Brudna robota

Brudna robota
4.33
Ocena 4.33 na 5 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Humorystyczna powieść o śmierci i umieraniu autora bestsellerowego \"Najgłups...
Humorystyczna powieść o śmierci i umieraniu autora bestsellerowego \"Najgłupszego anioła\". Charlie Asher to zwyczajny facet. Trochę pechowy, nieco neurotyczny, odrobinę hipochondryczny. Jest typowym samcem beta: osobnikiem, który w życiu kieruje się ostrożnością i niezmiennością - wiecie, takim,...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788374800518
Wydawnictwo: MAG

Recenzje

Brudna robota
Jeśli "Paragraf 22" jest niedościgonionym ideałem w kategorii absurdu i humoru, to Christopher Moore przygotował dla niego dobrze zapowiadającego się konkurenta. "Brudna robota" to powieść niezwykle humorystyczna z licznymi przejawami fantastyki i wszechobecnego dowcipu. O czym prawi? Ano o tym, ...
Śmiertelnie śmieszne
Od pierwszych stron chce się krzyknąć: wow!. „Brudna robota" to niezły koktajl zakręconych pomysłów, niespodziewanych zwrotów akcji i przede wszystkim spora dawka humoru. Bohater powieści Moore'a jest typowym samcem beta (czyt. lekki pierdoła), który z dnia na dzień, na początku zupełnie nieświad...
Napisz swoją opinię

Opinie

@threewitches
@threewitches 2007-10-05
Przeczytane (2007-10-05)
Pełna ciepła i humoru czasem przygnębia, ale raczej wzrusza i napełnia optymizmem. Elementy komedii, fantastyki i horroru przeplatają się i tworzą płynnie skonstruowaną całość. "Brudna robota" jest świetna na kryzys, czy to chwilowy, czy dłuższy, i w zasadzie w celu pocieszania została napisana.Tempo akcji w książce się zmienia, ale nie pozostawia nic do zarzucenia. Rozwój wydarzeń jest zaskakujący, fantastyka i groteskowość zmusza do zastanowienia. Chwilami, czytając pokręcone partie humorystyczne, dostawałam zawrotów głowy, ale było to miłe uczucie. Żeby nie zasłodzić, powiem, że "Brudna robota" to powieść nieszczególnie innowacyjna, choć czerpiąca z różnych gatunków. Z drugiej strony jest w sam raz, żeby nie zanudzić ludzi pragnących nowych wrażeni, ani żeby nie odrzucić konserwatystów.
@ZaczytanaAga
@ZaczytanaAga 2015-08-22
Przeczytane (2015-08-22)
Książka, dzięki której Christopher Moore stał się jedną z wielkich miłości mojego życia. Humor, którym posługuje się autor całkowicie mnie ze sobą porwał. Niezliczoną ilość razy śmiałam się nad stronami tej powieści. Ukazanie śmierci z tak dużym przymrużeniem oka musiało stanowić nie lada wyzwanie, ale Moore spisał się znakomicie. Warta zarwanej nocy i małych wagarów!
@Pozytywka
@Pozytywka 2008-12-13
Przeczytane (2008-12-13)
Uśmiałam się jak nigdy czytając tę książkę. Zakończenie nad wyraz optymistyczne. Styl gdzie nie gdzie kojarzył mi się z Pratchett'owskim, ale to takie moje osobiste wnioski. Naprawdę polubiłam Moora.
@Vicky
@Vicky 2011-11-06
Książka niezwykle przyjemna i zabawna. Moim zdaniem najlepsza z powieści autora! Jeżeli chce się spróbować przygody z nim, to właśnie od niej warto zacząć.
@mpaquerette
@mpaquerette 2009-02-01
Przeczytane (2009-02-01)
Po prostu super! :) Czyta się jednym tchem. Rozbawia do łez, ale też pozwala zastanowić się nad pewnymi rzeczami, które tak naprawdę się liczą.
@ibzik
@ibzik 2007-09-27
Przeczytane (2007-09-27)
Ja chyba po prostu lubię Moore'a:) Wciągająca akcja, pełna niecodziennych pomysłów. Śmieszna, zabawna, ale także prawdziwa i smutna. Polecam.
@calamitas
@calamitas 2010-03-21
Przeczytane (2007-08-07)
Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i niezwykle udane. Mnie osobiście powaliła humorem, a i pomysł na fabułę ciekawy.
@bunia
@bunia 2009-10-26
Przeczytane (2009-07-30)
Chyba nie trafia do mnie ten rodzaj humoru. Pomiędzy tym co zabawne, a tym co głupie granica jest niezwykle subtelna.
MJ
@windismystylist 2012-07-28
Przeczytane (2012-07-28)
http://xrayofbooks.blogspot.com/2012/07/christopher-moore-brudna-robota.html zapraszam! :)
@rockaga
@rockaga 2009-09-14
Przeczytane (2007-08-07)
Wspaniała książka, zresztą tak jak wszystkie Chrisa. Po prostu cudna!
Brudna robota

Humorystyczna powieść o śmierci i umieraniu autora bestsellerowego \"Najgłupszego anioła\". Charlie Asher to zwyczajny facet. Trochę pechowy, nieco neurotyczny, odrobinę hipochondryczny. Jest typowym samcem beta: osobnikiem, który w życiu kieruje się ostrożnością i niezmiennością - wiecie, takim, który zawsze znajdzie się w odpowiednim miejscu, by pozbierać resztki, gdy większy/wyższy/silniejszy samiec alfa porzuci panienkę. Ale Charlie miał szczęście. Jest właścicielem budynku w centrum San Francisco i prowadzi komis z pomocą kilku wiernych, nawet jeśli lekko stukniętych pracowników. Ma inteligentną i piękną żonę, która naprawdę kocha go za jego normalność. Ma na imię Rachela i wkrótce urodzi ich pierwsze dziecko. Tak, Charliemu żyje się całkiem dobrze, jak na samca beta. Do czasu narodzin córki, Sophie. Gdy bowiem Charlie, wyczerpany porodem, chce wracać do domu, widzi przy łóżku Rachel dziwnego mężczyznę w pistacjowym stroju golfowym. Mężczyznę, który twierdzi, że Charlie nie powinien go widzieć. Ale Charlie go widzi i od tego momentu robi się naprawdę dziwnie... Ludzie wokół niego padają jak muchy, na jego domu przysiadają wielkie kruki, a w dodatku wszędzie, dokąd pójdzie, słyszy szepty jakiejś mrocznej istoty. W jego notatniku na szafce nocnej pojawiają się dziwne nazwiska i - zanim Charlie się obejrzy - ich właściciele też już nie żyją. Tak, wygląda na to, że Charlie dostał nową posadę, nieprzyjemną, ale jakże potrzebną. Śmierć. Hej, w końcu ktoś to musi robić.

Autorzy
Christopher Moore
Christopher Moore (ur. 1957 w Toledo, Ohio) - amerykański pisarz. Ojciec Moore'a był policjantem, matka sprzedawała sprzęt AGD w domu towarowym. Zaczął pisać w wieku 12 lat i choć od 16 roku życia ...
Inne książki:
Książka Blues Kojota
Książka Gryź, Mała, gryź
Książka Gryź, mała, gryź
Książka Najgłupszy anioł
Książka Baranek
Współtworzący tą stronę
puchar @ibzik @ibzik pierwsza opinia