{} WYBÓR REDAKCJI {} TYLKO U NAS

Recenzja książki Driven. Namiętność silniejsza niż ból

Wiele hałasu o nic...

Autor: @MAD_ABOUT_YOU ·{}5 minut
{} 2020-04-17 {} 3 komentarze {} 14 Polubień
Czasem (choć w tym roku to zdecydowanie za często mi się zdarza, ale taki okres) trzeba wziąć do ręki coś lekkiego. Ale co lekkie, to nie zawsze dobre, choć i w tym gatunku można znaleźć naprawdę sensownie i seksownie napisane dziełka.
To niestety takie nie jest. Dlaczego mi się nie podobało, skoro inni czytelnicy zachwyceni? Kilka powodów było. Początek bardzo obiecujący i zapowiadający dobrą lekturę, ale im dalej w las, tym więcej wykrotów.
Fabuła:
Wiadomo: on i ona. Spotykają się dość przypadkowo. On atrakcyjny, wręcz Adonis, bogaty, nieposkromiony zły chłopiec. Ona zwykła, ale urocza, z krągłościami, zaangażowana społecznie i podobno nie tak głupia jak inne. On jej pożąda, ona jego też. On o nią zabiega, ona stara się robić uniki, ale niestety (jak większość z nich) w końcu ulega. On ma zasady, bo nie bawi się w stałe związki, ona, po stracie narzeczonego, chce odżyć, ale nie zamierza być jego tymczasową dziwką. W końcu on ją porzuca, a ona ucieka z płaczem i zdruzgotanym sercem.
Kalkulacje i kalkulacje. Kto da więcej, kto mniej straci, komu co się bardziej opłaca? Jemu: brnąć w coś stałego, do czego nie dorósł, czy jej: dać się po prostu przelecieć i być chwilową rozrywką.
Niby takie proste, ale nie dla naszych bohaterów.
Bohaterowie:
On- Colton alias As. Bogaty właściciel firmy, lokalny playboy i kierowca bolidu. W dzieciństwie adoptowany przez bogatą rodzinę (znajoma kalka?), której swoim zachowaniem sprawia niemałe kłopoty i któremu, podobno, traumatyczne dzieciństwo na tyle skrzywiło psychikę, że teraz jest zimnym sukinsynem wykorzystującym kobiety dla zabawy (skąd my to znamy?)
Ona- Rylee, 26 letnia opiekunka w domu dziecka i działaczka na rzecz owej instytucji. Delikatna, czuła, o wrażliwym sercu i pięknych fiołkowych oczach pani psycholog.
Oboje po przejściach. Tylko, że o niej coś przynajmniej wiemy, możemy współczuć lub nie, on dość lakonicznie przedstawiony.
Może autorka postawiła sobie za cel zaintrygować czytelnika i nie zdradzać wszystkiego w tomie pierwszym, bo wtedy kto kupi kolejne? No to jeśli taki był jej zamysł, to trochę się na nim przejechała. Nie dlatego, że zniechęciła czytelnika do poznania losów Coltona, ale dlatego, że tym samym w tej historii zrobiła z niego bohatera dość płytkiego, niestabilnego, który chwilami odpycha czytelnika od swojej postaci. Nie intryguje, nie ciekawi, sprawia, że czekamy, aż w końcu się zamknie, bo bredzi jak potłuczony.
Ich interakcja opiera się głównie na: chcę ją, potem ostrzegam przed sobą, znów chcę i nie chcę jednocześnie, chcę, a może jednak nie, bo się boję, ale i tak ją zachęcam, kuszę, a na końcu odpycham. Chłopie, zdecyduj się wreszcie. Ale nic się nie martwcie, bo ona nie pozostaje mu dłużna: chcę go, ale nie mogę, a może jednak mogę, bo odkryję w sobie dziwkę i pójdę na żywioł, ale jednak nie umiem, bo chcę miłości. Kobieto, ogarnij się.
W jednej rozmowie potrafią zaprzeczyć sobie kilkakrotnie. No jazda bez trzymanki.
Dwa tygodnie znajomości, a ona już się zakochuje i chce mieć związek. To nawet ja bym się wkurzyła na jego miejscu. Przez pierwszy miesiąc, ewentualnie pół roku to człowiek ekscytuje się seksem, upaja nim, a nie planuje życia we dwoje.
Sex, czyli to na co czekamy…
Ok, początek był dobry. Była jakaś chemia, było jakieś napięcie, obietnica zdobycia i w końcu pierwszy seks. Był ok, może nawet dobry, ciekawy. Ale potem to już równia pochyła i zjazd. Autorce ewidentnie zabrakło pomysłu na część dalszą. W momencie, gdy facet ją zdobył i zapewnił kilka nieziemskich orgazmów, pani K. Bromberg wyciąga ni stąd ni zowąd jego popapraną naturę, która ma dodać rozpędu dalszym poczynaniom tej dwójki. Niestety, jak dla mnie, była jej hamulcem.
Bo od tej pory wszystko, wokół czego kręci się akcja, to puste dywagacje i rozdmuchane gadki o tym jak bardzo on jej pragnie (fizycznie) i jak bardzo ona nie może mu tego dać (ciała, bo serce oddałaby w mig).
Oczywiście, mimo iż nie chcą i nie mogą ze sobą być, to seks nadal uprawiają. Nie jest on już jednak tak ekscytujący, wkrada się nuda, a nawet śmieszność. No bo jak facet mówi, że już więcej nie wytrzyma i będzie brutalny, a ona mówi: bądź, to czekamy na coś wow. Szybko, mocno, pożądliwie, z pieprzykiem. A co dostajemy? Myzianko na blacie kuchennym, przywiązanie do kranu (!!! ;o) i wysmarowanie watą cukrową. Istna tortura, ale chyba tylko dla diabetyka.
Opisy samego seksu są dość poprawne, nawet czasem obrazowe, jakaś tam wizja w głowie się tworzy, ale nie na tyle, żeby choć trochę rozpalić styki. I niestety, zdecydowanie wolę jak kobieta ma jednak sutki, a nie guziczki, przeżywa orgazm, a nie rozpada się na kawałki, a facet nie tylko jest hojnie obdarzony, ale ma też czasem po prostu k... lub f... (nie wiem, czy mogę używać brzydkich słów na takiej stronie, więc wykropkowałam). Po co to zawoalowane słownictwo, po co takie podchody. Jak się już pisze o seksie, to niech to będzie ludzkie, wprost, nawet czasem chamskie, obrazoburcze, wyuzdane. Ale w sumie nie każdy lubi dosadność, więc tu się nie będę bardzo czepiać.

Zapowiadało się dobrze, naprawdę tak myślałam. Wyszła sklejka różnych erotyków, bo niestety czuć, że autorka dość swobodnie korzystała z pomysłu koleżanek po piórze. Dodatkowo pani ma dość męczący styl pisania, czytelnik nie płynie ze słowami, nie przerzuca stron w ekspresowym tempie. Każde zdanie cedzi się w myślach, topornie przechodzi od opisów do dialogów. Momentalnie wychwytujemy sztuczność i brak swobody w tekście.
Końcówkę czytałam już z musu, by jak najszybciej móc zamknąć w końcu tę książkę.
Jeśli sięgnę po dalsze części to w chwili bardzo dużego kryzysu i tylko z ciekawości jakież to popaprane sekrety skrywa pan driver. Oby okazały się warte zachodu.


Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2020-04-17

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Driven. Namiętność silniejsza niż ból
Driven. Namiętność silniejsza niż ból
K. Bromberg
{}8.5/10
Cykl: Driven, tom 1
Gnani namiętnością, podsycani pożądaniem Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz p...
Komentarze
@Johnson
@Johnson · ponad rok temu
No to miałem w kolejce, to teraz nie wiem czytać czy nie? No i z tą wata cukrową jakoś nie jestem przekonany... No i dlaczego do kranu? :( żeby te watę zmyć? Tyle pytań bez odpowiedzi... 🧐
{}× 2
@LetMeRead
@LetMeRead · ponad rok temu
@Johnson, jesteś niemożliwy!
{}× 1
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU · ponad rok temu
Watą nie ma sobie co głowy zaprzątać, była, zniknęła. Bynajmniej nie dzięki bliskości owego kranu, pan po prostu miał dość sprawny język i ewidentnie spadł mu poziom cukru. A czemu kran? Pewnie to taki ukłon w stronę współczesnych pań domu mających wyspę z kranem żeby zasygnalizować, że każde miejsce dobre. Niewielki hardcore po drodze do sypialni 😜
Zresztą czytałam twoją recenzję Greya i coś mi się wydaje, że ta też ci się nie spodoba. Facet ewidentnie ma problem. To taki typ z rodzaju: jaki to ja groźny, samolubny i popaprany.
{}× 2
@Renax
@Renax · ponad rok temu
Ale jak, do kranu? Na zlewie? To ją w plecy nie piło?
{}
@MAD_ABOUT_YOU
@MAD_ABOUT_YOU · ponad rok temu
Kwestia logistyczna: kran za plecami na końcu blatu, ale zlew jeszcze za kranem, tak że nic nie przeszkadza. Amerykanie mają wielkie wyspy w kuchniach (kilka sobie pooglądałam, żeby wizualizację obczaić) może autorka wzorowała się też na własnym doświadczeniu i wie, że się da. Ja nie będę mieć niestety takiego, bo na mojej wyspie kuchennej mam raptem kilkadziesiąt cm wolnego jeśli pozbyć się gratów, a na środku kuchenka gazowa. Tak że nici z rozciągania 😉
{}× 1
@Renax
@Renax · ponad rok temu
Ja mam krótkie nóżki, więc najpiew wskoczyć, w międzyczasie tyłek by wpadł w zlew, zaklinował by się człowiek, bo nikt nie ma metrowego zlewu....potem zeskoczyć... to wcale nie jest erotyczne.... . A jeszcze ten kran w łopatkach.... Jakoś wyobrażam sobie milsze scenerie na powieść erotyczną.... O, na plaży, bo zamknięta... W lesie, teraz pusty... Pozdrawiam...
{}× 1
@Edyta_09
@Edyta_09 · ponad rok temu
Myzianko na blacie kuchennym, przywiązanie do kranu (!!! ;o) i wysmarowanie watą cukrową.
Aleś mi narobiła smaka ;D
{}× 1
@Jagrys
@Jagrys · ponad rok temu
Brawo ty! Dałaś radę. Ja odpadłam po pierwszym rozdziale.
{}× 1
Driven. Namiętność silniejsza niż ból
Driven. Namiętność silniejsza niż ból
K. Bromberg
{}8.5/10
Cykl: Driven, tom 1
Gnani namiętnością, podsycani pożądaniem Jesteś Rylee Thomas — kobietą sukcesu, przyzwyczajoną do kontrolowania własnego życia. W każdym jego aspekcie. Piękna i niezależna, absolutnie nie stanowisz p...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Zobacz inne recenzje

"Czasem musisz grać nieczysto, żeby zdobyć to, czego pragniesz." K.Bromberg, to z całą pewnością jedna z lepszych autorek w dziale literatury erotycznej, ta kobieta potrafi połączyć wątki miłosne z...

SK
@Corvus_Lupus

"Czasem nasza podróż życiowa niemiłosiernie się ciągnie, gdy staramy się dotrzeć do kulminacji swoich wysiłków i osiągnąć jakiś cel. A gdy nam się uda, życie przyspiesza i szybko się kończy". Całkow...

@awiola @awiola

Pozostałe recenzje @MAD_ABOUT_YOU

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Piekło to inni

Długo przyszło mi czekać na tę książkę, ale było warto, bo reportaż Justyny Kopińskiej to książka ważna, otwierająca oczy na zło i tak bardzo potrzebna w jego demaskowan...

{} Recenzja książki Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Namiętna nienawiść
Miernocie mówimy stanowcze nie

Nie mam siły na poważną literaturę. Za dużo mam ostatnio na głowie, żeby chciało mi się jeszcze myśleć. Książka ma teraz dla mnie wymiar jedynie rozrywkowy i odmóżdżając...

{} Recenzja książki Namiętna nienawiść

Nowe recenzje

Testament
Niezawodny duet
@Gosia:

Seria z Joanną Chyłką i Kordianem Oryńskim, to zdecydowanie jedna z najlepszych serii jakie miałam możliwość czytania w...

{} Recenzja książki Testament
Kości niezgody
Aurora
@papierowa_k...:

W ciągu kilku miesięcy Aurora wzięła udział w dwóch weselach - matki i byłego chłopaka, a także w pogrzebie kobiety, kt...

{} Recenzja książki Kości niezgody
Adam Mickiewicz. Bryk bardzo niekonwencjonalny
Bryk to bryk, Mickiewicz to Mickiewicz
@LetMeRead:

Nadejście ery opracowań lektur (tzw. bryków czy ściąg) kojarzę z czasem, gdy kończyłam podstawówkę. Nie były one jeszcz...

{} Recenzja książki Adam Mickiewicz. Bryk bardzo niekonwencjonalny
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl