Pamiętniki Jane Austen Syrie James

Okładka Pamiętniki Jane Austen
autor:
Syrie James
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2011
ISBN:
9788375151893

Opis

Wyobraź sobie, że na strychy starego domostwa odnaleziono nieznane pamiętniki Jane Austen. Wyobraź sobie, że ich pożółkłe stronice skrywają historię związku, który zmienił życie pisarki i dał początek jej twórczości. Oto opowieść ujawniająca sekrety autorki ubóstwianej przez miliony kobiet. Historia, która pozwala zajrzeć do serca i umysłu Jane Austen i dostrzec, jak wiele sytuacji i ludzi z prawdziwego życia opisała w swych słynnych powieściach. A przede wszystkim odkrywa prawdę o tajemniczym dż..entelmenie - największej, choć niespełnionej miłości tej utalentowanej autorki. Ich romans stal się inspiracją do napisania ,,Dumy i uprzedzenia" oraz ,,Rozważnej i romantycznej".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Syrie James to wielka miłośniczka twórczości Jane Austen i badaczka jej twórczości. Będąc członkiem stowarzyszenia amerykańskich scenarzystów Writer's Guild of America, autorka otrzymała wiele nagród za scenariusze teatralne i telewizyjne. "Pamiętniki Jane Austen": to jej pierwsza powieść z gatu... więcej »
Syrie James jest wielką miłośniczką powieści Jane Austen i badaczką jej twórczości. Będąc członkiem stowarzyszenia amerykańskich scenarzystów Writer’s Guild of America, Syrie otrzymała liczne nagrody za scenariusze teatralne i telewizyjne. Niniejsza książka jest pierwszą jej powieścią z gatunku h... więcej »
Nie znam twórczości Jane Austen, zawsze obawiałam się, że panoszący się na stronach jej powieści sielski nastrój, uśpi mnie już po przeczytaniu kilku pierwszych wersów, tym samym „Pamiętniki Jane Austen” nie napawały mnie radością. Miłośnika sensacji i horrorów bardzo trudno uwieść klimatem wczes... więcej »
Jane Austen to najsłynniejsza XIX wieczna autorka romansów. O powieściach jej autorstwa takich jak "Duma i uprzedzenie" czy "Rozważna i romantyczna" słyszał chyba każdy. Panna Austen ma wielu wielbicieli na całym świecie, jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, kilka z nich doczekało si... więcej »
Dodali do kolekcji
chwileulotnee
MariaCheekyElf
marr93
FreeSoul
mejn
kofi
Measure
Joanna89
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!