10 książek dla kobiet na życiowym rozdrożu

@mariolamasiul
{} 2020-05-08 {} 11 komentarzy
10 książek dla kobiet na życiowym rozdrożu
W życiu każdego oprócz chwil radosnych zdarzają się też chwile ciężkie i smutne. Ten trudny czas generuje w nas lawinę negatywnych emocji. Efektem tego najczęściej jest ogromne poczucie bezsilności przysłaniające rozwiązanie problemu, które mamy w zasięgu ręki. Jedną z możliwości odblokowania rozsądku jest przeczytanie odpowiedniej książki, która wywoła w nas ogromną motywację do działania, dlatego też pokażę Wam 10 książek skłaniających do głębokich refleksji.


1. “Mój mąż potwór” autorstwa Ingrid Falaise.

Książka skupia się na relacji pomiędzy autorką książki, a jej mężem z Arabii. Ingrid weszła w związek ze swoim mężem w wieku osiemnastu lat i gorzko tego żałuje do dziś. Niestety relacja ta nie była całkiem szczera, a związek ten okazał się być bardzo toksyczny. Opisane sytuacje są drastyczne i pokazują, jak bardzo można pomylić się co do bliskiej osoby. Mąż znęcał się nad Ingrid w bestialski sposób. Książka opisuje całą jej podróż przez to piekło, od jego początku do chwili odetchnienia. Ingrid opisując to wszystko, wykazała się wielką siłą i zmierzyła się z tym raz jeszcze. Czasami aż trudno uwierzyć, że takie sytuacje mają miejsce w codzienności niektórych kobiet. Książka jest przestrogą, która w niektórych sytuacjach życiowych może nas ochronić.


2. “Moje serce należy do ciebie ” autorstwa Puleo Alessio

Książka “Moje serce należy do ciebie” jest niezwykle romantyczna. Akcja dotyczy młodzieży, lecz skierowana jest do każdego. Kobieta w tej książce boryka się z naprawdę ciężkim problemem, jakim jest jej śmiertelna choroba. W szkole poznaje chłopaka, który ją adoruje. Bohaterka ze względu na swój stan długo utrzymuje dystans, a mimo to uczucie pomiędzy nimi narasta. Z czasem nie jest już w stanie się mu oprzeć. W końcu chłopak dowiaduje się o chorobie swojej drugiej połówki. Bohater w jednym z najważniejszych dla siebie dni otrzymuje dramatyczny telefon związany ze stanem zdrowia jego ukochanej. Informacja ta doprowadza go do rozpaczy. Jak sobie z tym poradzą? Czy doczekamy się szczęśliwego zakończenia? Warto jest mieć ją w swoich przeczytanych książkach, ponieważ skłania do przemyśleń, czy na pewno jesteśmy w stanie zrobić wszystko dla uratowania prawdziwej miłości. Książka opowiada o wielkiej odwadze, która w życiu czasem jest na wagę złota.


3. “Czego pragną kobiety” autorstwa Daniel Bergner

Książka “Czego pragną kobiety” jest wniknięciem w kobiece potrzeby seksualne. Autor książki bardzo szczegółowo podszedł do tego tematu. Analiza seksualności kobiet oparta jest na skrupulatnych badaniach. Podstawą książki są również wnikliwe wywiady ze specjalistami takimi jak psycholodzy, behawioryści i seksuolodzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć największych specjalistów z tej dziedziny, czyli samych kobiet. Książka ta odpowie na wiele pytań dotyczących m.in. intymnych zbliżeń, czy spełniania swoich potrzeb. Poradnik skupia się także na przełożeniu więzi emocjonalnej na seksualność kobiety. Każdej kobiecie przydałoby się przeczytanie owej książki, ponieważ dzięki niej może poznać swoje oczekiwania, pożądanie i dowiedzieć się, jakie czynniki wywołują u niej zjawisko podniecenia seksualnego. Poradnik pozwoli się nam kobietom, otworzyć jeszcze bardziej i zyskać więcej pewności siebie.


4. “Zakład o miłość” autorstwa Agnieszki Lingas - Łoniewskiej

Piękna historia zawarta w książce. Opowieść o kobiecie, która ma beztroskie i poukładane życie z narzeczonym. Nie do końca jednak jest pewna, czy to na pewno jej ścieżka życiowa. Sylwia pochodzi z zamożnej rodziny, która ma swoje tradycje. Przygotowywała się do ślubu od kilku miesięcy, a kiedy nadszedł czas na wieczór panieński koleżanki przyszłej panny młodej wyciągnęły ją na imprezę i tam urocza Sylwia poznaje tajemniczego mężczyznę. Aleks “Cichy” jest typem macho i nie wierzy w miłość. Widząc zainteresowanie jakie okazuje mu Sylwia, bohater wraz z kolegami postanawiają założyć się o zdobycie serca dziewczyny. Dokonać ma tego właśnie Cichy.
Książka skłania do przemyśleń, które stawiają naszą codzienność w zupełnie innym świetle, odnoszących się do refleksji, czy na pewno jesteśmy szczęśliwi w tym, co robimy i czy kierujemy naszym życiem tak, jakbyśmy tego chcieli naprawdę.


5. “Ciało kobiety, mądrość kobiety” autorstwa Dr. Christiane Northrup

Autorka książki prywatnie jest specjalistką w dziedzinie ginekologii. Pisarka na podstawie swojej kariery zawodowej i własnego doświadczenia napisała poradnik, w którym porusza najważniejsze aspekty w życiu kobiet. Autorka, pisząc tę książkę, połączyła badania o ciele kobiety i badania na temat stanu kobiecego umysłu. Książka porusza kwestie znajdujące się pomiędzy ulepszaniem siebie przy pomocy medycyny estetycznej, a podkreślaniem wyłącznie swojej naturalności. Wyjawia tajemnice zależności między dbaniem o zdrowie a lepszym samopoczuciem i większą pewnością siebie. Książka wiele wniesie do naszej prywatnej biblioteki. Warto jest ją przeczytać, ponieważ kobiety dowiadują się z niej jak wygląda sztuka kobiecości i jak mogą się samodoskonalić duchowo i zdrowotnie.


6. “Niebezpieczne kobiety” autorstwa Patryka Vegi

Autor książki porusza trudne kwestie związane z życiem niezależnych kobiet. Książkę swoją poświęcił kobietom pracującym w policji. Autor zaznacza coś ważnego, o czym często społeczeństwo zapomina. Policjantki, oprócz wykonywania niebezpiecznego zawodu, są również po prostu kobietami, matkami, żonami, kochankami, siostrami i przyjaciółkami. Codziennie spływa na nie fala ludzkiej nienawiści i braku szacunku ze strony wielu osób. Mimo to dalej niosą pomoc. Patryk Vega porusza istotne tematy, bo przecież praca w policji wiąże się z różnymi widokami scen okrucieństwa na kobietach. Policjantki są uodparniane na takie sytuacje. Czy taka kobieta może być katowana w związku z toksycznym mężczyzną? Otóż może, dlatego książka niesie ważny przekaz. Niezależnie od stanu majątku, poglądów, urody i statusu społecznego, każda kobieta może znaleźć się w niewygodnej sytuacji, bo na pewne wydarzenia nie da się przygotować.


7. “Pieprzyć to!” autorstwa Alexandry Reinwarth

Książka ta ukazuje “jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne”. Autorka postanowiła stworzyć poradnik na podstawie swojego prywatnego życia, więc wydarzenia z książki są autentyczne. Poradnik ten zawiera informacje, jak odmówić stanowczo, ale z klasą w niekomfortowych lub wymuszonych przez ludzi sytuacjach, czyli jak być asertywnym. Pisarka przekazuje czytelniczce, że kobieta nie musi być wredna ani oschła przy mówieniu słowa “nie”, a tym bardziej czuć się winna odmowy. Autorka książki ukazuje nam piękno postawy asertywnej i namawia, żebyśmy postawiły na swoje marzenia, a nie na spełnianie cudzych marzeń, często kosztem samych siebie. Książka ta jest warta przeczytania, ponieważ dodaje bardzo dużo wiary w siebie i pokazuje, jak zacząć walczyć o swoje szczęście.


8. “Obsesja piękna” autorstwa Renee Engeln

Powieść napisana jest przez wykładowczynię psychologii, która w bardzo ciekawy sposób przedstawia nam pojęcie piękna. Komplementowanie urody jest przyjemne, lecz są różne poglądy dotyczące tego, co tak naprawdę nazywamy pięknem w tych czasach. Autorka książki przedstawia nam sytuacje, w których chęć bycia piękną niekiedy przeradza się w obsesję. Ukazuje czytelniczkom, że pogoń za takim pięknem często jest krzywdząca nie tylko dla nas samych, ale i dla naszego otoczenia. Problem ten niestety dotyczy kobiet dorosłych, nastolatek i dziewczynek. Niezdrowa rywalizacja, niespełnione marzenia czy wizja i działania ku sprostaniu ogromnej chęci posiadania urody idealnej nie wnosi nic dobrego do życia kobiet. Każda kobieta jest piękna naturalnie, chociaż można się upiększyć na przykład z pomocą makijażu lub odpowiedniej fryzury, ale są pewne granice. Granice te ukazuje ta książka. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo się zatracić, więc jeśli możemy, dowiedzmy się jak nie wpaść w obsesję prowadzącą do frustracji, depresji i przejmowania się nie tak bardzo istotnymi sytuacjami.


9. “Idealna dziewczyna” autorstwa Carrie Blake

Książka opowiada historię kobiety, która jest pewna siebie i pewna swojej seksualności. Goniąc za marzeniem zostania aktorką wyjechała do dużego miasta. Ku jej zaskoczeniu ta kariera musi zaczekać, gdyż za coś trzeba żyć. Rozczarowana dziewczyna zatrudnia się w sklepie jako sprzedawczyni. Znajomi podsuwają jej pomysł założenia konta na popularnym portalu społecznościowym Tinder. Kobieta pomysł realizuje i odkrywa, że może grać wymarzone dziewczyny mężczyzn, z którymi się będzie spotykać. Kobieta coraz pewniej czuje się w grze, dopóki nie trafia na bardzo czarującego i wartego jej uwagi mężczyznę. Okazuje się, że świetnie się rozumieją, więc wspólnie tworzą teatr namiętności i odkrywania urozmaicenia seksualności. W pewnym momencie dziewczynę zaczynają intrygować pewne wydarzenia. Czy aby na pewno w tym teatrze nie ma miejsca dla trzeciej roli? Książka warta uwagi, bo udowadnia, że czasami zbyt duża pewność siebie zaślepia kobietom oczy i pozbawia kontroli nad ich własnym życiem.


10. “Perfekcyjna żona“ autorstwa JP Delaney

Autorka powieści przenosi czytelnika w świat nowej technologii, w którym nie zmienia się jedno, czyli ludzkie uczucia. Książka skupia się na bohaterce Abbie, która budzi się w szpitalu bez pamięci, a towarzyszący jej mężczyzna oznajmia, że jest jej mężem Timem, mają autystycznego syna, a ona miała bardzo ciężki wypadek. Abbie szybko zaczyna odzyskiwać wspomnienia, a razem z nimi poczucie, że mąż coś przed nią zataja. Co takiego ukrywa? Ukochana postanawia się tego dowiedzieć. Efekty zaskakują. Warto przeczytać książkę, ponieważ pokazuje, jak wiele emocji tuszują ludzie i do czego są zdolni, aby pozbawić kobiety własnych wartości. Nauczy nas to, że biorąc pod uwagę wszelkie scenariusze i tak nigdy nie jesteśmy się w stanie przygotować na niespodzianki od losu.


Każda z tych powieści ma wiele do zaoferowania. To i tak niewielki procent ze wszystkich wspaniałych książek, jakie mogłabym jeszcze tu umieścić. Książki te przekazują kobietom przestrogi i skłaniają je do głębokich refleksji na temat własnych problemów. Jakie jeszcze dzieła dla kobiet znajdujących się na rozdrożu życiowym polecacie?

Komentarze

@LetMeRead
@LetMeRead · około rok temu
Mi na prawie każdym rozdrożu życiowym pomagają książki. Nie jakieś konkretne, tylko po prostu książki, czytanie. Na prawie każdym, bo jak dotąd tylko raz rozdroże było takie, że nawet książki nie pomagały. Nie czytałam wtedy przez rok.
{}× 5
@Renax
@Renax · około rok temu
Ja jak miałam problem w życiu to mi pomogły książki Agathy Christie. Może mi nie rozwiązały problemów, ale jakoś mnie oswoiły z tym, żeby zauważyć siebie w tym wszystkim. To była mądra kobieta, Agatha.
{}× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Niestety są pewne rozdroża na których nawet książka nie pomoże. Też nie czytałam prawie rok i to było dla mnie jeszcze bardziej stresujące. Tyle tylko, że po przeczytaniu strony, nie wiedziałam o czym czytam, a więc bez sensu.
{}× 4
@Renax
@Renax · około rok temu
Dobrze, że wróciłaś... Na serio się martwiłam. Może napiszę co oznacza słowo 'książka pomoże'. Nie rozwiąże spraw, bo w to nie wierzę, a zdaje się, że to sugeruje artykuł. Nie wierzę w poradniki. Ale jak człowiek jest rozbity jak przysłowiowy 'garczek' 'garnuszek', to taki 'Kubuś Puchatek pomaga trzymać poziom człowieczeństwa... Czytałam w takiej książce o biblioteczkach Polaków o pewnym przedwojennym bibliofilu, że on po wojnie miał tylko 2 książki: 'Iliadę' i 'Odyseję'. Że nic innego nie uważał, ża godnego życia. ..
{}
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Też nie wierzę w poradniki. Jednak są mądre książki, które pomagają inaczej spojrzę na życie i problemy. To się działo zanim pojawiłam się na LC. Kiedy już mogłam czytać było to fantastyczne, bo umożliwiało oderwanie się od codzienności.
{}× 3
@aga.kusi_poczta.fm
@aga.kusi_poczta.fm · 12 miesięcy temu
w książkach ratunek? każdy szuka czegoś dla siebie i pod siebie. Jedni szperają w poradnikach wszelakich i otaczają się nimi i kupują je - jeśli są pomocne - popieram. Inni szukają ratunku w książkach z gatunku powieść dla kobiet - szukają siły czy to w osobie Carycy, czy pani detektyw - też dobrze. Inni wolą, jak i ja w chwilach ewentualnego rozproszenia myśli - czytać komiksy, zwłaszcza te sprzed lat. Kajko i Kokosz, Asterix i Oberlix - to są rzeczy, które rozśmieszą już na drugiej stronie. Ich dialogi, przygody, oglądanie przy tym rysunków - genialne. I te ostatnie polecam serdecznie. A jak nie komiksy - to bajki i baśnie. Niech nasza wyobraźnie przeniesie nas w kraine kolorów, magii, zwierzątek i leśnych skrzatów. Magia może działać nie tylko na kartach książek;)
A wam życzę dużo zdrowia, słońca w sercu i spokoju w duszy.
{}× 2
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
Fajnie, że wspomniałaś o baśniach i komiksach.
{}× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Zaciekawiła mnie "Obsesja Piękna" . Jednak na moich rozdrożach najlepiej sprawdzały się książki psychologiczne. Ostatnio odkryłam ciekawą serię wydawaną przez Uniwersytet Łódzki "Kim jest człowiek" . Od razu kupiłam dwie, ale niestety czekają na przeczytanie jak dużo innych.
Jednak samo czytanie też pomaga, pozwala się oderwać od tego co tu i teraz i inaczej spojrzeć na rzeczywistość nas otaczającą i zobaczyć swoje problemy w inny świetle.
{}× 3
@anatola
@anatola · około rok temu
Pierwsza książka "Mój mąż potwór" przypomniała mi o innej "Tylko razem z córką", którą czytałam dawno temu. Pamiętam jakie zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i wywarła wpływ. Jako młodej dziewczynie pokazała, że nie można bezgranicznie ufać w słowa innych. To była cenna lekcja.
{}× 3
@Renax
@Renax · około rok temu
To o tej kobiecie która zakochała się w Arabie? Czytałam.
{}× 1
@Renax
@Renax · około rok temu
A jak Wy robicie że wam avatary skaczą?
{}
@anatola
@anatola · około rok temu
To historia o młodej Amerykańce, która z córką i mężem Irańczykiem jadą do Teheranu na wakacje. I tam zaczyna się cały dramat.

Co do avataru to mam go od 9 lat na tym portalu i już nie pamiętam skąd go brałam. Ale to od razu tak skakał, ja nic nie robiłam :)
{}× 1
@promyk1
@promyk1 · około rok temu
@Renax jak chcesz,żeby avatar się ruszał to jak w grafice google wpiszesz np miś panda to dopisz gif.Wybierasz,klikasz i avatar się rusza.Potem zapisz jako,klikasz
{}× 1
@Renax
@Renax · około rok temu
A ten moj aniołek nie może się ruszać?
{}
@Renax
@Renax · około rok temu
Chciałam sama zrobić gifa i nawet go zrobiłam, ale program go nie przyjmuje.
{}
@Christina
@Christina · około rok temu
Książki drogowskazem na życiowym rozdrożu? Zgoda. Nie mam konkretnych, wszystko zależało od rozdroża.
{}× 3
@Moncia_Poczytajka
@Moncia_Poczytajka · 12 miesięcy temu
Jeśli o mnie chodzi, to gdybym znalazła się na życiowym rozdrożu (jakie by ono nie było) to szukałabym raczej czegoś pogodnego, antystresowego i nie dobijałabym się czytając o innych ludziach i ich problemach. Książki mają szczególną moc i ich lektura może zdziałać cuda, ale trzeba je odpowiednio dobierać do nastroju i sytuacji.
{}× 2
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
O to, to. To tak jak przy problemach z mężem czytać thrillery psychologiczne o psychopatach w domu, a przy chorobie o umierających, a przy mobbingu w pracy 'LEsia' Chmielewskiej.
{}
@jatymyoni
@jatymyoni · 12 miesięcy temu
Czasami czytając lub słuchając o innych ludziach i ich problemach możemy też spojrzeć na nasze problemy z innej perspektywy.
{}× 2
@Ksiazkoholik_paula
@Ksiazkoholik_paula · około rok temu
Czytałam książkę "Moje serce należy do ciebie", piękna i smutna zarazem historia miłosna. Bez chusteczek pod ręką może być ciężko z przebrnięciem przez książkę do samego końca. Piękna, polecam ❤️. A pozostałych książek z tej listy nie znam, chętnie poznam, więc wpisze sobie na listę książek do przeczytania 🙂.
{}× 1
@Aleksandra_Kirwiel
@Aleksandra_Kirwiel · 12 miesięcy temu
Zdecydowanie ksiązki trafiają na listę oczekujących.
{}× 1
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
Akurat dodaję stare recenzje, to mi się nawinęły te dwie książki. Autorka to Beata Agopsowicz, terapeutka rodzinna, która pisze obyczajówki terapeutyczno-katolickie.
https://nakanapie.pl/autorzy/beata-agopsowicz
{}
@promyk1
@promyk1 · około rok temu
Nie czytam poradników bo i po co.Ale są osoby,które nie mogą się bez nich obejść i biorą sobie te rady do serca
{}
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
Ja jak czytam poradniki to mam wyrzuty sumienia, bo połowę rad zapominam po przeczytaniu. Jedyne z poradników co pamiętam, to poradnik jak zrozumieć faceta i jest tam, że na prezent dla faceta kupuje się ładną bieliznę, sobie oczywiście, żeby mu się podobało. Ja to przerobiłam na kupno książek (sobie), bo szczęśliwa żona to i nastrój lepszy i obiady smaczniejsze....
{}

Zobacz także:

Komentarze

@LetMeRead
@LetMeRead · około rok temu
Mi na prawie każdym rozdrożu życiowym pomagają książki. Nie jakieś konkretne, tylko po prostu książki, czytanie. Na prawie każdym, bo jak dotąd tylko raz rozdroże było takie, że nawet książki nie pomagały. Nie czytałam wtedy przez rok.
{}× 5
@Renax
@Renax · około rok temu
Ja jak miałam problem w życiu to mi pomogły książki Agathy Christie. Może mi nie rozwiązały problemów, ale jakoś mnie oswoiły z tym, żeby zauważyć siebie w tym wszystkim. To była mądra kobieta, Agatha.
{}× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Niestety są pewne rozdroża na których nawet książka nie pomoże. Też nie czytałam prawie rok i to było dla mnie jeszcze bardziej stresujące. Tyle tylko, że po przeczytaniu strony, nie wiedziałam o czym czytam, a więc bez sensu.
{}× 4
@Renax
@Renax · około rok temu
Dobrze, że wróciłaś... Na serio się martwiłam. Może napiszę co oznacza słowo 'książka pomoże'. Nie rozwiąże spraw, bo w to nie wierzę, a zdaje się, że to sugeruje artykuł. Nie wierzę w poradniki. Ale jak człowiek jest rozbity jak przysłowiowy 'garczek' 'garnuszek', to taki 'Kubuś Puchatek pomaga trzymać poziom człowieczeństwa... Czytałam w takiej książce o biblioteczkach Polaków o pewnym przedwojennym bibliofilu, że on po wojnie miał tylko 2 książki: 'Iliadę' i 'Odyseję'. Że nic innego nie uważał, ża godnego życia. ..
{}
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Też nie wierzę w poradniki. Jednak są mądre książki, które pomagają inaczej spojrzę na życie i problemy. To się działo zanim pojawiłam się na LC. Kiedy już mogłam czytać było to fantastyczne, bo umożliwiało oderwanie się od codzienności.
{}× 3
@aga.kusi_poczta.fm
@aga.kusi_poczta.fm · 12 miesięcy temu
w książkach ratunek? każdy szuka czegoś dla siebie i pod siebie. Jedni szperają w poradnikach wszelakich i otaczają się nimi i kupują je - jeśli są pomocne - popieram. Inni szukają ratunku w książkach z gatunku powieść dla kobiet - szukają siły czy to w osobie Carycy, czy pani detektyw - też dobrze. Inni wolą, jak i ja w chwilach ewentualnego rozproszenia myśli - czytać komiksy, zwłaszcza te sprzed lat. Kajko i Kokosz, Asterix i Oberlix - to są rzeczy, które rozśmieszą już na drugiej stronie. Ich dialogi, przygody, oglądanie przy tym rysunków - genialne. I te ostatnie polecam serdecznie. A jak nie komiksy - to bajki i baśnie. Niech nasza wyobraźnie przeniesie nas w kraine kolorów, magii, zwierzątek i leśnych skrzatów. Magia może działać nie tylko na kartach książek;)
A wam życzę dużo zdrowia, słońca w sercu i spokoju w duszy.
{}× 2
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
Fajnie, że wspomniałaś o baśniach i komiksach.
{}× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Zaciekawiła mnie "Obsesja Piękna" . Jednak na moich rozdrożach najlepiej sprawdzały się książki psychologiczne. Ostatnio odkryłam ciekawą serię wydawaną przez Uniwersytet Łódzki "Kim jest człowiek" . Od razu kupiłam dwie, ale niestety czekają na przeczytanie jak dużo innych.
Jednak samo czytanie też pomaga, pozwala się oderwać od tego co tu i teraz i inaczej spojrzeć na rzeczywistość nas otaczającą i zobaczyć swoje problemy w inny świetle.
{}× 3
@anatola
@anatola · około rok temu
Pierwsza książka "Mój mąż potwór" przypomniała mi o innej "Tylko razem z córką", którą czytałam dawno temu. Pamiętam jakie zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i wywarła wpływ. Jako młodej dziewczynie pokazała, że nie można bezgranicznie ufać w słowa innych. To była cenna lekcja.
{}× 3
@Renax
@Renax · około rok temu
To o tej kobiecie która zakochała się w Arabie? Czytałam.
{}× 1
@Renax
@Renax · około rok temu
A jak Wy robicie że wam avatary skaczą?
{}
@anatola
@anatola · około rok temu
To historia o młodej Amerykańce, która z córką i mężem Irańczykiem jadą do Teheranu na wakacje. I tam zaczyna się cały dramat.

Co do avataru to mam go od 9 lat na tym portalu i już nie pamiętam skąd go brałam. Ale to od razu tak skakał, ja nic nie robiłam :)
{}× 1
@promyk1
@promyk1 · około rok temu
@Renax jak chcesz,żeby avatar się ruszał to jak w grafice google wpiszesz np miś panda to dopisz gif.Wybierasz,klikasz i avatar się rusza.Potem zapisz jako,klikasz
{}× 1
@Renax
@Renax · około rok temu
A ten moj aniołek nie może się ruszać?
{}
@Renax
@Renax · około rok temu
Chciałam sama zrobić gifa i nawet go zrobiłam, ale program go nie przyjmuje.
{}
@Christina
@Christina · około rok temu
Książki drogowskazem na życiowym rozdrożu? Zgoda. Nie mam konkretnych, wszystko zależało od rozdroża.
{}× 3
@Moncia_Poczytajka
@Moncia_Poczytajka · 12 miesięcy temu
Jeśli o mnie chodzi, to gdybym znalazła się na życiowym rozdrożu (jakie by ono nie było) to szukałabym raczej czegoś pogodnego, antystresowego i nie dobijałabym się czytając o innych ludziach i ich problemach. Książki mają szczególną moc i ich lektura może zdziałać cuda, ale trzeba je odpowiednio dobierać do nastroju i sytuacji.
{}× 2
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
O to, to. To tak jak przy problemach z mężem czytać thrillery psychologiczne o psychopatach w domu, a przy chorobie o umierających, a przy mobbingu w pracy 'LEsia' Chmielewskiej.
{}
@jatymyoni
@jatymyoni · 12 miesięcy temu
Czasami czytając lub słuchając o innych ludziach i ich problemach możemy też spojrzeć na nasze problemy z innej perspektywy.
{}× 2
@Ksiazkoholik_paula
@Ksiazkoholik_paula · około rok temu
Czytałam książkę "Moje serce należy do ciebie", piękna i smutna zarazem historia miłosna. Bez chusteczek pod ręką może być ciężko z przebrnięciem przez książkę do samego końca. Piękna, polecam ❤️. A pozostałych książek z tej listy nie znam, chętnie poznam, więc wpisze sobie na listę książek do przeczytania 🙂.
{}× 1
@Aleksandra_Kirwiel
@Aleksandra_Kirwiel · 12 miesięcy temu
Zdecydowanie ksiązki trafiają na listę oczekujących.
{}× 1
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
Akurat dodaję stare recenzje, to mi się nawinęły te dwie książki. Autorka to Beata Agopsowicz, terapeutka rodzinna, która pisze obyczajówki terapeutyczno-katolickie.
https://nakanapie.pl/autorzy/beata-agopsowicz
{}
@promyk1
@promyk1 · około rok temu
Nie czytam poradników bo i po co.Ale są osoby,które nie mogą się bez nich obejść i biorą sobie te rady do serca
{}
@Renax
@Renax · 12 miesięcy temu
Ja jak czytam poradniki to mam wyrzuty sumienia, bo połowę rad zapominam po przeczytaniu. Jedyne z poradników co pamiętam, to poradnik jak zrozumieć faceta i jest tam, że na prezent dla faceta kupuje się ładną bieliznę, sobie oczywiście, żeby mu się podobało. Ja to przerobiłam na kupno książek (sobie), bo szczęśliwa żona to i nastrój lepszy i obiady smaczniejsze....
{}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe