie kto inny, jak archanioł Razjel, który zstąpił na Ziemię w poszukiwaniu dziecka, którego życzenie należy spełnić.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dawno, dawno temu... zraziłem się do książek wychwalanych na ostatniej stronie okładki przez wydawcę oraz autorów innych książek, którzy jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności mieli ochotę przeczytać właśnie tę, którą trzymam w ręku, wypowiedzieć się o niej, chwalebnie rzecz jasna, i jakby tego był... więcej »
Okres bożego narodzenia kojarzy się nam z uprzejmymi, tradycyjnymi, spokojnymi świętami, gdzie do naszych żyć wkrada się dobroć, miłosierdzie i chęć pomocy. Staramy się nie zauważać rosnącej komercji ani faktu, że święta Bożego Narodzenia stały się kolejnym świętem przepychu, pogardy i daniny, co... więcej »
Przyznam szczerze, że ciężko jest mi coś napisać o tej książce. Nie lubię tego typu literatury. Widząc okładkę może się wydawać, że będzie to historia o jakimś miłym, psotnym aniołku… Jak bardzo może nas zmylić sama okładka… Czytając Najgłupszego anioła stykamy się z opowieścią przesiąkniętą ... więcej »
Książka w twardej oprawie o czerwonym kolorze i uroczym, uśmiechniętym aniołkiem na środku. Okładka na prawdę przyjemna do oka i tak różna od wnętrza książki. Biorąc ją do ręki, można pomyśleć, że byłaby idealnym prezentem dla dziecka, rodziców, dziadków czy przyjaciół. Jednak przed jej zakupem,... więcej »
Dodali do kolekcji
lkoniecki
Pozytywka
ibzik
BP
mpaquerette
wiedzma
ancia
sonyaa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!