Recenzja książki Wundermistrz Powołanie Morrigan Crow

Dalsze przygody Morrigan

AL
@alien125 · 2019-05-13 19:16:43


W dniu12 urodzin Morrigan Crow budzi się przed bramą Katowu. Tej nocy dziewiątka utalentowanych  młodych ludzi spotyka się i staje Jednostką 919, która rozpoczyna naukę i jak rodzina ma strzec sekretu drygu Morrigan. 
Każdego ranka uczniowie trafiają na swoją prywatną stację Wundermetra i udają się do Domu Butnych gdzie realizują indywidualne plany zajęć dopasowane do ich zdolności i umiejętności.

Zajęcia w Domu Butnych to nie tylko niesamowite przygody i super zabawa w magicznym świecie. Wokół cały czas dzieją się różne dziwne i niebezpieczne rzeczy- kilka osób ginie bez śladu, Jupiter zajmuje się tajemniczymi sprawami, Morrigan trafia w nieznane miejsca, a Jednostka 919 otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami i żądaniami. Oczywiście  pojawia się też doskonale znany z poprzedniego tomu Wundermistrz Ezra Squall.

Niepokojące wydarzenia sprowadzają się jednak do dnia nielegalnej licytacji podczas Upiornego Jarmarku. To właśnie tam  większość tajemnic zostaje rozwikłana, lecz niestety nie wszystko kończy się dobrze.

Zarówno "Nevermoor", jak i kontynuacja czyli "Wundermistrz", to książki napisane tak jak lubię najbardziej, a najbardziej lubie to, gdy podczas lektury nie mogę się od niej oderwać. 
Uwielbiam książki które sprawiają, że nawet kiedy skończę czytać ostatni rozdział zostaję w wykreowanym w mojej głowie świecie na długo i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. 
Całość jest niezwykle magiczną powieścią, nie tylko dla dzieci i młodzieży. Myślę, że dorośli też mogą się świetnie bawić podczas lektury "Wundermistrza"
Ocena @alien125:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Wundermistrz Powołanie Morrigan Crow
Wundermistrz Powołanie Morrigan Crow 10 /10

Drugi tom przygód niezwykłej nastolatki Morrigan Crow w równoległym, magicznym Nevermoorze.

Komentarze

Inne recenzje @alien125

Książka Cynamon, chłopaki i ja

Victoria King to zwyczajna piętnastolatka z typowymi problemami wieku dorastania. Mieszka wraz z mamą i dziadkami w ma...

Książka STAGS

Od samego początku wiemy, że Geer MacDonald zamordowała człowieka. Jednak jak do tego doszło i kto zginął dowiadujemy s...

Nowe recenzje

Książka Balony

Na tę pozycję zwróciłam uwagę z powodu okładki. Przeczytałam opis z książki, który mnie zaintrygował. Jest to bardzo ci...

Książka Władcy chaosu

Niespełna rok temu mieliśmy przyjemność poznać pierwszą odsłonę nowego cyklu powieściowego Vladimra Wolffa - książkę ...

Książka Napij się i zadzwoń do mnie

"Napij się i zadzwoń do mnie". Jeej, ten tytuł jest tak okropny, że aż odrzuca. Gdyby nie to, że znam już Panią Ward i ...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.

Znajdź nas na facebooku

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.