Avatar @nikaa7

nika

@nikaa7
2 obserwujących. 2 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 4 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
2 obserwujących.
2 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 4 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.

Cytaty

Gniew zawsze zostawia po sobie wiele pustego miejsca, w które natychmiast, jak powódź, wlewa się smutek i płynie wielką rzeką, bez początku i końca.
Więzienie nie tkwi na zewnątrz, ale jest w środku każdego z nas. Może jest tak, że nie umiemy bez niego żyć.
Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi...
Zdrowie jest stanem niepewnym i nie wróży nic dobrego. Lepiej jest być sobie spokojnie chorym, wtedy przynajmniej wiemy, na co umrzemy.
Choćby świat i życie były jak najgorsze, jedno w nich zostanie wieczne dobro - młodość.
Są sytuacje, w których człowiek zdoła wytrzymać największy ból, a nawet może z bólu umrzeć. Ale każdego coś napawa taką grozą, że boi się choćby o tym myśleć. Nie ma to nic wspólnego z odwagą i strachem.
Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny.
Polityka pomaga ci rozumieć świat, aż w końcu przestajesz cokolwiek rozumieć, a wtedy przez nią trafiasz do obozu. Tak właśnie działa polityka. I religia.
Człowiek, który w towarzystwie mówi, że nie pije, bo przestał, zasługuje na ogólny szacunek. Ten zaś, który oznajmi, że nigdy nie pił, brany jest za dziwoląga.
Z dobrym daniem jest jak z dobrym obrazem. Smakujesz je, ale nie potrafisz tego uczucia opisać.
Wszystko jest możliwe - odparłem. - O ile potrafisz wygooglać , jak to zrobić.
Sztuka zatrzymuje czas. Ale trzeba zachować proporcje. Oglądanie się wstecz może nam przeszkodzić w patrzeniu na teraźniejszość.
(...) śmierć tylko wtedy jest straszna nad wszelki wyraz, gdy się zbliża powoli a nieuchronnie (...)
Śmierć nigdy bez łupu nie odchodzi. Jeśli z litości albo z musu pozwoli żyć tym, których już miała w swoich szponach, to bierze sobie za nich okup dowolny, gdzie go znajdzie, bez wyboru...
Człowiek czynami swymi przedłuża własne istnienie, bo jeśli wspomni czasem o tych wiekach, kiedy jego już nie będzie, to wyobraża sobie, że jednak pozostanie wówczas jeszcze jakiś ślad jego pracy, i tak we własnych myślach staje się sam obecnym tej przyszłości, na którą już nie będzie patrzył żywymi oczyma. Ale do tego potrzeba mu wiedzieć, że będą po nim istnieli ludzie, którzy jeśli już nie wspomną jego imienia, to przynajmniej, nie wiedząc o tym, będą z jego pracy korzystać. To jest nieodzowny warunek życia jego czynów. Bo dzieła ludzkie są jak ludzie sami: żyją lub umierają. Dzieło, które żadnej zmiany w niczyjej świadomości nie powoduje, jest martwe.
Wszędzie źle jest człowiekowi, bo wszędzie nosi sam w sobie zaród nieszczęścia...
Bywa, że właśnie to jest najtrudniejsze dla faceta - przeprosić drugiego i przyznać się do błędu.
Sportowcy powinni być utalentowani, pracowici, uparci, a przy tym skromni i uczciwi. Ale do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać umiejętność rozwiązywania problemów, utrzymywania relacji międzyludzkich. Daleko zajdzie człowiek, który potrafi szukać kompromisów, a jednocześnie dąży do wyznaczonego celu, ale nie po trupach. To szczególnie ważne w sportach zespołowych.
Czasami dajesz z siebie wszystko, a mimo to przegrywasz jedną czy dwiema piłkami.
Kapitan nie może być pierwszoplanową postacią drużyny i jej najlepiej punktującym zawodnikiem. Powinien pełnić bardziej ogólną funkcję. Poza tym to musi być ktoś, kto przekaże drużynie filozofię trenera.
Drużyna to grupa ludzi, którzy pracują w atmosferze otwartości, szczerości i wzajemnego zaufania, a łączy ich wspólny cel. Nie stworzy się drużyny bez tego celu. Im jest głębszy, tym lepiej. Przywództwo musi być oczywiście bardzo silne, ale jednocześnie każdy z członków drużyny powinien czuć, że odgrywa w niej istotną rolę i ma wpływ na to, co się dzieje.
Przyjaźń oparta na kłamstwie nie prowadzi do niczego.
Bóg to genialny facet! Taki fajny, bo poskładał do kupy zabawny świat, w którym kilka szklanych, choinkowych bombek żyje dłużej niż człowiek.
Wszyscy robimy, co możemy, i to musi wystarczyć... a nawet jeśli nie wystarczy, i tak musi wystarczyć. Nigdy nic nie tracimy, Saro. Nic, czego nie można odzyskać.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl