Recenzja książki Okruchy lustra

Okruchy lustra

AN
@Anna30 · 2019-07-21 23:57:04
 Gdy rozpoczyna się czytanie książki pt. '' Okruchy lustra'' autorstwa debiutującej pisarki Pani Agnieszki Pyzel odnosi się wrażenie na pierwszy rzut oka, że główna bohaterka Michalina, młoda aktorka zaczynająca karierę zawodową nie wie, sama czego oczekuje od życia, ale niestety popełnia, błędy dążąc do swojego prywatnego szczęścia. 
 
 Na samym początku poznajemy ją, gdyż prowadzi wewnętrzny dialog, który przyczynia się do tego, że Czytelnik może obserwować jej dotychczasowe życie pochłonięte lekką beztroską niezwiązanych z życiem zawodowym, lecz myśleniem wyłącznie o miłości. 
 
 Droga zawodowa będzie stanowiła dla Michaliny wiele przeszkód do pokonania na polu walki, by przetrwać w tym zawodzie najtrudniejsze chwile. Poznamy Michalinę od strony pozytywnej, która jest bardzo uczuciową młodą kobietą, pragnącą doznania prawdziwego uczucia. 
 
 W Michalinie było coś takiego niezwykłego, że chciałoby się z nią porozmawiać, zaprzyjaźnić, a nawet zagrać z nią rolę w teatrze. Ona kochała teatr. Opowiadała o tym z pasją. 
 
 Historia obrazująca miłość Michaliny do pisarza Allana Wysockiego zainteresowała mnie ze względu na przebieg opisanej w powieści fabuły, który uważam, że został zaprezentowany przez autorkę w sposób barwny językowo. 
 
 Bohaterowie występujący w tej powieści są przedstawieni tajemniczo, a to podkreśla ich zróżnicowany pod każdym względem charakter. 
 
 Liczba występujących w tej powieści mniejszej ilości dialogów to jest walor, który powoduje wyrazistość, którą poznajemy dzięki dokonanej przez Michalinę ocen świadczący o wszelkiego rodzaju ich zachowaniach, które dla mnie również stanowiły zagadkę. 
 
 Szczególną uwagę zwróciłam na to, czym dla autorki jest zilustrowanie scen teatralnych i uważam, że wywiązała się ze swego zadania dobrze. 
 
 Czy wyłącznie lustrzane odbicie pozwoli Michalinie odkryć jej swoje drugie ja?
 
 Warto jest przeczytać tę książkę. 
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Okruchy lustra
Okruchy lustra 5.4 /10
Agnieszka Pyzel
Lata osiemdziesiąte, PRL. Michalina kiepsko wypada w przedstawieniu dyplomowym na zakończenie szkoły...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Główna bohaterką jest Michalina, która jest aktorką. Pracuje w prowincjonalnym teatrze w G. Tam mieszka i żyje z Maciejem trochę starszym od niej aktorem. Jednak prawdziwe uczucie żywi do Alana, pisa...

Lata 80. Michalina żyje aktorstwem i swoim związkiem z obiecującym pisarzem, Allanem Wysockim. Mimo ogromnego talentu dziewczyna kiepsko wypada na egzaminem dyplomowym, co przekreśla jej szanse na ot...

@Aivalar @Aivalar

Inne recenzje @Anna30

Książka Miasto dziewcząt

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Uważam, że książka autorstwa Pani Elizabeth Gilbert pt. '' Miasto dziewcząt '' to przykład...

Książka Profil mordercy

Jest to moje drugie spotkanie z autorem Paulem Brittonem w książce pt. '' Profil mordercy'', który to przybliża z blis...

Nowe recenzje

Książka Tysiąc pięter

Akcja książki toczy się hen hen przed nami, w roku 2118. W sercu nowego Jorku jest Wieża, w której nie wszyscy mogą m...

Książka Gra cieni

21 opowieści o ciekawych ludziach w historii ludzkości, począwszy od faraona Amenhotepa IV , aż po tajemniczą kobietę z...

ZE
@zetbasia27
Książka Kruche życie

"Miałem nadzieję na lepszy dzień i desperacko pragnąłem przynieść światu trochę dobra." Gdy zabierałam się za czytan...

@esclavo @esclavo

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się