W pogoni za... recenzja

Autor: @nankaczyta ·3 minuty
2023-09-05
Za czym gonicie przez swoje życie?

Książka została stworzona przy współpracy czterech wspaniałych autorek.

@daria.jedrzejek stworzyła opowiadanie „W pogoni za emocjami”, w którym możemy poznać Ninę oraz Mateo.
Nina po rozwodzie z mężem postanawia wrócić w rodzinne strony, by w końcu zaznać spokoju i skupić się na swojej karierze, bowiem została docenioną pisarką.
Mateo jest znanym reżyserem i pewnego razu staje się również świadkiem wykorzystywania seksualnego w swojej branży.
Nie chce mieć z tym nic wspólnego, wiec również postanawia przenieść się w ciche, spokojnie miejsce.
Początkowe spotkanie naszych głównych bohaterów nie należy do najmilszych, ale z czasem zrodzi się pomiędzy nimi uczucie.

Czy dwójka młodych ludzi znalazła poszukiwane przez siebie emocje?
Czy przeszłość Mateo może wpłynąć negatywnie na tę relację?

@klaudialeszczynskaautorka stworzyła opowiadanie „W pogoni za szczęściem” gdzie poznajemy Davea oraz Melisę.
Dave „Shadow” Johnson jest znanym na cały świat muzykiem rockowym, kariera chłopaka jest niesamowita, niestety młody wokalista zatraca się w używkach, co ciągnie za sobą kolejne wielkie skandale.
Manager Dave wysyła go na odwyk i chłopak musi uczestniczyć w spotkaniach grupy wsparcia, na których poznaje Melisę.
Melisa pochodzi z domu dziecka, całe życie musi walczyć o siebie oraz każdy zarobiony grosz, by przeżyć w tym okrutnym świecie.

Czy ta znajomość może coś zmienić?
Czy Dave zacznie patrzeć na swoje życie inaczej?

@w.s.james_autor stworzyła opowiadanie „W pogoni za nadzieja” gdzie możemy poznać Mayę oraz Maxa.

Maya od najmłodszych lat pracuje w branży modelingu, oczywiście nie z własnej woli.
Matka dziewczyny zauważyła potencjał dziewczyny i zmuszała ją do każdej możliwej reklamy, tylko by zarobić jak najwięcej na swojej córce.
Dziewczyna odkąd pamięta, zawsze marzyłaby mieć własną stadninę koni, gdy tylko skończyła 18 lat, postanowiła uciec z domu i spełnić swe marzenie.
Maya znalazła farmę marzeń i od razu postanowiła się do niej wprowadzić, okazało się również, że Max jest jej sąsiadem.
Mimo początkowych niechęci do dziewczyny Max po pewnym czasie zaczął coś do niej czuć.

Czy Maya spełni swoje marzenia i zostanie właścicielka wymarzonej stajni?
Czy Max zostanie kimś więcej w życiu dziewczyny niż tylko sąsiadem?

@mklaudiamax stworzyła opowiadanie „W pogoni za wolnością” gdzie poznajemy Evę oraz Marca.
Eva jest właścicielka bardzo dobrze prosperującą firmy.
Gdy nakrywa swojego męża na zdradzie z sekretarką, postanawia o szybkim rozwodzie.
Podczas jednej imprezy w klubie trafia przypadkowo na Marca.
Chłopak od razu wpadł jej w oko, jednakże jej on młodszy od niej.
Marc poszukuje osoby, z która mógłbym przeprowadzić wywiad, by zagrać na nerwach swojemu wykładowcy.
Gdy tylko dostaje propozycje wywiadu od Evy, od razu się na nią godzi.
W końcu chciałby raz jeszcze spojrzeć w te piękne zielone oczy.
Między początkowych zahamowań między głównymi bohaterami zaczyna rodzic się uczucie.

Czy Eva i Marc zdobędą długo wyczekiwana wolność?
Czy ich związek ma prawo do przetrwania?

Kochani na wstępie chciałabym Wam powiedzieć, że bardzo ciężko jest zrecenzować antologie!
Chciałam wspomnieć o każdym z opowiadań, ale nie chciałabym też, aby recenzja trwała w nieskończoność!
W książce znajdziemy cztery równe opowiadania, zupełnie inne historie, ale łączy je jedna rzecz.
Pogoń za czymś, co jest im potrzebne do uzyskania pełnego szczęścia z życia.
Każda z historii, była emocjonująca, pełna napięcia i wciągająca!
Gdy usiadłam do czytania książki, nie mogłam się od niej oderwać!
Dziewczyny zrobiły świetną robotę i serdecznie polecam Wam te historie, oraz ich rozwinięcia, bo zdradzę Wam, że dwa opowiadania dostały swoje dalsze historie!!!
Ciężko jest również wyłonić dla mnie, najlepsze opowiadanie z ten antologii, wydaje mi się to wręcz niemożliwe.
Każde przedstawia inną, wartościową historię!
Po przeczytaniu tych historii możecie podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami, może Wy macie ulubioną historię?

Ocenka: 10/10

Data przeczytania: 2023-09-05

Daria Jędrzejek, Klaudia Leszczyńska, W.S. James, Klaudia Max
8.5/10

Pieniądze, sława, pozornie idealne życie… To wszystko okazuje się nie mieć znaczenia, gdy uświadomimy sobie, że czegoś nam brak. Cztery Autorki, cztery różne spojrzenia na świat i jeden wspólny miano...

Daria Jędrzejek, Klaudia Leszczyńska, W.S. James, Klaudia Max
8.5/10

Pieniądze, sława, pozornie idealne życie… To wszystko okazuje się nie mieć znaczenia, gdy uświadomimy sobie, że czegoś nam brak. Cztery autorki, cztery różne spojrzenia na świat i jeden wspólny miano...

@skazani_na_czytanie @skazani_na_czytanie

Stan naszego ducha często jest tożsamy z naszym postępowaniem, dlatego ważne jest, by skupiać się na samych pozytywach, które będą pchały nas ku optymistycznej postawie. Zrozumiałe jest, że smutne dn...

@Grzechuczyta @Grzechuczyta

Pozostałe recenzje @nankaczyta

Złamane obietnice
Złamane Obietnice,

Sky mimo młodego wieku, przeżyła już wiele przykrych i bolesnych wydarzeń w swym życiu. Ojciec dziewczyny zgotował jej piekło na ziemi. Gdy na świat przychodzi jej córec...

Recenzja książki Złamane obietnice
Sekret Tamary
Sekret Tamary.

Tamara jest dojrzałą kobietą, liczy sobie bowiem 45 wiosen i pracuje jako agentka nieruchomości. Jest również żoną i matką. Jednakże los nie był dla niej zbyt łaskawy. M...

Recenzja książki Sekret Tamary

Reanimacja
Powieść o tolerancji dla środowiska LGBT i obro...
@sylwiacegiela:

„Reanimacja” Rafała Artymicza to kontynuacja „Narkozy”, czyli dalsze losy Mariusza i Artura – pary homoseksualistów, kt...

Recenzja książki Reanimacja
Mara Dyer. Tajemnica
W OTCHŁANI UMYSŁU
@renata.chico1:

Nakładem wydawnictwa Insignis ukazał się pierwszy tom trylogii „Mara Dyer”. Jest to wznowienie tej powieści w zu...

Recenzja książki Mara Dyer. Tajemnica
Tinder jajko
Zaskakująca wizja przyszłości
@whitedove8:

Rok 2030. Sztuczna inteligencja opanowała świat. W takiej rzeczywistości przyszło żyć Adamowi, który właśnie się rozwod...

Recenzja książki Tinder jajko