Avatar @Kyna

Kinga

@Kyna
4 obserwujących. 8 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
{} Napisz wiadomość
4 obserwujących.
8 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
czwartek, 5 marca 2020

Czytanie rozwija-prawda czy mit

Chyba każdy słyszał komentarze w stylu "czytaj,bo to rozwija". Zastanawiam się, ilu z was przewracało oczy,słysząc taki tekst. No właśnie, ale czy to prawda?
Z perspektywy czasu,po przeczytaniu setek książek,uważam że tak,to prawda. Moja ortografia od zawsze była bardzo dobra. Wiadomo,każdemu zdarza się coś przeoczyć,ale zauważyłam w szkole,że moi koledzy,którzy podzielali moją pasję do czytania,mieli mniejsze problemy z nauką pisania i zasad ortografii,niż ci,którzy do książek zaglądali rzadko. Poza tym faktycznie słownictwo mieliśmy zdecydowanie poszerzone i wiedzieliśmy,co oznaczają te trudne słowa, których używa nasza pani. Również zabawy były nieco inne, bardziej wymyślne. Łatwo nam było wyobrażać sobie np. podczas zabawy w dom,że obok nas krąży nasze niewidzialne dziecko. Uważam jednak,że nie powinno się nikogo do tego przymuszać,zwłaszcza w okresie nastoletnim. Łatwo zabić w ludziach chęć,kiedy nakazuje im się pewne rzeczy. A gatunków literatury jest tak wiele,że każdy coś znajdzie dla siebie. Warto pozostawić wolność każdemu,aby mógł zdecydować,co jest dobre dla niego. I chociaż czytanie przynosi niezaprzeczalne korzyści, czasem lepiej odpuścić,niż wymuszać na kimś czytanie i spowodować uraz.
{}× 1
Komentarze
@Johnson
@Johnson · ponad rok temu
Tak, rozwija. Ale dobrowolne, jeszcze żaden przymus nie przyniósł pożądanego efektu.
{}× 3
@Mackowy
@Mackowy · ponad rok temu
Tak samo rozwija, jak obejrzenie dobrego filmu, czy wyjście do muzeum, ale to działa w obie strony, bo od czytania słabych książek można się z powrotem zwinąć ;)
{}× 1
@Anna30
@Anna30 · ponad rok temu
Czytanie książek daje bardzo dużo pozytywnej energii o ile dobieramy dla siebie odpowiednią literaturę i czy potrafimy odnaleźć się w niej. Według mnie czytanie rozwija. :)
{}
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe