Recenzja książki Manuskrypt niedokończony

Manuskrypt niedokończony

Autor: @jjoollkkaa.20 ·3 minuty
2022-08-09 Skomentuj Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
"Dłonie bez ciała i ciało bez dłoni.Dwie ofiary"

"Ten klucz miał otworzyć nie tylko kratę do opuszczonego fortu.Miał otworzyć bramy piekła."

"I karuzela zmysłów zaczęła się kręcić, unosić ją, to było jak płatki kwiatów eksplodujące pod jej powiekami, szelest skrzydeł, który wprawiał w drżenie jej mięśnie."
~Okolice Grenoble.W samym środku parku regionalnego Chartreuse na górskiej wąskiej drodze wiodącej wąwozem, nagle stacza się szary ford i spada w dół wąwozu.
Na miejsce zdarzenia zostaje wezwana francuska policja.Oprócz wraku auta oraz młodego denata, mundurowi znajdują w bagażniku zmasakrowane kobiece zwłoki.
Po oględzinach i sporządzonym raporcie dodatkowo zostaje wezwana dochodzeniowa grupa śledcza czyli niezastąpiony duet Vic Altran ( ze swoją wyjątkową pamięcią) i Vadim, aby bliżej przyjrzeć się sprawie.
Zebrane dowody wraz z nagraniem kamery z monitoringu na stacji benzynowej jasno informują iż właścicielem auta jest zupełnie inny mężczyzna niż ten znaleziony jako martwy.
Kim jest prawdziwy właściciel auta? A kim kobieta znaleziona w bagażniku?

Léane Morgan, dawna nauczycielka, autorka dobrze znanych, krwawych i świetnie sprzedających się kryminałów pisząca pod męskim pseudonimem Enael Miraure pewnego dnia doświadcza przykrytego wydarzenia.W jej willi na wydmach Opałowego wybrzeża zostaje porwana jej córka Sara.
Od momentu zaginięcia jej jedynego dziecka, kiedy wszystkie poszukiwania stoją w miejscu, a jej mąż dosłownie "zwariował",całkowicie pochłonięty obsesyjnym poszukiwaniami córki, kobieta wyjeżdża do Paryża, aby poradzić sobie z tak bolesną stratą.

Po 4 latach od czasu zaginięcia Sary, Léane powraca do dawnego miejsca zamieszkania, gdyż jej mąż doświadcza brutalnego napadu. Ledwo uchodzi z życiem i traci pamięci.
Kobieta zamierza pomóc mężowi stanąć na nogi.Jednak na jaw wychodzą dziwne wydarzenia, jak i tropy w sprawie dawnego porwania ich córki, które wywołują lawinę niebezpiecznych i przerażających zdarzeń.
Léane na własną rękę postanawia dowiedzieć się prawdy!
Czy kobieta odnajdzie zaginioną córkę?Czy jej mąż stracił pamiętać?
Czy zwłoki znalezione w wypadku należą do Sary?

~"MANUSKRYPT NIEDOKOŃCZONY" Francja Thillieza to iście brutalny, przerażający, a jednocześnie surowy kryminał, który już po nieszablonowej, zaskakującej przedmowie zabiera nas przed bramy piekieł.
~Autor już od początku swej zagmatwanej historii pełnej tajemnic i nieoczywistych "plot twistów" otwiera przed nami wrota do makabrycznych, następujących po sobie zdarzeń. To właśnie one wraz z nietuzinkowymi, realistycznymi bohaterami, odkrywają przed nami dewastacyjne, a jednocześnie aberracyjne zło drzemiące pod maską szaleńczego psychopaty.Psychopaty, który nie cofnie się przed niczym w szaleństwie wymierzanej "sprawiedliwości".
~"Manuskrypt niedokończony" to również powieść z doskonałą narracją, która bazuje na stracie, traumach, przemocy ,okrucieństwu, kłamstwu co jasno daje nam do zrozumienia, że w życiu niczego nie możemy być pewni zwłaszcza kiedy mrożąca krew w żyłach fikcja literacka miesza się z szarą rzeczywistością.
Jest to jednocześnie historia: ze świetnie nakreśloną postacią psychopatycznego mordercy, wspaniałym dusznym i przepełnionym mrokiem klimatem, akcją, która chodź na chwilę nie zwalnia z tempa, wątkami które zaskakują mamią i przerażają, ze świetnie uchwyconą grą autorską, która do samego końca staje się zwykłą iluzją - "powieść to gra iluzji, wszytko jest tak samo prawdą jak i fałszem, a historia zaczyna istnieć w chwili, gdy ją czytacie"
Do tego zakończenie po którym sami już niczego nie jesteśmy pewni.
~Jak dla mnie mistrzostwo.Mogłabym tutaj pisać tak bez końca, ale odebrałbym wam przyjemność z czytania.I tak walczyłam ze sobą aby nie zdradzić wam słowa z przemowy więc niech zostanie to słodką tajemnicą tylko dla wtajemniczonych.
Na pewno fani 4M Barkera, jak i Przemysława Piotrowskiego oraz Cämilli Lacberg będą miło ukontentowani z zawartości. Myślę, że z każdej książki znajdziemy tutaj coś dla siebie.
Ja jestem oczarowana, a jednocześnie zachwycona dlatego polecam dalej! Czytajcie bo lektura warta grzechu!
J.K.

Moja ocena:

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Manuskrypt niedokończony
Manuskrypt niedokończony
Franck Thilliez
8/10
Śledztwo bez zwłok, zwłoki bez twarzy, thriller bez końca. Okolice Grenoble. Szary ford wypada z drogi i stacza się do wąwozu. W jego bagażniku znajduje się ciało kobiety. Nagrania z kamer na stac...
Komentarze
Manuskrypt niedokończony
Manuskrypt niedokończony
Franck Thilliez
8/10
Śledztwo bez zwłok, zwłoki bez twarzy, thriller bez końca. Okolice Grenoble. Szary ford wypada z drogi i stacza się do wąwozu. W jego bagażniku znajduje się ciało kobiety. Nagrania z kamer na stac...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

"Manuskrypt niedokończony" to francuski kryminał, na który warto zwrócić uwagę. Sam wstęp intryguje i powoduje, że można go odebrać dwojako. Jednak z czasem wszystko się wyjaśnia, a na twarzy pojawia...

@Malwi @Malwi

Pozostałe recenzje @jjoollkkaa.20

Opowiem ci bajkę
Opowiem ci bajkę

~Podczas kolejnej, druzgocącej reformy szkolnictwa wszystkie roczniki szóstych klas mają pozostać w obładowanej placówce, by móc dalej kontynuować edukację jako siedmiok...

Recenzja książki Opowiem ci bajkę
107 sekund
107 sekund

~Czasem w naszym życiu wystarczy 107 sekund, aby doszło do niewyobrażalnej tragedii...na własnej skórze przekonała się o tym nasza główna bohaterka - Diana. ~ Diana samo...

Recenzja książki 107 sekund

Nowe recenzje

Goodbye, Love
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki
@distracted_...:

Już gdzieś to mówiłam, ale podkreślę to ponownie - to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Przyciągnięta opis...

Recenzja książki Goodbye, Love
Gniazdo
Bardzo udany debiut!
@aalexbook:

Anna Stańczyk pewnie wkroczyła na polską scenę suspensu. Jestem pewna, że gdybym nie wiedziała, że to debiut, a poznała...

Recenzja książki Gniazdo
Lekkomyślna księżna. Paulina Bonaparte
Lekkomyślna księżna. Paulina Bonaparte
@Anna30:

Poznając nieznaną do tej pory twórczość autora, który to przedstawia, świat opisany w powieści historycznej bywa na ogó...

Recenzja książki Lekkomyślna księżna. Paulina Bonaparte
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl