Recenzja książki Kołysanka z Auschwitz

Prawdziwa i poruszająca

GO
@Gosia · 2019-04-23 07:57:09
Mario Escobar w książce „Kołysanka z Auschwitz” przytoczył opartą na faktach historię Helene Hannemann, która wstaje rano, jak każdego dnia. Niemniej jednak ten dzień okazuje się zupełnie innym od wszystkich, które przeżyła do tej pory. Odmienia jej życie nie do poznania. 
Jej mąż jest romem, co oznacza w żyłach jej pięciorga dzieci również płynie romska krew. Zostają zatrzymani przez SS i przetransportowani do obozu. Helene nie musiała iść, z uwagi na swoje niemieckie pochodzenie, mogła pożegnać się z mężem i swoimi ukochanymi dziećmi i zostałaby puszczona wolno. Niemniej jednak, która matka pozwoli odebrać sobie dzieci, a sama dalej będzie cieszyła się przywilejami życia na wolności. Z pewnością nie Helene. 
Nie opuściła ona swoich dzieci w tej trudnej sytuacji i poszła razem z nimi na nieprzyjemności losu, które zgotowała im wojna. 
Cała rodzina trafia do obozu koncentracyjnego, gdzie warunki życia są niezwykle trudne, a kobiety i mężczyźni zostają od siebie oddzieleni. Niemniej jednak Helen z uwagi na swoje pochodzenie zostaje wybrana przez doktora Mengele do prowadzenia w obozie przedszkola dla dzieci. Jest to jedyne światełko w tunelu, które każdego kolejnego dnia w tych okropnych czasach daje jej nadzieję i nadaje jej życiu sens. 
„Kołysanka z Auschwitz” to niezwykle poruszająca książka, której nie sposób przeczytać nie roniąc łez. Opowiada prawdziwą i poruszającą historię, której nie sposób odłożyć, nie poznając jej finału. 
czytampierwszy.pl
Ocena @Gosia:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Kołysanka z Auschwitz
Kołysanka z Auschwitz 9.0 /10
autor: Mario Escobar
Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w ...
Komentarze

Pozostałe recenzje

"Opowieść inspirowana prawdziwą historią Helene Hannemann - Niemki, żony Roma i matki pięciorga dzieci, która za swoją rodziną poszła prosto do piekła". Książka o sile matczynej miłości, o wytrwał...

ZE
@zetbasia27

Są historie, o których nie trzeba nic pisać. Żadne słowa nie oddadzą bólu i cierpienia tych ludzi... brak słów 😩.

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska

Inne recenzje @Gosia

Książka Kastor

Agnieszka Lingas-Łoniewska, to autorka, która wykorzystuje w swojej literaturze wiele emocji. Tym razem zdecydowała się...

Książka Różany eter

Osiemnastoletnia Róża Zimmerman dostała właśnie szansę na spełnienie swego największego marzenia, bowiem została przyję...

Nowe recenzje

Książka Nad lawendowym morzem

W książce przedstawione zostają życiorysy kilkunastu osób z określonymi problemami: frustracja, wypalenie zawodowe, poc...

@justyna2793 @justyna2793
Książka Płomień Crossa

Druga część przygód Evy i Gideona. Para w dalszym ciągu każdy problem rozwiązuje seksem. Ona wielokrotnie wyznaje mu mi...

Książka I sprawisz, że wrócę do prochu

Kryminał medyczny, w niesamowitym klimacie!!! Cóż to była za przygoda....Edynburg, rok 1847, tajemnicze morderstwa, do...

@TalkaOn @TalkaOn

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"