WYBÓR REDAKCJI TYLKO U NAS

Recenzja książki Szreń

Nowe śledztwo komisarz Leny Rudnickiej

Autor: @Vernau ·1 minuta
2022-01-18 1 komentarz 25 Polubień
Kinga Wójcik, młoda i bardzo zdolna autorka zadebiutowała dwa lata temu serią kryminalną z komisarz Leną Rudnicką. Akcję swoich powieści umieściła w Łodzi.

Autorka pochodzi z rodziny policyjnej, dzięki czemu jej książki są dopracowane pod względem realiów działania tej służby i nie ma w nich tak rażących błędów, jakie zdarzają się innym polskim pisarzom kryminałów.

Inna bardzo ważna rzecz, za jaką należą się Kindze Wójcik wyrazy uznania, to wprowadzenie wątku przemocy domowej, której ofiarą jest policjantka, czyli nasza główna bohaterka – komisarz Lena Rudnicka. Jej oprawcą, jest mąż – pan prokurator.

Ktoś pomyśli, jak to możliwe, żeby oficer policji była ofiarą przemocy domowej, aby była bita przez własnego męża.

Takie historie niestety dzieją się naprawdę - tu i teraz, o czym można przeczytać m.in. w książce z gatunku literatury faktu „Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej policji” Patryka Vegi.

W powieści „Szreń” Lena Rudnicka trafia do wsi Białe Brzegi, gdzie została karnie zesłana po wydarzeniach z poprzedniego tomu „Osadzony”. Nikt nie jest zadowolony z obecności gwiazdy łódzkiej policji kryminalnej, ani jej koledzy z komendy, ani mieszkańcy wsi.

Jakby tego było jeszcze mało, w tej spokojnej miejscowości zamordowano oraz zgwałcono młodą dziewczynę, a sprawę jej śmierci, wyjaśnia właśnie Lena.

Kinga Wójcik bardzo dobrze pokazała małą miejscowość i jej mieszkańców, z ich tajemnicami, różnymi powiązaniami oraz obcym, czyli naszą panią komisarz, która wkracza w ten świat i wydobywa ich sekrety na światło dzienne.

Autorka ma bardzo dobrze opanowany warsztat pisarski i wszystkie książki z całej serii są na tym samym wysokim poziomie. Jej powieści są ciekawe, intrygi kryminalne dopracowane, a powieści naprawdę dojrzałe. To naprawdę niezwykłe u tak młodej autorki.

Ważne jest również to, że nie boi się poruszać trudnych i niewygodnych tematów, jakim jest przemoc domowa wobec policjantek, czy alkoholizm wśród funkcjonariuszy. To ma również ogromny walor edukacyjny, żeby ludzie czytając powieść sensacyjną dowiedzieli się, że takie rzeczy zdarzają się naprawdę.

Mam nadzieję, że Kinga Wójcik wymyśliła już kolejne śledztwo dla komisarz Leny Rudnickiej, a my dostaniemy w tym roku kolejny świetny łódzki kryminał do czytania.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2022-01-18

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Szreń
Szreń
Kinga Wójcik
8/10
Cykl: Lena Rudnicka, tom 4
Od tragicznych wydarzeń, których komisarz Lena Rudnicka była spiritus movens, minęło kilka miesięcy. W konsekwencji została karnie przeniesiona do Białych Brzegów, gdzie szybko się przekonała, że na ...
Komentarze
BD
@bdarek230 · 4 miesiące temu
Za Kingę Wójcik zabierałem już się ładnych parę razy,ala zawsze stawała mi na drodze jakaś inna książka. Teraz po przeczytaniu Twojej recenzji muszę chyba poważnie pomyśleć o perypetiach Leny Rudnickiej i zacząć jednak od pierwszego tomu ;przygód; cyklu pani Wójcik. Dziękuje za wspaniałą recenzje.
× 1
@Vernau
@Vernau · 4 miesiące temu
Bardzo dziękuję. To jest młoda autorka, ma 28 lat i naprawdę stworzyła bardzo dobrą serię o komisarz Lenie Rudnickiej. Trzeba zacząć czytać od 1 tomu.
Szreń
Szreń
Kinga Wójcik
8/10
Cykl: Lena Rudnicka, tom 4
Od tragicznych wydarzeń, których komisarz Lena Rudnicka była spiritus movens, minęło kilka miesięcy. W konsekwencji została karnie przeniesiona do Białych Brzegów, gdzie szybko się przekonała, że na ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Poprzednia część serii skończyła się tragicznie. Marcel został porwany, Lena ratując go została poważnie ranna, a komendant Wolski ginie ratując Lenę. Po tych wydarzeniach Lena najpierw zdrowiała w s...

@magdag1008 @magdag1008

Zdarzyło się Wam zacząć czytać serię nie po kolei? Mi to ostatnio zdarza się bardzo często🤦 Ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, akurat trafiam na takie książki, w których wątki nie są z popr...

@ksiazka_ukryta_w_puszczy @ksiazka_ukryta_w_puszczy

Pozostałe recenzje @Vernau

Wróżenie z wnętrzności
Pisane szeptem...

Nasze życie składa się z opowieści, o dzieciństwie, uczuciach, rozczarowaniach, naszych bliskich, umieraniu. W książce "Wróżenie z wnętrzności" Wit Szostak też nam podar...

Recenzja książki Wróżenie z wnętrzności
Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości
Dokąd zmierzasz Rosjo?

Cyt.: "W 1991 roku Rosjanie doznali potrójnej straty. System polityczny się załamał, peryferia odłączyły się od imperium, żeby utworzyć własne państwa, i przestało istni...

Recenzja książki Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości

Nowe recenzje

Prokurator
Recenzja
@paulinagras...:

❤❤❤Recenzja❤❤❤ Premiera 11.05.2022 „Prokurator” – Joanna Balicka Kontynuacja boskiej, namiętnej i zakazanej re...

Recenzja książki Prokurator
Keto detoks. 4-tygodniowy plan dla zrzucenia zbędnych kilogramów i odzyskania równowagi hormonalnej
Dieta ketogeniczna w kobiecej wersji
@nika.mail:

Jeśli odbywałby się konkurs na najpopularniejsze słowo roku 2022 w literaturze, to w kategorii poradniki bezapelacyjnie...

Recenzja książki Keto detoks. 4-tygodniowy plan dla zrzucenia zbędnych kilogramów i odzyskania równowagi hormonalnej
Idziemy po skarb
Odnaleźć prawdziwy skarb
@bookovsky2020:

Przed lekturą „Idziemy po skarb”, a jednocześnie po przeczytaniu innej książki z tego samego cyklu - „Ach, jak cudowna ...

Recenzja książki Idziemy po skarb
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl