Recenzja książki Bogowie muszą być szaleni

Heksalogia o Dorze Wilk. Bogowie muszą być szaleni. - Aneta Jadowska/ Ina Books

Autor: @ninalila1727 ·1 minuta
2022-01-12 Skomentuj Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Heksalogia o Dorze Wilk. Bogowie muszą być szaleni. Aneta Jadowska

⭐⭐⭐⭐⭐/5

Kolejna książka pani Anety mnie zachwyciła! Uwielbiam tę serię!

Ten tom mnie też bardzo zaskoczył. W końcu – zaczęło się od policjantki i wiedźmy, a skończyło na ten moment na... Wiedźmie, potomkini Królowej Wilków, wampirzej mamie... Dobra, więcej nie spojleruję, sami musicie to odkryć.

Z resztą tak jak zawsze – fabuła szła gładko, wszystko stanowiło piękną i spójną całość i przy okazji wystąpiło sporo czarnego humoru, który tak uwielbiam.

Nie mogę się przestać nadziwić, jak oryginalne i piękne oblicze ma ogólna logika i przyjęte normy w Heksalogii oraz całym Thornverse. Nigdzie nie widziałam tak fenomenalnie złożonego świata fantasy. Tu wszystkie zasady są inne, a czytając Heksalogię poznajemy mnóstwo zwyczajów i cech konkretnych stworzeń i to zupełnie naturalnie, nie tak, że podczas tłumaczenia przechodzimy w tryb naukowy. To jest to co uwielbiam w całej tej serii, to wszystko jest cudowne!

Jedyne do czego mogę się lekko uczepić (z resztą generalnie wszyscy hejterzy Thornverse podają to jako argument, by nie kontynuować czytania serii) to fakt, że Dora z tomu na tom staje się bardziej przerysowana, ze wszystkim ostatecznie daje sobie radę, często nie napotykając jak na nią takich większych problemów. Według mnie nie jest to duża wada, jednak nie wiem jeszcze jak bardzo będzie to wszystko wzrastało, nie ukończyłam pełnej serii na ten moment. W porównaniu pierwszego tomu do drugiego, jestem zdecydowanie większą fanką ,,Złodzieja dusz”, choć oba tomy są cudowne. Tytuł otwierający serię miał jeszcze te cudowne momenty z pracy w policji, w drugim strasznie mi tego brakuje. Ale może nadrobię to nieco czytając pozostałe tomy oraz inne książki z Thornverse, liczę że znajdę tam coś więcej jeśli chodzi o ten drobny element.

Każda książka pani Anety Jadowskiej wydawana w SQN z ilustracjami pani Magdaleny Babińskiej jest cudna. Oprawa graficzna urzeknie każdego, a na sqn.store można znaleźć specjalne kolekcje dla fanów Dory Wilk, Thornverse i nie tylko.

Moja ocena:

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Bogowie muszą być szaleni
2 wydania
Bogowie muszą być szaleni
Aneta Jadowska
7.5/10
Cykl: Heksalogia o Wiedźmie, tom 2
Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie spojrzenia. Łamie regulaminy, szuka przyjaźni w dziw...
Komentarze
Bogowie muszą być szaleni
2 wydania
Bogowie muszą być szaleni
Aneta Jadowska
7.5/10
Cykl: Heksalogia o Wiedźmie, tom 2
Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie spojrzenia. Łamie regulaminy, szuka przyjaźni w dziw...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Lubię sposób pisania Anety Jadowskiej. Polszczyzna jest doskonała, potoczysta, bez potknięć. Poczucie humoru bardzo mi bliskie. Garstki z Ustki, mimo poważnych tematów, jakie poruszane są w trylogii,...

@S.anna @S.anna

Co by się stało, gdybyśmy wrzucili do kotła pyskatą wiedźmę, doprawili ją wilkołaczym dziedzictwem (ah, ta genetyka), naznaczyli ją runą każącą mówić prawdę i tylko prawdę i podsunęli jeszcze parę bi...

@nordic.spirit @nordic.spirit

Pozostałe recenzje @ninalila1727

Wisielcza góra
Wisielcza Góra. - Paulina Hendel / Ina Books

Wisielcza Góra. Paulina Hendel ⭐⭐⭐⭐⭐ Kolejna praca @Linkauliny Hendel miała premierę 13 października 2021. Zrecenzowałam ją już dzień wcześniej, byście mogli stwierdzić...

Recenzja książki Wisielcza góra
Igrzyska śmierci. Tom 1
Igrzyska Śmierci. (T1) - Suzanne Collins / Ina Books

Igrzyska Śmierci. (T1) Suzanne Collins ⭐⭐⭐⭐★ Tym razem wybrałam dosyć starą już pozycję, bowiem aż z 2008 roku, co oznacza, że jest niewiele młodsza ode mnie! Igrzyska...

Recenzja książki Igrzyska śmierci. Tom 1

Nowe recenzje

Pielęgniarka
Dobra książka
@paulinkusia...:

Rose jest mężatką i pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Kobieta zostaje oskarżona o morderstwo i przyznaje się do zbr...

Recenzja książki Pielęgniarka
Nieposkromiona. Slade
Slade
@grazyna.pod...:

Nieposkromiona. Slade” to druga już powieść Agnieszki Kotuńskiej. Tym razem autorka zabiera nas do świata, w którym wal...

Recenzja książki Nieposkromiona. Slade
Pokochaj mnie
Interesująca, erotyczna komedia pełna wrażeń!
@Uleczka448:

Mamy upalne, gorące lato... - czyli idealną porę na dobrą lekturę! Lekturę równie gorącej komedii erotycznej (bo czemuż...

Recenzja książki Pokochaj mnie
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl