Avatar @Mirka

Oaza Recenzji

@Mirka
39 obserwujących. 34 obserwowanych.
Kanapowicz od 5 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
miroslawa_dudko
ezo-ksiazki.blogspot.com
Napisz wiadomość
Obserwuj
39 obserwujących.
34 obserwowanych.
Kanapowicz od 5 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.

Blog

sobota, 16 kwietnia 2022

Życzenia :)

 

🐣Niech wraz ze świąteczną atmosferą Wasze serca napełni spokój, ciepło, radość i szczęście, a wiosenny nastrój zawsze niech będzie gościem w Waszym domu i sercu! 🐤

 

Tagi:
#wielkanoc
środa, 6 kwietnia 2022

Miłe niespodzianki

 

Wczoraj spotkała mnie miła niespodzianka, którą przygotowała Magdalena Walkowiak prowadząca bloga ZACISZE LENKI,.

Nie spodziewałam się, że udział w jednym z konkursów organizowanych przez nią, przyniesie mi tam ekstra prezenty. Bardzo dziękuję,  z całego serca, za tak piękne upominki, które są dziełem TOMI Biżuteria i Rękodzieło i Siostrzane Rękodzieło oraz za cudne życzenia.

 

 

 

 

wtorek, 1 lutego 2022

Erotyki i ich bohaterki

Czytam różne gatunki literackie, a ostatnio wśród nich znalazło się trochę erotyków różnej jakości. Raz lepsze, raz gorsze, jak to bywa w lekturach. Na tle tego, co przeczytałam do tej pory wyłania mi się obraz kobiety, która jest przedstawiana w tych powieściach i zastanawiam się, ile jest w tym wizerunku prawdy. Z reguły to:

 • jest to nieprzeciętnie piękna dziewczyna, obok której trudno przejść i każdy facet chce ją zaciągnąć do łóżka
 • ubiera się w mega krótkie, wyzywające sukienki
 • oczywiście - obowiązkowe są niebotycznie wysokie szpilki, na których wywija piruety w pubie na imprezie
 • pije ogromne ilości alkoholu, często z psiapsiółką i nigdy nie kończy się to na jednej czy dwóch butelkach.
 • zresztą alkohol zawsze jest towarzyszem w trudnych momentach
 • bywa, że główna bohaterka nie lubi imprez, ale zawsze ma przyjaciółkę, która sprowadza ją na nieco luźniejsze tory
 • zalicza facetów ile się da, nie biorąc pod uwagę trwałych związków, aż spotyka tego jedynego, który zmienia jej nastawienie
 • bywa, że ona jest wulgarna, odważna, lubi rządzić i uważa się za tzw. "Ósmy cud świata:, chociaż z opisu na taką nie wygląda, przynajmniej w moich oczach. jakoś nie przekonują mnie tatuaże u kobiet i wulgaryzmy, którymi rzuca na prawo i lewo
 • jej silny charakter objawia się często w słownictwie pełnym wulgaryzmów, a nie w osobowości
 • odwiecznie jest zdziwiona, gdy zaczyna coś czuć do jakiegoś przystojniaka, który oczywiście też jest niezwykle przystojny i boski. Pada wówczas wciąż obecne w książkach: "Co się ze mną dzieje?"
 • gdy już dochodzi do zbliżenia, to najczęściej ona jest pijana i nie wie faktycznie, co się z nią dzieje. Budzi się na drugi dzień z bólem głowy.
 • sceny łóżkowe bywają bardzo podobne i najczęściej w kulminacyjnym momencie ona rozpada się "na milion kawałków"
 • bywały też takie powieści, w których ona nie potrafiła powiedzieć "nie" i gdy tylko facet się do niej zbliża, ona już mdleje z wrażenia

To tak na szybko kilka spostrzeżeń, które bywają trochę irytujące, gdy po raz kolejny spotykam je w powieściach. Często bywa tak, że są to książki z wciągającą fabułą i dobrze napisane, ale powielanie pewnych schematów staje się nudne. 

 

Tagi:
#refleksje
sobota, 1 stycznia 2022

Mój czytelniczy rok 2021

Ten rok był dla mnie aktywny pod względem czytelniczym. Przeczytałam i zrecenzowałam 280 książek, z tego, co policzyłam na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/p/recenzje-2021-r.html

 

Były to lektury z  różnorodnych gatunków literackich. Spośród nich patronowałam:  

 

 

W mojej pamięci pozostało wiele ciekawych tytułów, do których zaliczam książki:

 

Cała seria Raveners, z której zrecenzowałam dwie: 

"Córka diabła"  https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/02/718-corka-diaba.html

"Witaj nieznajomy" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/02/711-witaj-nieznajomy.html

"Szczęście na miarę: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/02/720-szczescie-na-miare.html

seria: Bishop Brothers,https://ezo-ksiazki.blogspot.com/search?q=Bishop+Brothers

na razie w Polsce ukazały się dwa tomy: 

"Ten, którego pragnę", "Ten, którego szukam"

seria gangsterska: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/search?q=seria+gangsterska

czyli "Zapomnij, że istniałem", "Pamiętaj, że byłam", "Obiecaj, że wrócisz" i "Powiedz, że zostaniesz"

"Syryjska legenda" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/09/885-syryjska-legenda.html

"Parker Rain" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/09/896-parker-rain-tom-i.html

"Czas na ciszę" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/01/701-czas-na-cisze.html

"Nasza melodia" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/935-nasza-melodia.html

"Ill professore Włoska miłość" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/928-woska-miosc-il-professore.html

"Walc dla Izabeli" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/11/958-walc-dla-izabeli.html

"Na tropie sensacji" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/12/977-na-tropie-sensacji.html

"Zapomniany" https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/12/967-zapomniany.html

 

i wiele innych. 

 

 

Tagi:
#podsumowanie#2021#oazarecenzji#recenzje2021
czwartek, 9 stycznia 2020

Mój czytelniczy rok 2019 czyli wspomnień czar :)

Rok 2019 był dla mnie czasem wyjątkowym, pełnym zmian, niespodzianek i realizowania marzeń. Pod względem czytelniczym wypełniony różnorodnymi emocjami i historiami zamieszczonymi w książkach, które przeczytałam w ciągu 365 dni. W sumie zagościło na moich półkach ponad 100 książek! Poznałam mnóstwo niesamowitych historii, nietuzinkowych postaci i poszerzyłam swoją wiedzę dotyczącą różnych dziedzin naszego życia. Poniżej niektóre z nich:


Nie wszystkie książki przypadły mi do gustu ale każda wniosła ze sobą własną energię i potencjał. Wśród nich znalazły się zarówno powieści jak i poradniki oraz literatura motywacyjna.

Miałam też możliwość objęcia patronatem kilka ciekawych tytułów:

Patronatem objęłam książkę pt.: "Moja dzika Syberia", która zabrała mnie w niezwykłą podróż.

W tym roku pod moim patronatem ukazała się też "Lucyfera", która dała mi mnóstwo okazji do przemyśleń i mocnych wrażeń.


Kolejne patronaty 2019 to: kryminał  "Za moje krzywdy" trzymający w napięciu do końca a "Czas dorosłości" przeniósł mnie do minionych lat PRL-u. Z kolei "Przetrwać próbę czasu" dostarczyła  wiele emocji, natomiast opowieść "Gdyby ocean milczał" pozostawiła w mojej pamięci trwały ślad a "Sztuka umierania" pokazała prawdziwe oblicze kulturystyki.

Najmniej podobała mi się "Błękitne wstążki dróg", "Czwarta prawda", "Niewidzialne Życie", "Dziękuję i zapraszam ponowie", "Uwięzieni w przeszłości", "Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami" i "Ten pierwszy raz w Ornecie".


Moje serce skradła niezwykle wciągająca i romantyczna historia zawarta w książce "Kryształowe Serca", "Pod innym niebem" z elementami orientalnymi, "Muszki owocówki" ze swoją psychologiczną analizą postaci, "Czwarty pokój" z metafizycznymi elementami, emocjonująca "Lucyfera", wzruszająca "Za głosem Kristen" i piękna książka "Gdyby ocean milczał". Nie ustawiam ich w żadnym rankingu, gdyż każda z nich jest inna i na swój sposób mnie urzekła.

Nie sposób pomknąć  moich dwóch wygranych książek. Pierwsza z nich to "Królowa Saby", którą wygrałam w konkursie zorganizowanym przez portal Sztukater. Drugą wygraną była "Gdy powrócił spokój" zdobyta w konkursie Subiektywnie o książkach.Muszę też zaznaczyć, że we wrześniu powstała moje 500 recenzja! Była nią książka "Umysł doskonały", z którego pochodzi poniższy cytat:

Uważam, że 2019 rok był dla mnie bardzo szczęśliwym czasem, mimo niektórych smutnych wydarzeń, ale na pewno więcej było w nim powodów do radości. Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili mój blog, zostawili w nim swój ślad i zapraszam w nowym roku.

Życzę sobie, wszystkim kanapowiczom i blogerom wspaniałego roku  2020 zarówno poprzez książkowe podróże po różnych światach stworzonych w umysłach autorów jak bogactwa cudownych przeżyć w każdym momencie życia.


środa, 12 czerwca 2019

Nasza wewnętrzna moc


Każdy z nas chciałby prowadzić szczęśliwe, satysfakcjonujące życie, które toczy się według naszych pragnień. Jednak rzeczywistość odbiega najczęściej od naszych wyobrażeń. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele dziejących się spraw zależy od nas i naszej woli działania. Chcąc coś zrealizować musimy wprowadzić swoje pomysły w czyn. Codziennie podejmujemy różne decyzje, działania, planujemy zadania na przyszłość, Każde nasze działanie wymaga od nas wyzwolenia impulsu, który nakieruje na właściwą drogę. Wszelkie zmiany możemy wprowadzać dzięki potężnej sile, która drzemie w każdym z nas. Często jesteśmy przekonani, że naszym życiem rządzi przypadek a tymczasem wiele spraw zależy od tego jakie mamy przekonania, jak postrzegamy siebie i co sądzimy o tym co nas otacza. 

Nasze życie stwarza nam wciąż okazje do tworzenia swojej rzeczywistości. Codziennie podejmujemy wiele decyzji kształtujących nasze życie. Pojawiają się nowe pomysły, mamy do wykonania różne zadania, które wymagają od nas podjęcia odpowiednich kroków do ich zrealizowania. Jednak do zrobienia jakichkolwiek kroków potrzebujemy wewnętrznego impulsu dającego nam energię do działania. Dzięki tej naszej twórczej mocy możemy spełniać marzenia, rozwijać się i tworzyć rzeczywistość według swoich potrzeb. Wówczas bierzemy odpowiedzialność za to czego doświadczamy zamiast zrzucać winę za niepowodzenia na innych ludzi czy zewnętrzne okoliczności. To my jesteśmy twórcami swojego życia i mamy wszystko czego potrzebujemy, by czuć się spełnionym i cieszyć się szczęściem każdego dnia.
Tagi:
#dro#moc#si#rozw#duchowo#przemy#refleksje
sobota, 9 marca 2019

Nasza Mądrość

Czym jest mądrość? Co to znaczy być mądrym? Czy ktoś, kto posiada jakąś wiedzę czy wykształcenie jest mądrym człowiekiem?W przeciągu wieków była ona różnie rozumiana. Często utożsamiana z posiadaną wiedzą, wykształceniem i umiejętnością podejmowania trafnych decyzji. Zastanawiali się nad tym już starożytni myśliciele i filozofowie.Mądrość w wielu religiach i filozofiach była rozmaicie pojmowana. Platon wierzył, że ten,  kto posiada kompletną wiedzę podejmuje właściwe decyzje jakby automatycznie. Z kolei Arystoteles uważał, że wiedza to za mało, by dokonywać mądrych wyborów. Do tego potrzebne są wrodzone umiejętności.

Chrześcijanie wiążą mądrość z miłością do Stwórcy i ludzi chociaż niektórzy z nich np. św. Augustyn był zdania, że mądrość to dar, którzy tylko nieliczni otrzymują od Boga. Natomiast Tomasz z Akwinu skłaniał się do poglądów zbliżonych do Arystotelesa, gdyż uważał, że mądrość przychodzi wraz z nabywaniem doświadczenia w ciągu właściwego i pracowitego życia.Dla myślicieli Dalekiego Wschodu mądrość wiąże się z osiągnięciem Oświecenia. Wtedy zdobywa  się wiedzę połączoną z poczuciem jedności ze wszystkim i umiejętnością współczucia dla wszystkich żyjących istot. Z kolei w starożytnej Grecji mądrość była utożsamiana z postacią kobiety o imieniu Sophia, dlatego personifikacje były przedstawiane przez postacie kobiece.Bez względu na poglądy i przekonania pewne jest to, że mądrość nie zależy od wykształcenia, statusu społecznego czy wychowania. Mądrości nie można się nauczyć. Wiedza to za mało, to jedynie środek do nabywania informacji, które pomogą podejmować słuszne, dobre dla nas decyzje. Anthony de Mello ujął ten sens w krótkiej przypowieści

Minuta mądrości

- Czy jest możliwe zdobycie Mądrości w ciągu jednej minuty?
- Z pewnością - odpowiedział Mistrz.
- Ależ jedna minuta to chyba za mało?
- To pięćdziesiąt dziewięć sekund za dużo.
Nieco później Mistrz zwrócił się do swych zakłopotanych uczniów:
- Ile czasu trzeba, by spojrzeć na księżyc?
- Po cóż więc te wszystkie lata duchowych zmagań?
- By otworzyć komuś oczy potrzeba niekiedy całego życia. By ujrzeć - wystarczy błysk chwili.


Tagi:
#cytaty#deMello
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl